402 Street Race Cup - Modriča 2007

402 Street Race Cup - Modriča 2007

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
daki je napisao(la):
Cuo sam da je Hota izgubio od kadetta nekog sa dva motora i nitro ?? Sta je to, mislim jeli istina.

Gradiska POWER...zar treba pitati odakle moze biti auto koje moze uzeti HOTU :)))

Kadet ima 2 x :
2.0 8v 115 KS
nitro na oba motora + 50 KS
SM chip tuning + 15 KS

U rijeci vozio 12.5
 
jeste,jeste vidio sam mu u gepeku reklame SMCHIPTUNING-a auto fakat ide debro ali mislim da je imao nekih problema sa nitrom...
 
Član
KRVOLOK je napisao(la):
Gradiska POWER...zar treba pitati odakle moze biti auto koje moze uzeti HOTU :)))

Kadet ima 2 x :
2.0 8v 115 KS
nitro na oba motora + 50 KS
SM chip tuning + 15 KS

U rijeci vozio 12.5

pa zar tako dobro moze ici 2 x 8V, ja sam kontao da je on 2 x 16v..
 
Član
SR402 Modriča, rezultati

2568.jpg


Danas je u Modriči uspješno održana druga utrka 402 Street Race Cupa 2007. Utrci je pristupilo 45 takmičara, pa se u skladu sa tim, moglo vidjeti i dosta dobrih vožnji. Također, i u Styling kao i DB Drag kategorijama takmičara nije nedostajalo, pa ni ljubitelji ovoga “sporta” nisu otišli nezadovoljni. Posebno interesantno je bilo vidjeti neke prave “bolide” na pisti, kao što je Opel Vectra ST. Ipak, najbrži od svih bio je Opel Kadett sa 2 motora...

dr2.jpg


Klasa I

Mladen Šoljić
Goran Simić

Klasa II

Dražen Mazalović
Amel Bulbul

Klasa III

Miroslav Josipović
Zdravko Jovanović

Klasa IV

Siniša Basta
Dejan Sušić

Klasa V

Nurija Mahmutović
Anto Pranić

Specijalna nagrada, za pobjednika svih klasa, Siniša Basta.

Styling

Klasa 1

1. Novica Gajić

Klasa 2

Zoran Purić

DB Drag

Klasa 1

Vedad Bostandžija

Klasa 2

Dule Marijanović

Klasa 3

Ersan Abdagić
 
Član
edo_16v je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
Gradiska POWER...zar treba pitati odakle moze biti auto koje moze uzeti HOTU :)))

Kadet ima 2 x :
2.0 8v 115 KS
nitro na oba motora + 50 KS
SM chip tuning + 15 KS

U rijeci vozio 12.5

pa zar tako dobro moze ici 2 x 8V, ja sam kontao da je on 2 x 16v..

8v je bolji odabir od 16v motora za ovakvu stvar.
Prvo ima bolji obrtni moment na nizim obrtajima,drugo moze se na motor pucati i +100 KS nitra.
16v ima puno vecu rupu na manjim obrtajima a nitra nemoze ni priblizno da se napuca u masinu kao 8 v zbog veceg pritiska u cilindru.
Kad bi se smanjio pritisak na 16V to bi bila druga prica,ovako 8v je sasvim dobro rijesenje.
Cip ima podesen za nitro i vuce do 7000 rpm sto je za 8v motor extra visoko.
 
Član
E evo da se i ja javnem na brzinu. Sve je bilo super samo sam ja pravio malih problema prilikom uzlijetanja i opet prilikom slijetanja pa se ovom prilikom izvinjavam svima koji su išli u Modriču. A ujedno se i zahvaljujem na ne maloj pomoći posebice momcima iz CARBONA Dejo,Mirza, Igy, Anais i dr. izvinite neznam Vam još imena najbolje ali HVALA Vam i izvinite još jednom drugi put će biti bolje i malo tehnički ispravnije auto nadam se...
 
Član
Ma adise kad nas ide puno budi bez brige i da ti je auto neznam ti kakvo nadje se rjesenje uvijek ;) Samo je bitno da uzivas da dozivis i da se druzimo ;)
 
Član
Mada sam cestitao vec, ali svaka cast na ostvarenim rezultatima, a posebno Vedi koji je 2 puta bio na finalu :)
 
cestitam svima na peharima...

interesuje me kakva je organizacija bila.. na ovim nekim slikama vidim da je bila dobra ograda (koliko duga ?). za nagrade znam, lose standardno, ali mi se cini da se ipak malo gera dozvao i poceo praviti da lici na nesto...
za pohvalu u svakom slucaju, barem ovo oko piste...
 

JD.

Član
koliko sam ja vidio sve je proslo ok, standardno se malo kasnilo ali normalno 10ak minuta i to je to.

jedino im fali onaj pravi semafor kao na 402SR, ovdje je bio onaj obicni samo crveno i zeleno svijetlo. ograda je super stvarno i koliko sam vidio isla je dokle i 402 metra staze

najveci problem je bio prilaz mjestu trke zbog makadama ali to vec nije do organizatora.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top