ZUPČASTI REMEN

ZUPČASTI REMEN

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Budući da sam prošli put dobio veoma kvalitetan i iscrpan odgovor moram ponovo tražiti pomoć.
Naime, u vožnji mi onako cvili i to dosta jako negdje u prednjem desnom dijelu automobila u motoru. Ja pretpostavljam da je remen jer je to naročito izrazito kad prebacujem iz 4. u 3. brzinu. Mislim da bi morao ili zategnuti remen ili ga mijenjati. Izgleda mi dosta potrošeno. Pa vas pitam da li sam u pravu i da li možda ima koji drugi razlog.

Hvala
 
Član
Ako ti cvili, to je onda klinasti remen - onaj od alternatora, ne zupcasti. Pregledaj ga, moze biti da je samo odtegnut, pa zbog toga cvili. U principu, ti klinasti najvise cvile kad je auto hladan, kad se ugrije obicno utisaju, jel i kod tebe to slucaj? Sto se tice zupcastog, mislim da taj ne moze da cvili, a ako se odtegne, moze vrlo lako i preskociti, a tad bi imao zesci belaj. Samo cudno mi je ovo sto ti cvili pri prebacivanju iz 4 u 3 brzinu... :icon_rolleyes:
 
Član
Moze biti da ti se cuje da cvili i vodena pumpa il spaner....
kod mene je tako cvilio spaner, gotovo skroz zakovo bio....
Provjeri to jer ako ti preskoci bice belaj....
By the Way ja sam pomoto 24 ventila na tri motora:)
 
Pa meni kad se ugrije možda manje cvili, ali svejedno da poprilično jako. I da, kad je auto hladan i stoji na mjestu zna mi se upalit ona lampica koja označava ulje. Pa da nije stvarno neki žešći kvar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top