zupcasti preskocio fiat punto 1.9 jtd

zupcasti preskocio fiat punto 1.9 jtd

Član
e ako se ikom ovo desilo nek se javi volio bi upoznat jos nekog peha ko ja, danas mi pukne mikro remen tj. odguli se malo sa strane i taj komadic (najvjerovatnije) podleti pod zupcasti i on preskoci :S :S :S e sad me interesuje ( posto sam na tigri imao taj problem i pokrivila je sve ventile i ta me muzika dosla preko milje ) dal je moguce da na jtd klipovi udare u ventile i pokrive ih ?????

Hvala unaprijed na odgovoru.
 
Član
ja mislim da je scenario isti. ali ipak otvori motor pa vidi. ovako napamet ti niko nista ne moze vise reci. da je 1.2 rekao bi ti vise ali ovaj 1.9 je ja mislim kao i svi ostali motori osjetljiv na pucanje
 
zile je napisao(la):
e ako se ikom ovo desilo nek se javi volio bi upoznat jos nekog peha ko ja, danas mi pukne mikro remen tj. odguli se malo sa strane i taj komadic (najvjerovatnije) podleti pod zupcasti i on preskoci :S :S :S e sad me interesuje ( posto sam na tigri imao taj problem i pokrivila je sve ventile i ta me muzika dosla preko milje ) dal je moguce da na jtd klipovi udare u ventile i pokrive ih ?????

Hvala unaprijed na odgovoru.

Jesi li vozio, ili ti se u mjestu desilo ? Ono sto je najvise moguce je da su ti otisla dva ventila, opet to treba sve uzubit, stavit nove dihtunge i mislim da te ne bi trebalo izaci puno s rukama, ali najbolje izmjeri kompresiju da znas na cemu si, ako je na ostalim dobra, a na jednom nula, onda su samo dva ventila ;)
 
Član
ako budu samo 2 ventila imas kafu od mene :D ajd bar neko nesto lijepo da kaze a desilo se u voznji jbga, sutra puntic ide kod doktora pa cemo vidjet sta je i kako. hvala puno na odgovoru
 
U voznji je vec druga stvar, zavisi sve i od brzine kojom si se kretao... ali izvijesti, nadajmo se najboljem ;)
 
Početnik
moze biti da ti je potrgao ventile ...

Najbolje bi ti bilo da kao sto neko rece da vidis kompresiju , i sto prije mehanicaru , ak je potrebno otvori motor pa vidi ...


Nadati se najboljem jbg
 
Član
mislim da je interferentni motor kao i vecina uostalom.....znaci da se mogu susresti ventili/klipovi....nazalost nema nikakvog pravila sta ce da se dogodi, al' opcenito posto je u voznji ocekuj barem 2 ostecena ventila.....probat okrenut bregastu vidjeti kako ide, ako se slobodno okrece bez posebnog zapinjanja i sl. staviti zupcasti i probati izmjeriti kompresiju, pa onda tek probat' paliti, a ne samo nabiti remen "pa hajde da vidimo sta ce se desit' "....
 
Član
Ak si srece ko ja na Tipu 1.9 onda su svi .... nadam se da nisi i nadam se da nije velika brzina bila da nije sjebana glava
 
Član
danas otvorio nazalost :( polupo je svih 8 ventila ovo je drugi put da me kaci ista "sreca" prvo na tigri pa sad punto, moram kupit auto koje ima lanac :D jbga najgore je :( pa cu vidjet sad moje procjene su oko 400-500 KM al eto jbg :( Hvala svima na odgovorima
 
Zavisi koliko je komad ventila, izduvni usisni, i jos na to dodaj materijal za veliki servis + ruke, dihtunzi... Nadji dobrog majsotra da to fino slozi, daj boze da je toliko para, ali valjda ce bit sto manje...
 
Član
ma danas pokupovo dijelove izaslo me 350 sa svim i ruke sa brusenjem glave su 210 eto 560 ce bit ukupno
 
Top