402 Street Race Cup - Modriča 2007

402 Street Race Cup - Modriča 2007

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
2565.jpg


AUTO Media Group i AUTO 4x4 CLUB organizuju utrku ubrzanja 402 STREET RACE, koja će biti održana u nedjelju, 02.09.2007. godine na Heliodromu u Modriči.



402 STREET RACE je utrka ubrzanja u kojoj istovremeno učestvuju dva automobila na stazi dugoj 402,31 m. Takmičari startaju na znak službenog semafora ili startera, a pobjeđuje takmičar koji prvi prođe ciljem. Takmičar koji je izgubio time je eliminisan iz daljeg takmičenja.



Ova manifestacija je zamišljena kao prilika za propagiranje prevencije u saobraćaju, tako da pored sportskog ima i edukativni karakter. Cilj organizatora ovih utrka je da naše mlade vozače, željne dokazivanja, usmjeri ka ovakvim manifestacijama umjesto da sami organizuju „privatne utrke“.



Za ovu godinu planirano je održavanje pet utrka u različitim gradovima Bosne i Hercegovine. Utrka u Bijeljini već je održana, a termini preostale četiri su:



·        Modriča                   02.09.2007.

·        Sarajevo                  16.09.2007.

·        Tuzla                       30.09.2007.

·        Banja Luka              14.10.2007.



Takmičari su podijeljeni u pet klasa prema zapremini motora:



klasa: do 1.400 ccm;
klasa: od 1.401 do 1.800 ccm;
klasa: od 1.801 do 2.500 ccm;
klasa: preko 2.501 ccm;
klasa: svi dizel-motori.


Pravo učešća imaju svi građani koji posjeduju vozačku dozvolu i koji dođu na utrku. Startarina je 1 KM.



Program:



08:00 - prijave i tehnički pregled
12:00 - utrka
16:00 - proglašenje pobjednika
 
Član
Nagrade (402 STREET RACE – pet klasa):



1. mjesto: pehar + 300KM (robna nagrada);

2. mjesto: medalja + 100KM (robna nagrada).



Specijalna nagrada dodjeljuje se pobjedniku revijalnog dijela trke. To je povratna karta za dvije osobe na relaciji Sarajevo – Hamburg – Sarajevo, koju dodjeljuje Centrotrans Eurolines (700 KM).



Pored ove trke biti će održano i takmičenje u Styling-u, kao i dB Drag-u.


Nagrade (Styling i dB Drag – po tri klase):



1. mjesto: pehar + 100KM (robna nagrada);

2. mjesto: pehar + 50KM (robna nagrada);

3. mjesto: pehar + 30KM (robna nagrada).
 
Član
muha je napisao(la):
i da ne zaboravimo:

dB drag takmicenje uz vrijedne nagrade....

edo_16v je napisao(la):
Nagrade (Styling i dB Drag – po tri klase):


1. mjesto: pehar + 100KM (robna nagrada);

2. mjesto: pehar +   50KM (robna nagrada);

3. mjesto: pehar +   30KM (robna nagrada).

da su vrijedne i nisu ali eto bitno je ucestvovati
 
Član
Eto kazem i ja.. ako ce me kakav auto klub udomiti da se uslepam.. neznam nikog, sam da ne idem... i ja bih rado... mozda kazem i da se izglupiram u klasi do 1400 cc :D cisto zajebancije radi.. :D
 
Početnik
a pazi jednu stvar, vecina takmicara nema ni jednu komponentu skuplje placenu nego je ova prva nagrada...

i povrh svega startnina je 1KM,
 
Član
pa eto kad je bal nek je maskembal, samo hoće li iko se javiti ovdje da kaže ide se u .... i kreće se sa .... pa dajte što ste neozbiljni jel ide klub ili ne?:icon_exclaim::icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top