406

406

Član
Postavih pitanje na drugoj temi "pug 406" ali evo i ovdje ću...imam felge za 307,Brock b26 17", njihov ET je 25 a nekad ću ih namontirati na 406. Kakvi će mi trebati distanceri i hoće li mi trebati uopšte?
 
Član
Pug fan je napisao(la):
Postavih pitanje na drugoj temi "pug 406" ali evo i ovdje ću...imam felge za 307,Brock b26 17", njihov ET je 25 a nekad ću ih namontirati na 406. Kakvi će mi trebati distanceri i hoće li mi trebati uopšte?

E ovako, ja sam gotovo siguran da ce se moci namontirati bez ikakvih distancera, ali bez obzira sto je to velika felga, vizuelni ucinak nece biti na nekom zavidnom nivou bas zbog toga sto su previse uvucene, tako da bi bilo pozeljno da imas distancere na sva cetiri tocka izmedju 1-2 cm...sve te brojke su samo brojke, zavisi i od oblika samog tocka, sirine (pretpostavljam da su tvoje 7,5'')...moja preporuka ti je da prvo namontiras tockove na auto, pa onda sam procijenis koliku debljinu distancer treba imati. Peugeot 406, kao i mnoga druga vozila, ima uvucene zadnje tockove u rub, tako da ces nazad sigurno stavljati distancere, a za naprijed namontiraj, pa ces vidjeti...eto tako, moje misljenje je da se mogu namontirati ti tockovi bez distancera...sa srecom ti i ocekujem slike kad namontiras...
 
Član
OK, hvala na brzom odgovoru...lijepo je čuti od nekog ko se razumije :)

Na Opelu koji sam prije vozio sam imao alu felge sa kojim sam imao probleme sa distancerima, morao sam praviti nove itd da ne duljim, tokar koji ih je pravio mi je rekao da distancere treba izbjegavati, ako je moguće...jednostavno, pri velikim brzinama (iznad 120 km/h) ne možeš se uzdati u nešto što nije fabrički i nije predviđeno..valjda svaki dio ima propisano koliko se mora obogatiti kad se pravi smjesa za čelik, leguru i slično..a bilo kakvo dodatno pravljenje nečeg što nije fabrički a na tako bitnom dijelu kao što je TOČAK nije preporučljivo.

Meni ta priča ima logike. Možda sam puno paranoičan...

Znači, kad dođe sezona, probat ću namontirati pa ću objaviti slike.

Da samo pomenem šta mi se jednom desilo na Opelu. Kupio sam ga sa petokrakim ALU felgama Mille Miglia i nabavio čelične za zimu, tako da sam ih sezonski mijenjao. Treću sezonu korištenja sam namontirao iste te ALu, i počele su tresti i lupati kad se vozi iznad 50 km/h. Naime, dvije su imale distancere (vjerovatno su bile zadnje) a dvije nisu,međutim ja to nisam znao sve dok se u trećoj sezoni nisu (po random sistemu)našle namontirane na desnoj strani te sa distancerima. Takvi uslovi su donijeli lupanje. Međutim, distanceri su bili skroz zapekli i oguljeni prema unutra a ovi novi koje sam naručio su imali oštar unutrašnji rub pa su se jedva uspjeli montirati sa postojećim šerafima...uglavnom, toliko živaca su mi odnijeli da su mi ogadili distancere :)

Hvala još jednom!
 
Član
Pozdravljam! Ponovo ljetni setup, kupljeni distanceri za nazad, u potrazi za sarafima...

egs947.jpg


33pd3rc.jpg


Uzdravlje! :123:
 
Član
Distanceri 15mm namontirani nazad...na dosadasnji et10, sada idemo jos 15mm napolje....ja sam zadovoljan, felga je ravna sa rubom... uzdravlje :123:

11hs65z.jpg


11kv1xs.jpg


I ako neko zna gdje da nabavim prednju ralicu, posto sam je izgubio, neka mi javi...

358b6v5.jpg


Uzdravlje :cool:
 
Član
Azuriranje...u medjuvremenu uradjen veliki servis i stavljen novi set kvacila, promijenjene plocice naprijed i pakne nazad. Toliko za sada...

