Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

jedno pitanje problem je sljedeci prilikom starta
normalnog zacuje se neki zvuk,, a kad motam kao grebanje,
sta mislite sta bi moglo biti, da li kineticki ili nesto drugo,,
u pitanju je g4 gti ;)
 
Član
prilikom laganog prelaska preko neravnina cuje se kao neko škripanje (o prednjem dijelu se radi), u pitanju je fabia mk1, seleni su mijenjani prije nekih 10-ak mjeseci...
 
Administrator
frngla je napisao(la):
prilikom laganog prelaska preko neravnina cuje se kao neko škripanje (o prednjem dijelu se radi), u pitanju je fabia mk1, seleni su mijenjani prije nekih 10-ak mjeseci...

isti problem i kod kolege i kod mene
http://www.bhtuning.com/skripa-na-prednjem-trapu-golf-v-t-68515.html
 
Član
frngla je napisao(la):
prilikom laganog prelaska preko neravnina cuje se kao neko škripanje (o prednjem dijelu se radi), u pitanju je fabia mk1, seleni su mijenjani prije nekih 10-ak mjeseci...

Pogledaj gumice balans stange i kakvi su ti mali zglobovi na stabilizatorima balans stange gdje se kace na amortizer ;) Jesi li primjetio kad je vani vlazno/mokro da manje cvili i struze nego kad je suho ?
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
frngla je napisao(la):
prilikom laganog prelaska preko neravnina cuje se kao neko škripanje (o prednjem dijelu se radi), u pitanju je fabia mk1, seleni su mijenjani prije nekih 10-ak mjeseci...

isti problem i kod kolege i kod mene
http://www.bhtuning.com/skripa-na-prednjem-trapu-golf-v-t-68515.html

i ja imam ovaj problem, samo sto se kod mene desi da nekad i kucne nesto prilikom kocenja
 
Član
frngla je napisao(la):
prilikom laganog prelaska preko neravnina cuje se kao neko škripanje (o prednjem dijelu se radi), u pitanju je fabia mk1, seleni su mijenjani prije nekih 10-ak mjeseci...

uzmi spricu s iglom,naspi ulja u nju,probodi gumu na kugli i naspi ulja u kugle.;)
 
Član
@ tibor

uzeo sam nedavno gumice balans stange da zamijenim, medjutim ovo vrijeme me malo handri -_-
a nisam primjetio da uopste skripi sve do prije par dana, snijeg utaban na parkingu zaledio pa ostale razne rupe i ugibljenja u istom, a ja zaboravio plocicu playera i tako cujem, Bog zna otkad se to cuje i kad tacno XD

@ code

cim se ovo vrijeme malo popravi, odletit cu do majstora da provjeri situaciju :)

hvala ljudi na savjetima, makar okvirno znam sta me ceka :)
 
Član
Eh ovako stoje stvari, uzo sam scirocca prije 5-6 dana i sad on je radjen farban je davno nekad al sve je to ispucalo sad i nije u dobrom stanju uglavnom coek kad ga je radio vjerovatno je brusio haubu i ostetio sajbu jer je nije zastitio i ima sad one crne tackice i ispupcenja po sebi, brisaci nemogu obrisati vodu sa sajbe nikako, samo kad je suha sajba moze se voziti sve ostalo je napamet....kako se rijesiti toga postojil nacin da se to poravna pa iako ostanu udubljanja nema veze samo da se ispupcenja sklone da brisaci mogu kolko tolko obrisati sajbu...dal se moze sta uciniti po tom pitanju il se mora uzet druga sajba???
 
Član
vader je napisao(la):
Eh ovako stoje stvari, uzo sam scirocca prije 5-6 dana i sad on je radjen farban je davno nekad al sve je to ispucalo sad i nije u dobrom stanju uglavnom coek kad ga je radio vjerovatno je brusio haubu i ostetio sajbu jer je nije zastitio i ima sad one crne tackice i ispupcenja po sebi, brisaci nemogu obrisati vodu sa sajbe nikako, samo kad je suha sajba moze se voziti sve ostalo je napamet....kako se rijesiti toga postojil nacin da se to poravna pa iako ostanu udubljanja nema veze samo da se ispupcenja sklone da brisaci mogu kolko tolko obrisati sajbu...dal se moze sta uciniti po tom pitanju il se mora uzet druga sajba???
Najbolje da pitas clan-a MTR on je tito za poliranje
 
Član
ma i ja sam istu glupost napravio na proslom BMW-u, brusio i ostale tacke po sofersajbi od metala, stopile se u staklo. ja sam uzeo sarafciger i jednu po jednu odkidao. Vecinom se skine ne vidi se ni da je bila, ali ponegdje ostanu udubljenja teze uocljiva ali makar ne prave problem brisacima:D
 
Top