Auto plin sa slike??? Misljenje???

Auto plin sa slike??? Misljenje???

Član
Ima po tebi. Računicu nigdje ne vidim da si napisao. A još da ne pricamo kako ostanes bez gepeka ili rezervne gume.
 
Član
Vozim 2.0 v5 benzinca, 103kw. Radije cu ubaciti kvalitetan plin u njega nego preci na dizela ako do toga dodje. Moj otac voza passat 4 toliko nahvaljeni 1.9 tdi.

Drzacu se ja svog benzinca. To sto ti imas svoje mara je za pohvalu, al kada ti 100 ljudi kaze da nisi upravu, i navodi primjere, zapitaj se.
 
Član
Ja vidim jednog da mi govori i ne vidim računicu, i to iskreno, sve što ide uz plin, od servisiranja do atesta, registracije, itd.
 
Član
Ima po tebi. Računicu nigdje ne vidim da si napisao. A još da ne pricamo kako ostanes bez gepeka ili rezervne gume.
Gepeka imam na pretek, pogledaj u mojoj garaži. Računica je sledeća, plin je 0.7KM, benzin i dizel 2KM. Ako auto troši 12l plina prosječno, izračunaj koliko dođe 100km. Ako dizel iste klase auta troši oko 8, 9l, izračunaj koliko dođe. Ovo je primjer za moj Volvo.
Ako je u pitanju manji autić, tipa moj 206, nemam plin još u njemu jer troši 6l benzina u poslednjih 6 godina koliko je kod mene, ali razmišljam da ubacim i u njega plin. Uzmi onda računicu da troši i 7l plina na 100km, pa izračunaj koliko je.
206 dizel neka troši 5l dizela, izračunaj koliko dođe.
Eto računice vrlo jednostavne i TAKO JE KAKO SAM NAPISAO.
Održavanje benzinca i dizela neću da komentarišem, to i vrane na grani znaju koji je jeftiniji za redovne servise i NE DAJ, BOŽE, velike kvarove.
Eto, ja sam budala, a ti si pametan. Ne znam matematiku, ali znam da se oduzmem često.
 
Član
Pa u startu kada uzimas auto jeftinije te izade uzeti benzin pa staviti plin nego i jedan dizel. Ja odem iz Sarajeva u Mostar za 18 KM, daj mi ti reci koji to dizel moze ?
 
Član
Opet ništa. Samo si gorivo računao, nigdje ostalog, a mislio sam na održavanje plinskog sistema. A jesi našao primjer za gepek, uzmi 206 pa vidi tu sta ćeš.
 
Član
Ja jos uvijek vozim na benzin, jos nisam presao na plin /mozda i predjem uskoro) i imam potrosnju kao vecina dizelasa iste snage, mozda litar vise trosim, kad bi presao na plin nema dizela koji bi mogao stati po potrosnji (u parama) sa mnom, to da lose radi plin, radi na lesevima, na ispravnom motoru i dobro uradjen plin nema problema ;). Evo koelga ima Jeep 3.7L sa 220 konja na plin i sa 50km ode Bihac-Zagreb i nazad i jos se voza po Zagrebu dok je tamo 2-3 dana, da vidim dizelasa ili bilo kojeg drugog istih ili slicnih peforormansi da uradi isto sa 50km ;)
To kvarovi na plinu su gluposti, hoce biti kvarova ako hamo pod plocom ugradi plin... ako je motor dobar i plin dobar, nece biti problema nikakvih, a 91 kovertibilan fening litra :D
moj dodje 1200km sa atestom plin i ja bi to isplatio za 3 mjeseca mozda i manje jer prelazim mjesecno 1000-1500km...
Odrzavanje, zamijeni filter plina i eto ti odrzavanja kao sto zamijenis na benzinu...
Gepek, gepek, ko od nas koristi gepek 100% svaki dan? koristimo 5-10% gepeka, jednom ili 2 puta u godini koristimo 100% gepeka.. Sad mi stoji bass u gepeku, bure 60L bass, i opet imam gepeka na bacanje, stavim u rezervnu i imam malu rezervnu gumu u gepek stavim i opet imam kompletan gepek kojeg imam na bacanje...
 
Član
Opet ništa. Samo si gorivo računao, nigdje ostalog, a mislio sam na održavanje plinskog sistema. A jesi našao primjer za gepek, uzmi 206 pa vidi tu sta ćeš.
Koje održavanje, ČOVJEČE?!
Možeš zamjeniti jedino filter plina, AKO HOĆEŠ, na 10.000 kad mjenjaš i ulje i sipaj, deri, vozi.
Nema održavanja, ko je tebi mozak nafilovao glupostima?!
Računica je prosta da prostija biti ne može. Ugradnja plina sa atestom te dođe isto kao dizel iste klase jer je benzinac taman toliko jeftiniji u startu od dizela i poslije toga se voziš duplo jeftinije na plin nego na dizel, a da ne spominjem što nemaš plivajućeg, dizelskih dizni, turba, interkulera, MAF-a, FAP-a, kurca, palca, što na dizelima crkava kao sijalica redovno.
 
