ZVUK TURBO MOTORA

ZVUK TURBO MOTORA

Član
Anes_mo je napisao(la):
HrSupra je napisao(la):
nekako mi nije baš jasno da netko tko ima mr2 turbo nema pojma šta je blow off ventil:icon_confused:

možda i ja griješim

Bas su te toyote mr2 turbo bile za japansko trziste samo, izgleda covjek nezna sta ima :D

nisu, bile su i za europsko tržište, ali su jako rijetke i u europi, a u hrvatskoj nisam čuo da je neko ima. na toyota croatia forumu sam i znao bi da je ima neko.
 
Član
HrSupra je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
HrSupra je napisao(la):
nekako mi nije baš jasno da netko tko ima mr2 turbo nema pojma šta je blow off ventil:icon_confused:

možda i ja griješim

Bas su te toyote mr2 turbo bile za japansko trziste samo, izgleda covjek nezna sta ima :D

nisu, bile su i za europsko tržište, ali su jako rijetke i u europi, a u hrvatskoj nisam čuo da je neko ima. na toyota croatia forumu sam i znao bi da je ima neko.

Nisam znao da su bile za europsko trziste, moze biti da ova njegova i nije turbo ko ce znati. U mene je komsija tvrdio da golf mk2 gti ima turbo :D
 
Član
Anes_mo je napisao(la):
HrSupra je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
HrSupra je napisao(la):
nekako mi nije baš jasno da netko tko ima mr2 turbo nema pojma šta je blow off ventil:icon_confused:

možda i ja griješim

Bas su te toyote mr2 turbo bile za japansko trziste samo, izgleda covjek nezna sta ima :D

nisu, bile su i za europsko tržište, ali su jako rijetke i u europi, a u hrvatskoj nisam čuo da je neko ima. na toyota croatia forumu sam i znao bi da je ima neko.

Nisam znao da su bile za europsko trziste, moze biti da ova njegova i nije turbo ko ce znati. U mene je komsija tvrdio da golf mk2 gti ima turbo :D

komšo ti je veliki znalac :lol:

ovih atmosferskih mr-ova ima kod nas, ali turbaka koliko ja znam nema
 
Član
HrSupra je napisao(la):
nekako mi nije baš jasno da netko tko ima mr2 turbo nema pojma šta je blow off ventil:icon_confused:

možda i ja griješim

Pa ako vozi brzo auto ne mora iskljucivo znaciti da vlasnik mora imati veze sa bilo kojim vidom mehanike...kod mene komsija voza merca amg v12 ili v8 (valjda, nesto pise na boku ) a sto se njega tice ide u servis da nadospe vodu za brisace...;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
HrSupra je napisao(la):
nekako mi nije baš jasno da netko tko ima mr2 turbo nema pojma šta je blow off ventil:icon_confused:

možda i ja griješim

Pa ako vozi brzo auto ne mora iskljucivo znaciti da vlasnik mora imati veze sa bilo kojim vidom mehanike...kod mene komsija voza merca amg v12 ili v8 (valjda, nesto pise na boku ) a sto se njega tice ide u servis da nadospe vodu za brisace...;)

što se tiče čovjeka koji vozi aute kao tvoj komšo nije ni čudno da ide za sve u servis jer što bi se sam zajebavao kad ima novaca i vozi gospodski auto.

mr2 turbo rijetko kupuju ljudi koji se baš ne kuže u te stvari.
 
Član
uf zabuna
edo_benz je napisao(la):
http://www.bhtuning.com/p-pop-off-ili-blow-off-ventil-t-48273.html


http://www.bhtuning.com/blow-off-ventil-za-turbo-benzince-t-52301.html

http://www.bhtuning.com/p-hks-blow-off-ventil-t-48139.html

MR2GTI je napisao(la):
izgleda onaj treci mora da podize snagu :lol:
ovo je sala za snagu jer taki se model moze naci za manje od 100$ al onaj prvi izgleda ok postoji vise naziva za bov,dump vent,pop off vent blow off vent

MR2GTI je napisao(la):
HrSupra je napisao(la):
frende, daj ti napiši nešto o svom autu i stavi slike da vidimo mi to.
trenutno nisam u mogucnosti bit ce specijalno...

bit ce kad se krene radit... jedino stare gti modela
HrSupra je napisao(la):
nisam znao da u htvatskoj neko ima mr2 turbo:icon_rolleyes:

jednom davno bila jedna al mislim da je sahranjena

Anes_mo je napisao(la):
HrSupra je napisao(la):
nekako mi nije baš jasno da netko tko ima mr2 turbo nema pojma šta je blow off ventil:icon_confused:

možda i ja griješim
krivo sam se izrazio turbo je u planu
Bas su te toyote mr2 turbo bile za japansko trziste samo, izgleda covjek nezna sta ima :D
ma da a engleska i SAD? nemam turbo verziu 3sge nego 3sgt GTI
Inace vozim atmosverce skoro deset godina odrzavanje i servisiranje sam na njima obavljao sam,jaca mi je strana karoseria ali nisam od onih koji pretjerano koriste net...nemora svatko znati bas sve a ovi sto voze u servise mozda i nevole prljati ruke nit imaju vremena vezano uz amg... Nisam imao iskustava s turbom iako sam ga voljeo imati ali ovo nema veze s temom!!!:icon_exclaim: Ajmo maheri KOJI MODEL/PROIZVOĐAC NAJBOLJE ODGOVARA spomenutom 3sgte s stock turbinom i koji BOV u ponudi je NAJBUCNIJI???:icon_exclaim: i da neznas sve opet cemu sluzi forum?
 
