Audi A5 1.8 TFSI iskustva

Audi A5 1.8 TFSI iskustva

Član
Kod kupovine polovnjaka svakome preporučujem benzin, pogotovo ako se prelazi manje od 10 000 godišnje. Manje su šanse kvara, auta su manje prešla, jeftinije održavanje al RS TURBO ti ga presra sa potrošnjom. Ispade da dizel troši samo litar manje. Ta tvoja priča kako ti redni šestak uzima 10 litara po gradu? Kako kojem gradu, u Mostaru bi ti trošio 13. Realna slika je po mom iskustvu drugačija. Kombinirano dizel troši od 15-30% manje nego ekvivalentni benzinac, kod sportske vožnje ta razlika je i veća. Kod većih kilometraža polovan dizel se može itekako isplatiti.
 
Član
Sportska voznja sa dizelom? O cemu pricamo??? Jest RS TURBO malo precjenio potrosnje ali gradska voznja je tu negdje u 5 deka!!! Otvorena je nesto drugo. Mada ko je lud biti rob dizela zbog jednog putovanja na more???? Danas polovan dizel kojem je vracen sat minimalno 150 000 nema opravdanje za vecu cijenu. Set kvacila, dizne, turbo...itd... nije svabo lud to sve zamjeniti pa prodati auto...njemu majstor kaze to i to ti je za zamjenu. Toliko kosta. On se sracuna u glavi i konta bolje uzet novo auto. Ovo proda jugovicima oni dovezu ovamo. I auto ima sve servise i utegnuto i baba vozila kad ide u crkvu nedeljom!!!! To je ta prica dizela!!! Tuzna ali iskreno istinita
 
Član
Sportska vožnja, gas do poda, mjenjanje brzina u krajnjem režimu obrtaja. Zovi kako god želiš, ne mislim pod sportskom vožnjom prvenstvo u brdskim trkama jbt. Kod otvorene vožnje manja je razlika između benzina i dizela nego u gradu. Potpuno suprotno od toga što tvrdiš
 
Član
Kako nema, u mom proslom audiju je bio mijenjan motor na 200k.
Istina je da su ti motori jako dobri, ali su i podlozni kvarovima.
Idu, i trose, sto je za razliku od VW-a potpuno normalno:D
Na 3.0 ima dosta stvari koje se kvare, kolektori zraka, dizne, senzori itd. Nisu kao 2.5 naravno
 
Član
znači ljudino rezime ti je:
-auto troši 1l više od sličnog dizela, nači ništa
-ulje i filter ćeš mijenjati u lokalnij garaži što ti dođe na isto
-motor nema skupi dijelova, tipa lamele, turbina, usisa,rizik rastegnuća lanca, vodene pumpe, bloka motra, taloženje po ventilima, neki pumpi i sl kao što vidiš motor je savršen za naše bosanske explotacije i u odnosu na dizl koji ima dosta navedenog i koji se hoće pokvariti. a kao bonus dobiješ par milja u padže jel toliko bi minimum više platio dizl :D

a ovi šabosi što su uzeli dizel mogli su uzeti još neku drkalicu, češkalicu jajca i tako za te pare jel kao što vidiš ne isplati i onaj statistički br gledaj kao br nezadovoljnih pa zato ljudi prodaju :D
 
Član
ja ne znam kako vi to razmisljate i govorite da su benzinci ocuvaniji od dizela. evo uzmimo neko auto sa 150 000 km na satu , benzinski motor ima 6, 7 pa čak i 8000 rpm, vozit ga ispod 2000 obrtaja ne mozes, znači normalna voznja bi bila oko 2500 rpm, a dizel 4 enevtualno 5000 rpm i dizela glat voziš na 1500 obrtaja, šaltaš ga u sledeću na cca 2200 rpm, na kraju kad sagledaš oba auta su prešla isto 150 000 km a benzinski motor je napravio duplo ako ne i troduplo više obrtaja i kako onda on može bit očuvaniji ?
 
Član
benzinci danas ne prelaze ni blizu velike kilometaze kao dizeli, pogotovo vani...a time ne trpi samo motor nego i podvozje i sve ostalo...koncepcijski je benzin predvidjen za brzu vrtnju tako da vjerovatno nisu isti materijali pokretnih dijelova itd
prema tome, ako dizel crkne na 500k km, benzinac nijedan ne bi prevalio 250k, svi bi pocrkali
 
Član
Pozz ekipa, uuu vidim odgovora ima dosta, u pravu je ovaj drug sto kaze da je bilo pojedinih tipa sa ovim motorom da su vise ulja uzimali, to su mi rekli i ovdje u servisu u Banja luci, neki su trosili ulje neki ne, i to cim su novi bili, a i kasnije, neki su se zalili,a drugi su dosipali i dan danas tako voze. Meni je ovaj zapao za oko jer cu ga dobiti ispod cijene, neko preklapanje u pitanju, i odrzavan je. Znam da su prije oni 1.4 TFSI imali fabricku gresku sa lancem, ovi nisu provjerio sam. Ma da bi volio TDI npr 2.0 170ks, ili 2.7, 3.0 TDI, ali su puno skuplji u startu od ovog. A i necu sad veliku km praviti sa njim. Evo stavio sam svoj A4 na pik http://www.olx.ba/artikal/17247843/audi-a4-1-9-tdi-96kw/
 
Top