Zvuk upozorenja od svjetala

Zvuk upozorenja od svjetala

Član
Golf IV, ostanu svjetla a ne svira zvuk upozorenja. Neko mi reče da mijenjam bravu jer ne daje signal da su vrata otvorena. Ima li netko pametnijih (jeftinijih) rješenja.
 
pa prekidac ti je barem lako provjeriti, dok je auto upaljeno otvori vrata i vidi prikazuje li na tabli da je ptvoreno,ako prikazuje onda ne bi trebao mikrpprekidac u bravi da je, mozda zvucnik sam da je otisao
 
Član
jarane ne ne bih da se prospem,ne znam da li mislimo na istu stvar....:D
al' de ti prvo provjeri osigurace...
meni se desilo da mi je osigurac cikn'o i da mi zbog toga nije "piscalo" kad bi vrata ostala otvorena... :icon_rolleyes:
 
Član
Zujalo je prije naravno, provjerit ću sve ostale lampice pa javim, juče sam samo nabrzinu vidio da je svjetlo ostalo upaljeno a da ne zuji. Jel zujalica sama na osiguraču ili je sa nečim još spojena?
 
Ja sam imao slican problem na Fabiji. Meni se takodjer unutrasnje svjetlo ponekad nije palilo kad se otvore vrata. Autoelektricar kod vozacevih vrata ponovo sve prespojio i sad je ok.
 
Član
zujalica je na vecini auta u obliku relea i utice se u tablu sa releima. ne znam kakav je kod tebe slucaj. pogledaj u uputstu od auta da nema neki slikoviti prikaz pa tako da nadjes i gdje je
 
Član
ephzhb je napisao(la):
Zujalo je prije naravno, provjerit ću sve ostale lampice pa javim, juče sam samo nabrzinu vidio da je svjetlo ostalo upaljeno a da ne zuji. Jel zujalica sama na osiguraču ili je sa nečim još spojena?

kod mene je zujalica bila na istom osiguracu kao i cd player...tako da nije ni on radio kada mi je cikn'o
 
Član
Kad otvorim lijeva vrata ne pali se ni osvjetljenje auta, ona lampica više glave, kad radi auto a vrata otvorena ne pokazuje na satu da su otovrena vrata pa mi se sve čini da je brava, zvao u ovlašteni servis 243 km i čini mi se da duže vrijeme neće raditi :)
 
Administrator
idi nekom autoelektricaru nek ti to pogleda... sigurno ce ti uraditi to za male pare kao sto je basketas rekao da je isao autoelektricaru ;) pozdrav ;)
 
Član
elektricar ti ce reci sta trebas...a isto i kod mene ponekad nije radila ta sijalica kad otvaram vrata. Otisao prekidac kod vrata...samo zamijenio i to je to..
 
Član
Ipak je brava, tj. mikroprekidač na bravi koji daje signal da su vrata otvorena. Naručio sam ga u primotronicu pa kad dođe javit ću jel proradilo
 
Član
ephzhb je napisao(la):
Ipak je brava, tj. mikroprekidač na bravi koji daje signal da su vrata otvorena. Naručio sam ga u primotronicu pa kad dođe javit ću jel proradilo

Promijenio sam mikro prekidač i proradilo je....
 
Top