zuta lampica od ulja se ne gasi ...

zuta lampica od ulja se ne gasi ...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

rs6

Član
pozdrav kolege i prijatelji

imam sljedeci problem, jedno jutro pri paljenju auta upalila se zuta lampica za ulje ( auto je polo 9n okonja ) ugasim auto, nakon nekih 10ak minuta provjerim ulje vidim da je malo iznad minimuma, dospem ulje, ali lampica i dalje gori.

zanima me sta bi moglo da bude ?
da li ta lampica kontrolise i ulje serva ? posto njega nisam kontrolis'o, jer ga ne prosipa
 
Senzor provjeri, zna od vibracija kontakt oslabiti, poslije toga se posavjetuj oko uljne pumpe moguće je da ona ne stvara pritisak.
 

rs6

Član
Harli_team je napisao(la):
Senzor provjeri, zna od vibracija kontakt oslabiti, poslije toga se posavjetuj oko uljne pumpe moguće je da ona ne stvara pritisak.

sto se pritiska tice, motor radi perfektno ( ne proizvodi nikakve strane zvukove )
kontam ovo sto se upalila jer je ulje bilo gotov na minimumu i to je normalno da se upali, ali ne kontam zasto se nije ugasila poslije.


ako neko zna gdje mu stoji taj senzor ???
 
Pretežno bude na kućištu gdje bude filter uljni, sam znaš kako radi, međuim ako si odnedavno radio veliki servis i mjenjao pumpu provjeri još jednom. ;)
 

rs6

Član
Harli_team je napisao(la):
Pretežno bude na kućištu gdje bude filter uljni, sam znaš kako radi, međuim ako si odnedavno radio veliki servis i mjenjao pumpu provjeri još jednom. ;)

radjen je servis prije 3000 km, ukljucujuci i bobine i ostale zavrzlame, a ovo s lampicom traje vec nekih 20ak dana, dosad bi zarib'o da je pritisak ulja slab.

da li je neko im'o slicnog iskustva ???
 
Član
brate meni se desilo tek kad je zima bila jedno jutro -12 upalio auto i ostala goriti lampica od ulja,ulja bilo normalno,sve ok vozio auto jedno par minuta i onda se sama ugasila,vise nikad se nije takvo sto javilo....
 
Član
Samo da se zna,meni je jednom se desilo tako nešto,čak je bilo vrijeme da se zamjeni ulje i naravno nismo dosipali nego ispustili i nasuli novo na maximum medjutim i dalje gori žuta,ispitivali sve,dijagnostika ne vidi ništa neispravno i na kraju nazovem kolegu automehaničara koji mi je rekao da skinem klemu na par sekundi i vratio i nema više žute... Tako da ovo može biti od pomoći mnogim,naravno bio je vw u pitanju,golf 4 tdi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top