zvucna izolacija - pomoc,hitno!!!

zvucna izolacija - pomoc,hitno!!!

pozz svima.s obzirom da auto uskoro treba da radim,tj.zamjena pragova,zastita i sanacija rubova i poda,u planu sam raditi ponovo zvucnu izolaciju i zamolio bih sve koji znaju cime raditi i gdje to nabaviti u tuzli ili okolini tuzle nek napise...i imam jos jedno pitanje - gdje uraditi "poklopac" s donje strane motora??hvala unaprijed




p.s.znam da mozda ima slicnih tema,ali da mi nije hitno,ne bih novu otvarao..pozz
 
Član
najbolje rjesenje ti je stp - to imas kod muhe (caraudio.ba) al to je i skupo rjesenje ..
bilo je jos nekih pokusaja sa spuzvama i nekim slicnim materijalima, i ima nekog djelimicnog efekta, sad zavisi koliko si ti spreman izdvojit za to ..

a i neces brate sad odma to radit, da ne mozes izdvojit pola sata pa pregledat teme ;)
 
kavaz je napisao(la):
najbolje rjesenje ti je stp - to imas kod muhe (caraudio.ba) al to je i skupo rjesenje ..
bilo je jos nekih pokusaja sa spuzvama i nekim slicnim materijalima, i ima nekog djelimicnog efekta, sad zavisi koliko si ti spreman izdvojit za to ..

a i neces brate sad odma to radit, da ne mozes izdvojit pola sata pa pregledat teme ;)

:icon_smile::icon_smile:pa necu odmah,ali ono tema sto sam vidio nista nije konkretno odgovoreno i nisam primijetio da bilo ko pita za poklopac ispod motora:cool::cool: te "spuzve"....gdje ih ima?? ( ne daje mi se puno novca jer je auto staro a i nece se jos dugo zadrzati kod mene)
 
Član
http://www.bhtuning.com/izolacija-t-55972-2.html

eto procitaj, uglavnom se svodi na to da je koristen kflex, koji se koristi za izloaciju klima, ako to uspijes naci uopste .. ima i ona sto ide ispod laminata samo sto je to tanko, ne znam koliko pomaze
 
Ja sam tek neki dan nadoso sta sam mogo koristiti kad sam radio auto, al sad je kasno, mislim nije nikad kasno, al mi se ne da opet cerupat interijer. Uglavnom, mozes otic na otpad i sa drugih auta poskidat svu zvucnu izolaciju na koju naidjes, lijepo skrojis da pase u tvoj auti i voila. Jeftinijeg rjesenja nemas.
 
Top