Šta je novo?

Ask question

Ask Questions and Get Answers from Our Community

Answer

Answer Questions and Become an Expert on Your Topic

Contact Staff

Our Experts are Ready to Answer your Questions

Zvucnici za E klasu

AMG63

Član
Učlanjen(a)
07.03.2016
Poruka
32
Reaction score
1
Poena
8
Starost
29
Auto
Golf 4
Pozdrav. Mjenjao bih zvucnike na w211 sa fabrickim radiom (veliki ekran navigacija) nista posebno. Pa ako neko moze objasniti koje mi specifikacije zvucnika trebaju ?

MehemLED

Član
Učlanjen(a)
28.02.2019
Poruka
161
Reaction score
33
Poena
28
Auto
VW Golf 2 '85 mrtvi 1.6 Diesel
U prednja vrata ti idu zvučnici prečnika 16.50cm, tweeteri su prečnika 2.50cm
Mislim da su i nazad isti.
Što se tiče dubine to ne znam koliko tu imaš prostora, u nekih auta je baš gusto i moraju biti plitki zvučnici, a u nekih ima prostora na pretek.
Pošto ćeš ostaviti fabrički HU nemaš potrebe da ganjaš neku veliku snagu zvučnika jer taj fabrički HU to neće moći gurati.
Ako su ti fabrički uredu i ne krče nemaš potrebu da mijenjaš jer nećeš promijeniti player.

AMG63

Član
Učlanjen(a)
07.03.2016
Poruka
32
Reaction score
1
Poena
8
Starost
29
Auto
Golf 4
U prednja vrata ti idu zvučnici prečnika 16.50cm, tweeteri su prečnika 2.50cm
Mislim da su i nazad isti.
Što se tiče dubine to ne znam koliko tu imaš prostora, u nekih auta je baš gusto i moraju biti plitki zvučnici, a u nekih ima prostora na pretek.
Pošto ćeš ostaviti fabrički HU nemaš potrebe da ganjaš neku veliku snagu zvučnika jer taj fabrički HU to neće moći gurati.
Ako su ti fabrički uredu i ne krče nemaš potrebu da mijenjaš jer nećeš promijeniti player.
Hvala na odgovoru. Ne ganjam ja neku snagu porodicni sam covjek ali eto malo bi cistiji zvuk. Samo jos pitanje sta mislis o jbl 45wrms da li bi to moglo bez pojacala. Nije mi problem kupiti ni pojacalo ali ne rastavlja mi se haman pola auta

MehemLED

Član
Učlanjen(a)
28.02.2019
Poruka
161
Reaction score
33
Poena
28
Auto
VW Golf 2 '85 mrtvi 1.6 Diesel
Moglo bi samo zavisi do koliko ćeš moći pojačati a da zvuči odlično, ne znam koliko fabrički player ima snage. Aftermarket playeri daju otprilike oko 15-20W RMS-a po izlazu, za fabričke nemam pojma.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8