Auto se "strese" kad ga ugasim

Auto se "strese" kad ga ugasim

Član
Pozzz..
Evo vec neko vrijeme imam problem sa golfom.
Sta se desava, kad ugasim auto on se nenormalno"strese"(jedino sam nasao ovu odgovarajucu rijec za to) ali bas puno.
Neznam koji mu je klinac, gledao sam nosace motora onako laicki i cini mi se su uredu ali nisam siguran posto ih nisam pogledao odozdo sa pajserom da vidi jesu li oni.
Isto mi se javi problem kad ga nacepim(tj stisnem gas do kraja) narocito u uzbrdici osjetim neko kao potmulo lupanje ispod nogu(jedino tako mogu objasniti otprilike da je to to) pustim gas ili malo popustim onda je sve ok.
I da...kad se vozim trecom brzinom(neznam zasto najvise da odrazi na trecu)bilo ravno ili uzbrdo na nekim obrtajima oko 2500min, auto se pocne tresti, ali sav jbg kao da trokira ali netrokira sigurno jer kad ga presaltam u cetvrtu to se znatno smanji.
Nemam ideje sta je, auto je TDI, malo teze pali, radi normalno na leru i na vecim obrtajima, tesko se salta u prvu(i to bas tesko)...
Ovo navodim da nema slucajno ovo veze sa onim gornjim problemom....
 
Član
dakon je napisao(la):
Pozzz..
Evo vec neko vrijeme imam problem sa golfom.
Sta se desava, kad ugasim auto on se nenormalno"strese"(jedino sam nasao ovu odgovarajucu rijec za to) ali bas puno.
Neznam koji mu je klinac, gledao sam nosace motora onako laicki i cini mi se su uredu ali nisam siguran posto ih nisam pogledao odozdo sa pajserom da vidi jesu li oni.
Isto mi se javi problem kad ga nacepim(tj stisnem gas do kraja) narocito u uzbrdici osjetim neko kao potmulo lupanje ispod nogu(jedino tako mogu objasniti otprilike da je to to) pustim gas ili malo popustim onda je sve ok.
I da...kad se vozim trecom brzinom(neznam zasto najvise da odrazi na trecu)bilo ravno ili uzbrdo na nekim obrtajima oko 2500min, auto se pocne tresti, ali sav jbg kao da trokira ali netrokira sigurno jer kad ga presaltam u cetvrtu to se znatno smanji.
Nemam ideje sta je, auto je TDI, malo teze pali, radi normalno na leru i na vecim obrtajima, tesko se salta u prvu(i to bas tesko)...
Ovo navodim da nema slucajno ovo veze sa onim gornjim problemom....
mogu biti nosači, pogotovo onaj na mjenjaču, mislim i ja nagađam, ali recimo da je to ono prvo što mi pada na pamet...
 
Član
Isti problem imao stari na Škodi Octaviji, zamijenio jedan nosač sad manje trese kad se ugasi ali još uvijek trese, očigledno nije sve nosače zamijenio koji su otišli :icon_smile:

Nosači samo nosači te:smajli01:
 
Član
jel radi normalno:icon_confused:

da te dizna ne zeza, imao sam takav problem kad mi je dizna bila zastekala, isto tako se tresao, i nakon jaceg gasa isto, stanem na leru hoce motor ispast.
ali ako je dizna primjetio bi na radu motora, nadam se da je nosac, jeftinije je popravit:cool:
 
Jednom rijecju "set kvacila". Zamajac, druk lezaj, korpa mjenjaca.... Zamajac dobio lufta pa ti klepece i stavara ti buku u toku voznje a kad ugasis auto hoce instrument tabla da izleti napolje, korpa i druk lezaj ti ne daju da ubacujes u brzine kako treba...
 
