"Zvjezdano Nebo"?

"Zvjezdano Nebo"?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Hvala puno Rcat, nisam mislio u vise boja, nego u jednoj boji da uklopim u interijer...imam neke lude ideje, da mi to nebo bude kao rasvjeta u autu, a sami dio gdje su sad lampice da izbacim i isplasticarim leziste za 2 cukice...nije funkcionalno, ali jeste originalno ;)
 
Član
pa onda ti je to brate dragi lako...kupis diode, pospajas sve na ono dje je do sad bila rasvjeta...jedini problem je to lijepo tapacirat...nadji dobrog majstora za tapaciranje i uradis :)
 
Član
a diode kad budes gledao/kupovao, trazi neke koje nisu samo sijalice nego da imaju rub na kraju. jer samo sijalicu/diodu neces nikako moci spojiti tako da one vire iz platna - a da se jednog dana ne provuku skroz. zato sam ja uzela ovo rijesenje sa trakom, jer su diode niske/kockaste a sa trakom povezane, nece "propasti" ma daj da ti kazem na njemackom hahaha..
 
Član
Kako uopce izgleda nebo u skode, ja cu ti reci gdje tapaciras, a ako ne bude tesko kazem ti kako da sam tapaciras...

edit: a ledice ili kupis u STu chipoteka ako bas nema u BiH sto mi je malo cudno da nema ali eto.. ili si kupis upaljaca i skidaj iz njih.. onda ti sa ledicama ne treba ni pretvarac sa 12V na 220V vec mozda neki stabilizator napona na 2-3V cisto da ne pregaraju radi razlike u alternatoru prilikom jaceg ili slabijeg gasa i naravno jako im je 12V .
 
Član
te iz upaljaca nece moci upotrijebiti.. razlog jednostavan. sve spojeve itd. ce se ocrtati u platnu.
 
Član
OK jos ne kuzim kako to uopce izgleda, mislio sam da spojevi idu sa gornje strane neba a ledice samo vire iz platna...
 
Član
pa da.. mi smo sve moguce verzije oprobali. te diodice kao sto su u upaljacima nismo uspjeli tako spojiti ustvari povezati na nebo a da ne "propadnu". posto se platno lijepi na nebo, kablovi ce se svi ocrtati itd.

070hn7.jpg


naslov.jpg
 
Član
da uzmem one "kompjuterske" LED-ice, one 1x1mm kockaste ? Koliko zice oko prilike i sta jso mi treba...napominjem nece se mjenjat boje, nego cu vidit koja boja kad tapeciram nanovo interijer...;)
 
Član
nije ono problem ni da ti uzmes iz upaljaca, al je fazon, sto ce ti zice poderat tapacirung...zato ti kaze, da probas nac onu traku, gdje su one odma fabricki spojene i lijepo izolovane, tako da nema ostrih krajeva i zica...
 
Član
tibor987 je napisao(la):
da uzmem one "kompjuterske" LED-ice, one 1x1mm kockaste ? Koliko zice oko prilike i sta jso mi treba...napominjem nece se mjenjat boje, nego cu vidit koja boja kad tapeciram nanovo interijer...;)

napominjem, te trake ima i jednobojne.. smile
 
Član
Razumio....budem navjerovatnije to kemijao u 2-om mjesecu, u prvom imam gepek srediti i tako...jadan ja nikad dosta para :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top