AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.! (ODGOĐENO)

AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.! (ODGOĐENO)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

koliko znam te iste prognoze su govorile da ce biti kisa kad je test day trebao biti odrzan a znamo kakvo je vrijeme bilo tu nedjelju u mostaru...tako da...:cool:
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

Mi situaciju oko prognoza pratimo s najvećom pažnjom.
Prognoze su zasada dosta pesimistične, ali sačekat ćemo još do četvrtka ujutro da vidimo prema čemu će se prikloniti vrijeme - kiši ili vedrom.
Za utrku je sve spremno, što se nas tiče. Organizacijski je sve završeno, ali i mi kao organizatori ovisimo o vremenu pa ćemo sačekati četvrtak da damo službeno izvješće da li će se trka održati u ovom terminu ili odgoditi za neki drugi termin.
Zato budimo strpljivi i sačekajmo do četvrtka ujutro kada ćemo dati službenu obavijest!

Pozdrav
AK HERCEGOVINA
 
BHT Ovisnik
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

jbg protiv vremena se nemoze,zasada najvljuju kišu,mada se nadam najboljem :cool:
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

Ne najavljuju kišu dobro je...

Najavljuju ovo: Rain and possible heavy thunderstorm. Windy, especially during the day.

:icon_cry:
 
Početnik
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

GocaS6 je napisao(la):
Ne najavljuju kišu dobro je...

Najavljuju ovo: Rain and possible heavy thunderstorm. Windy, especially during the day.

:icon_cry:



ne najavljuju kisu nego najavljuju rain ? :D


salu na stranu, ako ce biti rizika (a sad zasad ga ima i to prilicno) pametnije je pomaknuti termin, nista nece pobjeci, opet ce se utrka voziti, bolje biti siguran i vama kao organizatorima i fino sacekati normalno i sigurno vrijeme, i mnogima koji trebaju iz daleka doci do Mostara. sve da jedan dan se i provuce nekako da ne padne moze se desiti da drugi dan padalo
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

HONEY je napisao(la):
GocaS6 je napisao(la):
Ne najavljuju kišu dobro je...

Najavljuju ovo: Rain and possible heavy thunderstorm. Windy, especially during the day.

:icon_cry:



ne najavljuju kisu nego najavljuju rain ? :D


salu na stranu, ako ce biti rizika (a sad zasad ga ima i to prilicno) pametnije je pomaknuti termin, nista nece pobjeci, opet ce se utrka voziti, bolje biti siguran i vama kao organizatorima i fino sacekati normalno i sigurno vrijeme, i mnogima koji trebaju iz daleka doci do Mostara. sve da jedan dan se i provuce nekako da ne padne moze se desiti da drugi dan padalo

Ti ako si završio auto ništa se ne sekiraj, ako ti vrijeme ne odgovaralo, budi publika ko i većina :)

Nek organizatori odrade svoj posao, to je njihova najveća briga za sada... molimo Boga da im izađe u susret i izorganizuju najbolje što mogu... Ovo je prva utrka ove godine, dosta raje je uzelo već unaprijed slobodne dane i td... tako da je najbolje da bude lijepo vrijeme ;)
 
Početnik
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

antrax je napisao(la):
Ti ako si završio auto ništa se ne sekiraj, ako ti vrijeme ne odgovaralo, budi publika ko i većina :)



pa jos je veci problem ako oni koji su uzeli slobodno i ulozili novac da dodju, budu djaba dosli, sto bi se jako lako moglo desiti ukoliko se utrka napravi pod svaku cijenu a prognoza ostane kao sada - kisa

lako je pricati iz perspektive gledatelja, a drugo iz organizatora ili pravih vozaca

ukoliko bude prognoza kisovita, ne vidim sta je problem pomaknuti termin (uostalom i jos davno pri objavljivanju utrke to je odmah spomenuto, za slucaj loseg vremena) za neki vikend kada ce sigurno biti lijepo vrijeme tako da se uopce ne mora misliti i zamarati sa mogucom kisom i njenim posljedicama. ne vidim cemu forsirati pod svaku cijenu nesto. bolje i za organizatore, bolje i za vozace, bolje i za gledatelje
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

ja opet ponavljam,te iste prognoze su govorile da ce biti kisa za test day kad je trebao biti odrzan,a nije je bilo...:D ;)
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

guru je napisao(la):
Mi situaciju oko prognoza pratimo s najvećom pažnjom.
Prognoze su zasada dosta pesimistične, ali sačekat ćemo još do četvrtka ujutro da vidimo prema čemu će se prikloniti vrijeme - kiši ili vedrom.