Član
U tebe nije plivajuci zamajac kao u golfa 4, tako da tesko da je on. Sto se trese, pogotovo nad opterecenjem mogu biti nosaci motora, iako izgledaju uredu oni mogu biti potrgani (gume potrgane ili puste ulje ako je uljni). Pregledaj nosace zbog toga sto osjetis te vibracije pod nogama. I isto pregledaj unutarnje zglobove. To sto ti tesko salta pogotovo u prvu, moras pregledati poluge, jer su plasticne i lezista za kugle plasticne i hoce potrositi i tada dolazi do tezeg saltanja. Kako salta u rikverc?
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
U tebe nije plivajuci zamajac kao u golfa 4, tako da tesko da je on. Sto se trese, pogotovo nad opterecenjem mogu biti nosaci motora, iako izgledaju uredu oni mogu biti potrgani (gume potrgane ili puste ulje ako je uljni). Pregledaj nosace zbog toga sto osjetis te vibracije pod nogama. I isto pregledaj unutarnje zglobove. To sto ti tesko salta pogotovo u prvu, moras pregledati poluge, jer su plasticne i lezista za kugle plasticne i hoce potrositi i tada dolazi do tezeg saltanja. Kako salta u rikverc?
Dobro je ja mislio da imam plivajuci huh odma mi je lakse jer sam od drugih cuo koji imaju to na kolima da kad to drekne da je skupo i pm.
U rikverc jos gore moram da ga ubacim kao po jajima ako naglo sasaltam u rikverc(kad je motor upaljen) to tako rukne kao da nisam pritisnuo kvacilo i auto poskoci jebemliga...
Prvo cu kako ste mi rekli da pogledam nosace i to idem kod majstora cim bude slobodan da mi to vidi.
Ako nije to ili ako je to sto se tice tresenja u voznji i pri gasenju a i dalje budem imao problema sa brzinama vidjecu dali da mijenjam set kvacila.
Hvala momci na brzom odgovoru;)
Pooozzz...
Joj i da ovo pitam, dali se nekako moze provjeriti u kakvom je stanju lamela, korpa itd(sto se tice kvacila) a da neskidam komplet bezveze ako nije to.:icon_rolleyes:
 
Član
najlaksi nacin da provjeris jesu li nosaci je da ubacis u 1 ili u rikverc sa povucenom rucnom i pokusas polako ici naprijed pa nazad a da ti neko gleda motor. naravno podignes i haubu
 
Član
Probaj malo dostelati (dotegnuti) sajlu. Nek ti majstor pregleda jer po tome tebi ne odvoji dovoljno.
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
najlaksi nacin da provjeris jesu li nosaci je da ubacis u 1 ili u rikverc sa povucenom rucnom i pokusas polako ici naprijed pa nazad a da ti neko gleda motor. naravno podignes i haubu
Ha ha ha :lol: obavezno cu podignuti haubu..
A sad sta trebam onda gledati??
Koliko se motor podize ili sta?
Koliko je normalno da se motor podigne.
A kako provjeriti kuplung set.
Jest puno pitanja ali stacu:D



Probacu i sa sajlom pa cu vidjeti dali onda bolje fercera ;)
Pozz..
 
Član
Ako kreces tako motor ne smije puno da skace i da "lupne" kad se vrati.
Set kvacila se gleda kakav je na to na kojoj visini odvaja ali kod tebe nece da odvoji dobro pa zato moras da vidis sta ti je sa samostelajucom sajlom, ti stisni kvacilo a neko vani nek proba pajserom jos viljusku povuci, ako bude isla i onda mognes lako saltati onda pregledaj sta je sa sajlom i probati dostelati. A ako ne mogne se viljusua pritisnuti nego joj je to to kad stisnes papucicom, onda ti je najvjerovatnije korpa pri kraju jer je probila ona sipkica od druk lezaja.
 
Član
Nema TDI sajle,vec hidraulicno kvacilo.;),RS jarane da nisi mahmuran,ovo mi ne lici na tebe.:lol::lol:

Koji je kod tebe TDI,jeli 90ks ili 110ks AFN,ako je AFN 110ks ja mislim da oni imaju plivajuci zamajac,al nisam 100% siguran,provjerim ti veceras.;)

Trese li ti pedale od kocnica kad lagano kreces u prvoj?
 
Top