Član
u engleskoj hi ima nejviše od svih europskih zemalja jer i oni imaju volan na desnoj strani kao japanci, a ima ih i u americi.

meni najbolji zvuk imaju HKS ssqv i Greedy Type R blow off.
 
HrSupra je napisao(la):
u engleskoj hi ima nejviše od svih europskih zemalja jer i oni imaju volan na desnoj strani kao japanci, a ima ih i u americi.

meni najbolji zvuk imaju HKS ssqv i Greedy Type R blow off.

HKS definitivno,nisam ni jedna imao pod haubom ali sam cuo od rodjaka koji je imao Mitsu eclipse GSX i tonekog hebenog turbaka sa oko 500KS(dyno mjerenje na AWD)rodjko je iz phoenix-a iz amerike pa mi je bas pisao jednom o nabavi HKS-a i kako je kod njih to No.1,a svi znamo da se tamo najvise pisti i pumpa turbinama...

eno ti kod muhe druze ona sto daje konja :)
Sitnica,nekih 400 krvnih zrnca!
 
Super Moderator
Imao je moj drug donedavno Toytu MR2 1992 godina
Nekada davno je ta toyota bila turbo
kontrol tabla od turba, oni pojasevi bla bla nemam pojma
uglavnom taj motor je vjerovatno riknuo pa je u njoj zavrsio 2.0 16v 115kW
zanimljiv auto ;)

:icon_exclaim:
 
Član
Pored NSX jedno od najdrazis japanskih auta

9f58bc2a37d472706017f6125dd1955f1225770301_full.jpg
 
Član
MR2GTI je napisao(la):
Bas su te toyote mr2 turbo bile za japansko trziste samo, izgleda covjek nezna sta ima :D

ma da a engleska i SAD? nemam turbo verziu 3sge nego 3sgt GTI
Inace vozim atmosverce skoro deset godina odrzavanje i servisiranje sam na njima obavljao sam,jaca mi je strana karoseria ali nisam od onih koji pretjerano koriste net...nemora svatko znati bas sve a ovi sto voze u servise mozda i nevole prljati ruke nit imaju vremena vezano uz amg... Nisam imao iskustava s turbom iako sam ga voljeo imati ali ovo nema veze s temom!!!:icon_exclaim: Ajmo maheri KOJI MODEL/PROIZVOĐAC NAJBOLJE ODGOVARA spomenutom 3sgte s stock turbinom i koji BOV u ponudi je NAJBUCNIJI???:icon_exclaim: i da neznas sve opet cemu sluzi forum?

* Japanese market trim levels:

1. G with a NA 2.0L 3S-GE engine producing 165 PS (121 kW; 163 hp); with an A/T standard and an optional M/T. The G was the base model of the SW20 line-up. Standard features were: climate control, electric mirrors, fabric door/seat trim.
2. G-Limited with the NA 2.0L 3S-GE engine; an A/T was standard or a M/T was optional. The G-Limited was the higher-specification naturally-aspirated SW20. Additional standard features: electric folding mirrors, steering fog lamps, and rear spoiler.
3. GT-S with a turbocharged 2.0L 3S-GTE engine producing 221 PS (163 kW; 218 hp); a M/T was the only choice. The GT-S had the same standard features as the G-Limited.
4. GT with the turbocharged 2.0L 3S-GTE engine and manual transmission. The GT was considered as the luxury specification in the SW20 line-up and had suede/leather door and seat trim in addition to G-Limited standard features.

* European market trim levels:

1. Coupe with the NA 2.0L 3S-FE engine producing 138 hp (103 kW) (not available with T-bar roof).
2. GT Coupe with the NA 2.0L 3S-GE engine producing 154 metric horsepower (113 kW; 152 hp).
3. GT T-Bar with the NA 2.0L 3S-GE engine.

There were no turbo models officially imported to the European market, however many Japanese models were imported via the grey market.

* U.S. market trim levels:

1. MR2 with a NA 2.2L 5S-FE engine producing 130 hp (97 kW) and offered with a four-speed A/T or five-speed M/T.
2. MR2 Turbo with a turbocharged 2.0L 3S-GTE engine producing 200 hp (149 kW), offered only with a 5-speed M/T (offered solely with the T-bar roof after early 1993).
 
Top