Auto se "strese" kad ga ugasim

Auto se "strese" kad ga ugasim

Član
Evo i ja imam isti problem sa 2,0 HDI-om, zamenio sam pre par dana dva nosaca i ostao mi je jos levi za koji u servisu tvrde da nema sanse da rikne, kod mene je, kako se cini dao sve do sebe. Kada idem u rikverc zadnja tablica vibrira nesnosljivo, a kada palim ili gasim auto sve zivo se trese...
 
Član
Evo ljudi pa pogledajte jeli ovo ok ili nije.
Ubacim ga u prvu podignem rucnu i tako ga probam, kasnije uradim to sa rikvercom.
Evo videa.
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=i_UrcZa2RFc[/video]
A kvacilo je hidraulicno, nema sajle kao sto code kaze.
Sad udjoh u kucu pa cu vidjeti jeli trese papucica kad krenem.
 
Član
skolski primer dotrajalog nosaca... nema sta, nije to ni puno skupo... ukoliko si pri novcu zameni ih sve, jer obicno jedan zezne drugi i treci...
 
Član
deez je napisao(la):
skolski primer dotrajalog nosaca... nema sta, nije to ni puno skupo... ukoliko si pri novcu zameni ih sve, jer obicno jedan zezne drugi i treci...

upravo to;) auto na kanal i polako
 
Član
deez je napisao(la):
skolski primer dotrajalog nosaca... nema sta, nije to ni puno skupo... ukoliko si pri novcu zameni ih sve, jer obicno jedan zezne drugi i treci...
Jbg tacno tako prije jedno dvije godine iscupao sam prednji(jbg ubacio u rikverc i zaslajfovao ga i ende) ostale nisam dirao.

Nexus je napisao(la):
nosac druze,motor samo sto nije iskocio:icon_biggrin:
Neda mu hauba da iskoci:lol:
Sad jos da vas pitam, dali da uzimam ove nosace kod nasih(brojnih) dilera ili da vidim u ovlascenom(ako nije preskupo)???
 
Član
Tacno tako Armine :icon_smile: da Bog dadne jednu meckicu bilo bi ono pravoooo.....
Otpad cu isto pogledati ako je puno para, valjda cu naletiti na dobar set.
Nego zna li neko na kojem principu radi hidraulicno kvacilo i da li postoji mogucnost da se ono nasteluje, jer ja pojma nemam ni o obicnom a kamoli o ovom...:icon_rolleyes:
 
Član
Mozes ga probati ozraciti ako ti je hidraulicno kvacilo, ono se ne moze stelati. Imas na cilindru ventil i neko u autu neka napumpa kvacilo par puta i stisne i drzi, a ti odvrni malo ventil i kad izadje zrak ili ulje zavrni i tako ponovi postupak par puta i to je to. Pazi da ti ne fali ulja u kocnicama jer odatle ti dolazi ulje i za kvacilo. Moze biti da ti je nekad pao nivo pa usao zrak u cilindar kvacila. Probaj par puta da stisnes kvacilo, par puta za redom (napumpaj i stisni) i onda probaj usaltati, ako ide tada lako, onda imas zraka i moras ga ozraciti.
 
Član
Bas cu vidjeti tako kako si mi rekao, a da je nestalo UK2 nestalo je prosle godine kad sam bio u nekoj vukojebini i to zimi, zaglavih se i poderah zadnje kociono crijevo.
Tako sam ti isao skoro 20km, kocnice nigdje, lampa gori sve do prvog mehanicara.
Tad je popravljeno crijevo i ozracen kocioni sistem i da nasuto ulja.
 
Član
Probao sam da "drukam" kvacilo prije saltanja i nema nekakve bitne razlike jbg.
Evo maloprije sidjoh do kola i hocu da ga izbacim iz rikverca(auto nije upaljeno) ma nema sanse :icon_eek: cupaj pritisci kvacilo cupaj nista kao da je zaglavilo negdje i nece ma isto kad pokusas bez kvacila da izbacis iz brzine:icon_rolleyes:. Htjedoh da odustanem, ajde mislim da ga upalim da nece trznuti ako je zalijepila lamela, upalih nista netrznu. Ali nece iz brzine nema sanse, malo ga trznuh jedno tri cetiri puta i popusti, neznam sta bi nikad mi se ovo u zivotu nije desilo otkad znam za voznju.
I da...kad sam krenuo primjetih da je sve uredu sa mjenjacem salta ko lud nigdje nezapinje u rikverc nekrci(prije nikad na to neobracah paznju jbg.) ali cim sam ga malo ugrijao opet isto. Kakve veze ima temp. nemam pojma.
Evo cekam da vidim gdje je i problem u transmisiji pa da sve to zajedno popravim.
I da nezaboravim, na koliko se treba obavezno promijeniti ulje u mjenjacu?
 
Član
Zato sto ti ne odvaja dobro. Ne odvoji korpa dovoljno, i kad se auto ugrije lamela se od temperature malo rasiri (meso lamele se siri kad se grije) i taman je to dovoljno da ti neda da saltas fino, cim se ohladi motor lakse salta. De ti digni haubu pa uslikaj mjenjac da se vidi jel kod tebe hidraulicko kvacilo ili je na sajlu :D ako je na sajlu mozda se moze nesto izvesti. Ima li razlike u zvuku kad sitsnes kvacilo i kad je pusteno? da ne huci, ne cvili sta...
 
Član
Nista se jaro nepromijeni zvuk kad pritisnem kvacilo, mozda sasvim malo kad otvorim prozor i slusam ali samo malcice skoro nista.
Znaci necvili ne huci samo malo promijeni zvuk:icon_rolleyes:
Sad me brine sto jedva jutros ga iscupah iz brzine:icon_rolleyes: jbg trebao sam na poduzi put pa se bojim da me neostavi negdje nedaj boze na putu.
Evo slike klipica od kvacila.
Hvala na savjetima;)
Pozzzz......

DSCN0997.jpg

Ovo masno sto vidis je onaj dio sto ga salta(neznam mu naziv jbg) a ja sam ga zamastio vjerujuci da je do nepodmazanosti toga to uzrokuje ali nije.
Da zaboravih isto da li to treba hitno rjesavati ili moze da izdrzi put od jedno 1500 km a da ga poslije sredim(mislim na nosace i ovaj problem sa setom kvacila, mjenjacem i jbg sad mi je najgore sto mi je svezao "šuhu" da mi nezakuje kao jutros negdje)
 
Član
ja ne bih cekao da se vratim s puta, rjesavao bih to odmah, zamisli ostavi te negdje na putu, pa dok tamo, dok vamo napravis dupli trosak
bolje ako mozes rijesi cim prije
 
Top