2ptv0k7.jpg


de8ifp.jpg


2v2782b.jpg


rgw951.jpg


ri4v8w.jpg


Uzdravlje :123:
 
Član
[/quote]
E ovako, ja sam gotovo siguran da ce se moci namontirati bez ikakvih distancera, ali bez obzira sto je to velika felga, vizuelni ucinak nece biti na nekom zavidnom nivou bas zbog toga sto su previse uvucene, tako da bi bilo pozeljno da imas distancere na sva cetiri tocka izmedju 1-2 cm...sve te brojke su samo brojke, zavisi i od oblika samog tocka, sirine (pretpostavljam da su tvoje 7,5'')...moja preporuka ti je da prvo namontiras tockove na auto, pa onda sam procijenis koliku debljinu distancer treba imati. Peugeot 406, kao i mnoga druga vozila, ima uvucene zadnje tockove u rub, tako da ces nazad sigurno stavljati distancere, a za naprijed namontiraj, pa ces vidjeti...eto tako, moje misljenje je da se mogu namontirati ti tockovi bez distancera...sa srecom ti i ocekujem slike kad namontiras...
[/quote]

Ostadoh dužan par fotki, sorry na kašnjenju...
http://i50.tinypic.com/aa9niw.jpg
[IMG]http://i48.tinypic.com/10nav6o.jpg
 
Član
E ovako, ja sam gotovo siguran da ce se moci namontirati bez ikakvih distancera, ali bez obzira sto je to velika felga, vizuelni ucinak nece biti na nekom zavidnom nivou bas zbog toga sto su previse uvucene, tako da bi bilo pozeljno da imas distancere na sva cetiri tocka izmedju 1-2 cm...sve te brojke su samo brojke, zavisi i od oblika samog tocka, sirine (pretpostavljam da su tvoje 7,5'')...moja preporuka ti je da prvo namontiras tockove na auto, pa onda sam procijenis koliku debljinu distancer treba imati. Peugeot 406, kao i mnoga druga vozila, ima uvucene zadnje tockove u rub, tako da ces nazad sigurno stavljati distancere, a za naprijed namontiraj, pa ces vidjeti...eto tako, moje misljenje je da se mogu namontirati ti tockovi bez distancera...sa srecom ti i ocekujem slike kad namontiras...
[/quote]

Ostadoh dužan par fotki, sorry na kašnjenju...
http://i50.tinypic.com/aa9niw.jpg
[IMG]http://i48.tinypic.com/10nav6o.jpg
[/quote]

Odlicne! Sa srecom!

saledoboj je napisao(la):
Nema sta komsija Pug je utegnut ko zvono...

Cuva se to, mora biti utegnut. ;)
 
Član
Eto drugari moj, nema se vremena. Nije me dugo bilo. Pezo nije pretrpio nikakve znacajne promjene. U medjuvremenu se radilo samo na redovnim servisima, vise preventivno nego iz potrebe. Radjen je veliki servis, stavljeni su svi novi diskovi i plocice, nov zamajac, set kvacila, zadnji lonac, stabilizatori, guma na prednjem braniku...mozda i jos ponesto, ali se ne sjecam. Trenutno je na 193 000km, i dalje je u odlicnom stanju. Dobio je nove ljetne gume Continental 225/45 R17, nisam bio zadovoljan sa Nankangom. Sada je sve ok. Imam mali problem sa rucicom zmigavaca koja se ne vraca sama na centralni polozaj, ali cu nabaviti to uskoro. Takodje mjerac temperature rashladne tecnosti zna pasti u toku voznje, vjerovatno cu promijeniti senzor za . U svakom slucaju to je sve sto sam primjetio. Dobio je i nekolicinu bocnih udaraca na vratima od nepazljivih korisnika njihovih "prevoznih sredstava" (mater im). Eto toliko za sada...evo par fotografija... lijep pozdrav za ekipu
 

Prilozi

  • DSC_0009 (Large).jpg
    DSC_0009 (Large).jpg
    152,8 KB · Pregleda: 21
  • DSC_0010 (Large).jpg
    DSC_0010 (Large).jpg
    164,7 KB · Pregleda: 20
  • DSC_0011 (Large).jpg
    DSC_0011 (Large).jpg
    135,9 KB · Pregleda: 23
  • DSC_0012 (Large).jpg
    DSC_0012 (Large).jpg
    152,8 KB · Pregleda: 20
  • DSC_0129 (Large).jpg
    DSC_0129 (Large).jpg
    107,8 KB · Pregleda: 16
Top