Moje licno misljenje je da nije kasno niti u cetvrtak popodne da odgodite trku,jer ujutru je rano i svasta se moze promijeniti u toku dana.

Bolje je sacekati i taj cetvrtak popodne nego odgoditi trku ranije jer nikom nista neznaci da li je to cetvrtak ujutru ili cetvrtak popodne a ja mislim da za prognozu to znaci mnogo.

Naravno da netreba siliti situaciju i praviti trku po svaku cijenu ali nista necete izgubiti ako sacekate zadnji cas za odgadjanje a moze se bas zbog tih par sati svasta promijeniti sto se tice vremena.
I ako je npr odgodite u cetvrtak u 19:00 sati i od tada pa do petka ujutru svi ce saznati da nema trke i po meni nikakve potrebe nema da odgadjate trku ujutru...
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

SM chip tuning je napisao(la):
guru je napisao(la):
Mi situaciju oko prognoza pratimo s najvećom pažnjom.
Prognoze su zasada dosta pesimistične, ali sačekat ćemo još do četvrtka ujutro da vidimo prema čemu će se prikloniti vrijeme - kiši ili vedrom.

Moje licno misljenje je da nije kasno niti u cetvrtak popodne da odgodite trku,jer ujutru je rano i svasta se moze promijeniti u toku dana.

Bolje je sacekati i taj cetvrtak popodne nego odgoditi trku ranije jer nikom nista neznaci da li je to cetvrtak ujutru ili cetvrtak popodne a ja mislim da za prognozu to znaci mnogo.

Naravno da netreba siliti situaciju i praviti trku po svaku cijenu ali nista necete izgubiti ako sacekate zadnji cas za odgadjanje a moze se bas zbog tih par sati svasta promijeniti sto se tice vremena.
I ako je npr odgodite u cetvrtak u 19:00 sati i od tada pa do petka ujutru svi ce saznati da nema trke i po meni nikakve potrebe nema da odgadjate trku ujutru...

Nije ni to problem neki. Uglavnom u četvrtka će se znati do 18-19 sati šta će biti sa ovim terminom. Evo i prognoze se nekako lagano poboljšavaju, pa ćemo vidjeti šta će biti u konačnici.
 
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

Ev u Sarajevu najavljuju kisu svaki dan , juce padala 10tak minuta i tek oko 11 navece opet malo pala i to je to , danas citav dan preljep i suncan a po prognozama kisa :icon_rolleyes:
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

Little Dragon je napisao(la):
Ev u Sarajevu najavljuju kisu svaki dan , juce padala 10tak minuta i tek oko 11 navece opet malo pala i to je to , danas citav dan preljep i suncan a po prognozama kisa :icon_rolleyes:

Jarane kod nas u Jablanici cijeli dan vedro bez oblačka... 25 stepeni... kakva kiša, nema od tog ništa... barem u Hercegovini je neće biti sigurno... ;)

Ponesite vi suncobrane da ne izgorite na pisti... :)
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

ma cudno je u mostaru vrijeme zadnjih dana, bude suncano i za sekund odneke dođu oblaci i kisurina i opet suncano najgore, ne zna ocel pisat ili srat
 
Početnik
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

pa po linkovima koje sam stavio za prognoze i stoji da danas nema ovdje kise, samo malo oblaka, tako upravo i jeste. i dalje za vikend stoji sigurna kisa. eto odlucite sutra
 
Član
RE: AK HERCEGOVINA - SEZONA 2010. PRVA UTRKA 15.-16.5.2010.!

Svi vi serete sto pratite te internet prognoze. Jeb.o mu ja mater, zar je tako teshko nazvat hidro meteoroloski zavod Bosne i informisat se sa tacnim podacima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top