Član
Samo se ti tješi. I neću da se raspravljam s tobom kada ne možeš normalno diskutovati.
 
Član
Pa u startu kada uzimas auto jeftinije te izade uzeti benzin pa staviti plin nego i jedan dizel. Ja odem iz Sarajeva u Mostar za 18 KM, daj mi ti reci koji to dizel moze ?
Moj može bez problema. A da dodam, ništa ja nemam protiv benzina i plina, i sam sam imao benzinaca, samo smatram da niste realni kod te uštede.
 
Član
Ma lik je sebi zacrtao nesto i ne bi promjenio misljenje kad bi sve fabrike pocele da ugradjuju plin u auta, ja znam da je plin meni sacuvao mnogo novca i to je dovoljno za sve ostalo k'o voli nek' izvoli :)
 
Član
Samo se ti tješi. I neću da se raspravljam s tobom kada ne možeš normalno diskutovati.
Ja sasvim normalno diskutujem, a ti još ništa konkretno rekao nisi, a ja se ubih kucajući konkretne stvari.
Vozi dizela i uživaj, nemam ništa protiv, ali sam se navozao svakakvih auta sa svim mogućim motorima i toliko raznih auta srećem svaki dan da sam definitivno siguran da je plin prava stvar. Ako nisi probao, nemoj kucati. Kad probaš, onda si i kompetentan da komentarišeš.
 
BHT Ovisnik
Evo BMW u nas vec 3 godine guli na plin,sada je u mene, presao 50 000KM s njim, promjenio par puta filter plina po 3KM, sve ukupno ni 3x jer se on samo ispuse, promjenio 1 ili 2x max drugi filter po 15KM i dalje sam miran sto se njega tice ihihi jos. To je SVE od održavanja plina za 50 000km, a tu bi sigurno vise potrosio na filtere goriva. Hajmo uzeti mjerilo da je potrosnja 8L prosjek u tih 50k, da je cijena plina 1KM, to znaci da sam na plin potrosio 4000 KM za 50 000km. Da je diesel, prosjecna potrosnja 6L , i da je cijena goriva 2.15( a i mnogo je veci ), to dode da bih u tih 50k potrosio cca 6500 KM + vise održavanja nego na plinu. I kako tu nema ustede ? vise od 50% !!! I + sto cu dalje stediti,svakim danom vise i vise, meni otvorene nece uzet 7L da vozim 100km/h,a diesel nece da ga jebes ispod 5L jer imam i famozni 1.9D.
Napravio 800km s plinom i potrosio nesto manje od 40KM. Isto to napravio s volvo 1.9D i potrosio 85KM.
Oba auta iste klase,iste godine, iste relacije, i naravno s plinom zesce voznje. I u mene je uvijek pun rezervoar do cepa, i onda tako i mjerim,od cepa do cepa.
A sto se tice onog gore neupucenog clana za sigurnost plina, mogu samo da se grohotom nasmijem. Pa de jadan procitaj koliki udar trpi boca od plina, da ona ima sigurnosni ventil te nemoze doci nikako do te explozije. Onda valjda znas da plin sve da se desi (a nemoze) on samo explodira i gotova prica. Benzin takoder,ali on i dalje gori. Zatim samo mi odgovori,od cega je napravljen rezervoar goriva ? Hvala i doviđenja.
Takođe i da se auta ne prodaju na plin ? Hahaha, pa uđi nekad u auto salon pa upitaj ljude.
A Mara- , meni samo nije jasno kako neki tako odrastao covjek moze biti zatucan i vec mjesecima po forumu hakati na plin,a da nema niti jedan valjan argument. I dalje ima tema gdje nisi niti na jedno moje pitanje odgovorio vezano za plin. Vodis se tipicnom politikom "kud svi turci tud i mali Mujo". Rekli su da ne valja i ti to vodis iz dana u dan, a da nisi niti jednom razmislio o argumentima. "JA" ako nemam argumenta, i ako nisam potkovan znanjem o tome ne ulazim u raspravu, ili udem,vidim da nisam u pravu, kazem mozda sam pogrijesio, ali sam naucio i to je to,ali ti iz dana u dan se prepires bez valjanog argumenta.
 
Top