Audi S4 - 2,7 biturbo -00

Audi S4 - 2,7 biturbo -00

rs6 je napisao(la):
Tarik_Kadic je napisao(la):
Pa probio sam se brzo za svojih 30 godina.
Radim ko sef jedne radione za MAN - kamione i autobuse.
ima u teskoj mehanici para.

trebal vam radnika ? :D hidraulika i mehanika :D

ps. vozni park, malo je rec san ! :D

Da si se 2 mjeseca ranije javio cak bi mogao i ponuditi posao.
Evo bas sam primio jednog momka frizera iz Sarajeva, Nermin :D nasi ljudi se brzo uce.
nasao zensku ovdje doselio i ubacim ga na posao.. plata 1500eura na ruke. stan bude nekih 300-400 eura i to je to.

Bicemo u kontaktu, trebace mi radnika u Stockholmu, selim za Stockholm pocinjem novi posao 26 novembra. Najveca radionu u Svedskoj za autobuse. 188 autobusa, 30 radnika. Råsta Stockholm. za firmu Arriva. ima ih u 12 zemalja.

Nadzi neku ruznu trebu ovdje i doseli :D
www.novaraja.com www.kafic.net
 
Danas je bila akcija. stiglo vrijeme za mali service i mjenjanje remen kajisa i uzput vodene pumpe, termostat. itd. Nisam nikad mjenjao na V6 remen kajis pa je bilo interesantno.

Malo borbe, imalo se dosta demontirati da upste dodzem do remenja. citav prednji front auta.

Kasnije borba bila oko stelovanja TDC-a.

Da tajming izmedzu bregaste osovine i radilice se prekontrolise.
Sokirao sam se kad sam skinuo poklopce od remen kajisa, odma sam vidio da ko je mjenjao prosli put nije uradio dobar posao. Bregaste osovine su debelo bjezale kad sam doljnu tacku paljena stavio na nulu vidio sam da bregaste bjeze pofino. Onda je bilo hajde jovo nanovo.....
....plus na to je bilo belaja.. pocni praviti halatku da blokiram bregaste osovine... i tako i bi...

umor je preuzeo ali remen i sve sam za danas zavrsio.. sutra malo ciscenje i sitni radovi, mjenjati neka crijeva, oprati intercoolere, prekontrolisati turba obadva itd.
polako sastavljati prednju njusku od auta..

30cwt41.jpg

2dh771d.jpg

2yjo489.jpg

10zpjkw.jpg

28860ww.jpg

zlbuy9.jpg


Remen novi na mjestu i nabrzaka ga malo upalim radi kontrole i radi ko sat! time sam zaokruzio dan!
2aenmgl.jpg
 
Danas sam nastavio radove i dovrsio oko motora. :cool: hvala na komentarima

*poskidao sva gumena crijeva i cijevi i sve na pranje.
*poskidao sve plastike i poklopce remen kajisa i sve na pranje.
*pranje intercooler x2 - iznutra i spolja.
*ocistio i ofarbao sve gdje hrdza malo pocela dolaziti. - siv spray protiv korozije.
*izaprao obadva hladnjaka za motor i za AC- klimu.
*promjenio sve selne i sve opet smontirao cijevi i crijeva.
*izpolirao farove
*napravio od celicnog lima 3 od 4 zakacaljke sto drze doljni i gornji dio kutije gdje lezi filter za zrak.
*izaprao sistem za hladzenje motora, neko nasuo plavi antifriz a treba biti crveni.
*zamjenio svjecice - montirao neke ultra-x platina BERU
*montirao novi filter za zrak

I stigao sam i malo provozati - isteko mi tehnicki predleg pa nisam htjeo daleko otici, policije na svakom cosku.
AUTO JE SKROZ DRUGACIJI KAKO SAM NASTELOVAO BREGASTE OSOVINE!!! jedva cekam na otovoreno da ga provozam.
Moracu i jedan video snimiti da vidite kako ide sad ! ipak je chip bio uradzen ali tek sad se osjeti kao 300+ konja kao sto je trebao biti.

2z9icz5.jpg

rh34hy.jpg

14lukp2.jpg

vsnl1i.jpg

Poliranje farova - slika posle slajfanja masinicom 320 suhim papirom.
zv1yzr.jpg

Poliranje farova - slika posle slajfanja masinicom 600 suhim papirom.
2cfywkn.jpg

Poliranje farova - slika posle slajfanja rukom 800 vodobrusnim papirom. pa 1200 pa 2000.
seulxi.jpg

I gotov posao slika posle poliranja polir masinom - prvo rubbing 3M bjeli - i kasnije fina polir pasta Autosmart Mirror Image.
oi9fo3.jpg

2rhbdzs.jpg

2ur6uyx.jpg

6od7c1.jpg

ir193k.jpg

10s9bx2.jpg


i to je to za ovaj vikend! next time - ce biti vrijeme za poliranje citavog auta. i pranje pa farbanje i zastita ispod pod od auta da nehrdza.
 
zlajaaa je napisao(la):
Zar nije ovaj audi sa pocinčanim limom :icon_confused:

Pa najvjerovatnije je.
Ali dole kad sam gledo prednji i zadnji trap, onaj nosac u kojeg krajnice idu itd. On je poceo bazati povrsinski hrdzu. Slikacu prije/posle-slike
 
Top