Auto plin sa slike??? Misljenje???

Auto plin sa slike??? Misljenje???

Član
ma neam potrebe se edukovat sto se tice plina, toje jednostavno ma pravi ti i 1000kilometara sto nije za motor nije vozaj se kolko mozes pod RIZikom i moli boga da te neko nepokupi od zadi toje sve do jednom druze velika steta motora kao meni bi bilo zao stavljat to na motor i pravit stetu negovorim da ce se odma desit nesto al nakon nekoliko vremena taj dzep tvoj ce bit prazan :)
Rizik je danas i zivjeti, naleti lola dok cekas tramvaj i pogines. Prica ti je glupa pravo, na nivou 13-godisnjaka...
 
Član
Kosa mi se digne od ovakvih "inženjera" koji "znaju" da plin šteti motoru. :banghead: Pojma nemaju šta je plin i kako plinski sistem funkcioniše ali opet tvrde kako to šteti i kako je to opasno, IAKO je suprotno dokazano. Jednostavno, ograničenost!!
 
Kad ljudi nevide dalje od nosa tu se nemoze pomoc
Ja da mogu plin bi ugradio i na motornu pilu a ne u auto
Vozaj ti čaldilaka i svake zime mjenjaj akku i grijače :D
 
Član
A otkud vama to da se ne proizvode auta na plin? Ima modela koliko hoces sa fabrickim plinom. A sto se tice autobusa, otidjite na zapad. Njemacka i svedska je 90% autobusa na plinu
 
Član
Ja bih samo volio znati da li ste vi što vozate na plin ikada napravili pravu računicu. Čini mi se da se samo tješite da imate ogromnu uštedu. Prvo ugradnja, Za pare ugradnje se dosta može nasuti benzina. Pa onda svako malo treba mijenjati filtere, pa atest, pa skuplja putarina, pa ode dizna, ovo, ono, nakupi se toga. A što se tiče motora, ovo samo ponavljam što sam pročitao, navodno od plina stradaju ventili i njihovi dosjedi.
 
Član
Ja bih samo volio znati da li ste vi što vozate na plin ikada napravili pravu računicu. Čini mi se da se samo tješite da imate ogromnu uštedu. Prvo ugradnja, Za pare ugradnje se dosta može nasuti benzina. Pa onda svako malo treba mijenjati filtere, pa atest, pa skuplja putarina, pa ode dizna, ovo, ono, nakupi se toga. A što se tiče motora, ovo samo ponavljam što sam pročitao, navodno od plina stradaju ventili i njihovi dosjedi.
Nemoj da si tako siguran.
 
Član
Ja napisao pet rečenica, i on meni sve citira, i kaže nemoj da si tako siguran. Za šta čovječe?
 
Član
40 KM mjenjanje filtera i rasplinjaca svakih 10000 km za 7 godina nikad mi nijedna dizna nije crkla jedini ozbiljan trosak vanredni sam imao kad sam izgubio natikac onaj (ostavio ga na krovu auta)
 
Član
Ja napisao pet rečenica, i on meni sve citira, i kaže nemoj da si tako siguran. Za šta čovječe?
Za sve. Dobro ugradjen plin nece praviti nikakve probleme skoro nikad. Kolega je u Jetti vozio 15 godina plin i tako je prodao prije mjesec. Drugi ima 7 godina u BMW E36, zamijenio isparivac prosle godine. Sledeci je Fiat Bravo od kolege, sesta godina sa plinom, nista nije radio, ni filter promijenio,... Niko nije imao kvar motora, nisu otisli ventili ni glava ni dihtung,... Ima jos primjera koliko hoces samo u mojoj okolini sto ja znam, ne da mi se kucati. Ja prvi sam prezadovoljan u Volvu sa plinom, jest da je radjen po zelji i sa najkvalitetnijom opremom, ali se isplatilo i tek ce da se isplati kad izguram trenutni projekat koji je u toku. Te price ja procitao, pajdo mi rekao, majstori kazu i slicno, slobodno okaci macku o rep i dodji da vidis sta je kvalitetno uradjen plin i pokusaj osjetiti razliku benzin-plin.
 
Član
A naravno da ćete se vi na plin složiti, svako svoje hvali, isto kao ovi sa potrošnjama od 3 litra.
 
Top