Audi A5 1.8 TFSI iskustva

Audi A5 1.8 TFSI iskustva

Član
Sve si u pravu kolega ali i sa Quattrom se jednako brzo troše prednje gume, stvar je pozicije motora i opterećenja prednjih guma tako da gume najviše jede oštra vožnja po krivinama. Jednak je učinak. Sumnjam da će kolega potrošit gume samo sa naglim startovima s mjesta, a ionako ima esp. A quattro daje još 100kg na težini, pa veća potrošnja....
Ovaj kog sam ja vozio imao je oko 20.000 km na satu i prednje gume su mu gotovo završile karijeru, potrošene. Gas pipneš kod kretanja ili manjih brzina i odmah se pali elektronika koja spriječava proklizavanje točkova. Zadnje gume iste, ali jedva načete...zato sam i napisao to u vezi potrošnje guma i quattra. Ranije iskustvo mi govori da kod normalne vožnje quattro i sl. 4x4 sistemi poprilično ravnomjerno troše gume...
 
Član
Mpras znati da ovde imas ljude koji iz ekonomski razloga voze dizel, pa imas petrolheads njih boli briga za potrosnjom bitan je zvuk šestaka mmm, i imas ljude židove koji voze benzinjaru al nemaju za turu pica okrenuti! Tako da drug moj google je čudo proguglaj il uzmi komad papira pa napravi racunicu koliko prelazis godisnje onda ces i znati sta zelis
Ps. Radi se o relativno novom autu citaj rijedak pogotovo stim motorom dakle neke strane forume pregledaj ovde se savjetuje pug 307 il fiat stilo koji više hrđa i slicno
 
Poslednja izmena:
BHT Ovisnik
Nije za podcijeniti 4cil turbo, imao sam i njega i V6 sa isto snage i ni sam neznam kojeg bi prije opet. Turbo veliki potencijal dalje za dizanje snage za malo novca,a i ovaj V6 jaako elastican motor, velika snaga na malim obrtajima,zvuk odlican, manje sanse za kvarove,ali sto se tice snage to je to. Oba podjednako meni draga i dobra. Danas nova auta isporucuju s plinom i ne bih sebi kupio nikada diesela jaceg da ga moram slusati. Price protiv plina bacite u vodu jer nema nitko valjan argument, kao prica kad imas para za njeg vozi ga bez plina i sl., tko ima zna da nemozes ni osjetiti razliku. Moj glas benzin turbo + plin ako te muci potrosnja.
 
Član
Hej danas sam probao ovaj A5 sto sam postavio pitanje za njega, nisam ga stigao u servis otjerati na provjeru, drugi cu dan. Ovako volan mu bas skripi kad se mota, skripi tacno na volanu, kao da plastika neka od plastiku češe, pitao sam da nije lupan kaze nije, ovaj kaze kao da zbog manja servo ulja skripi... hmmm ako mu bas bude falilo servo ulje negdje onda pusta, volan je ok tvrdoce, gume 19 su na njemu. Zvuk taj je bas iritantan.
 
Super Moderator
Hej danas sam probao ovaj A5 sto sam postavio pitanje za njega, nisam ga stigao u servis otjerati na provjeru, drugi cu dan. Ovako volan mu bas skripi kad se mota, skripi tacno na volanu, kao da plastika neka od plastiku češe, pitao sam da nije lupan kaze nije, ovaj kaze kao da zbog manja servo ulja skripi... hmmm ako mu bas bude falilo servo ulje negdje onda pusta, volan je ok tvrdoce, gume 19 su na njemu. Zvuk taj je bas iritantan.

dosta audija tu skripi. kod mene je na A6 c6 to isto skripalo, al to prestane, pa nekad opet pocne i tako. a daidza mi ima b8 i on je imo problem s volanom, cas radi servo cas ne radi, pa je isto valjda falilo ulja i ne znam sta bi na kraju, samo se poprvilo
 
Član
Ne moze bit do ulja ako skripi na volanu. Jesi vidio kako su uklopljene plastike oko zmigavaca i toga, da nije sta skidano pa nije dobro vraceno. Morao ga je voz udarit da se te plastike polome i moraju mijenjat. Nesto je skidano vjerovatno pa nije dobro vraceno, ne vjerujem da je ista ozbiljno.
 
Član
dosta audija tu skripi. kod mene je na A6 c6 to isto skripalo, al to prestane, pa nekad opet pocne i tako. a daidza mi ima b8 i on je imo problem s volanom, cas radi servo cas ne radi, pa je isto valjda falilo ulja i ne znam sta bi na kraju, samo se poprvilo

Ne znam dosad sam vozio Audi A6 2005god, pa Q5, i ovaj moj A4, nikad nista nije skripalo. Ovo mi prvi put da cujem takvo nesto, otjeracu ga u servis pa nek ga pregledaju u fullu, da znam na cemu sam.
 
Član
da meni bas lici kao da je nesto skidano na volanu da nije ukopljeno kako treba, mada izgleda ovako da je ok, ili da je morao biti dobro udaren, uglavnom ne vuce u stranu kad se vozi to je ok.
 
Top