zupcasti kais pukao kod forda fokusa

zupcasti kais pukao kod forda fokusa

Član
Pukao mi je z.kais kod forda fokusa 1,8 tdci 2005 god. majstor nemoze nista da mi kaze nista prije ponedjeljka jer neradi do tad. jeli imao neko to ruzno iskustvo da mu se to desi? DA li je istina da kod tih autanemoze da se desi veci kvar jer navodno ima i neki lanac koji je povezan s bregastom a zupcani sa dovodom goriva?

Kolika je cIJENA ZUBCASTOG I SPANERA TJ, KOMPLET SET
 
Član
Ako budes trebao samo zupcasti i spanere promjeniti, to ce ti biti ekstra. To moze biti oko 300-500 KM, zavisno od toga koliko spanera imas, gdje kupujes i sl. Al ako ti se unutra nesto sasulo, nece ti biti tako jeftino...
 
Član
Budi sretan ako bude samo zamjena zupcastog i spanera da ne bude jos nesto otislo kako inace se i desava kad pukne zupcasti:icon_rolleyes:

Jel zamijenjen zupcasti prema propisanom servisnom intervalu :icon_question::icon_confused:
 
Član
budi sretan da je zupcasti samo u pitanju da ne bude pomotani ventila onda je cirkus
 
Član
moze biti svasta... od klipnjaca klipova ventila itd Dok se motor ne otvori ne mozes znati na cemu si DA postoje urbane legende u kojima kazu da se kod novih auta to ne desava
 
Član
vrlo je moguće da će biti veći kvar, nego samo zamjeniti španere, zupčaste...;)
npr. znam da kod audi jajeta 1.8 b i kad pukne samo zamjeniš sve u redu;)
 
Član
ne vjerujem da ima i zupcasti i lanac,obicno je ili jedno ili drugo
moli Boga da se nisu stigli klipovi i ventili
 
Član
Ako imas zupcasti remen onda ne moze imati i lanac. Ako ti je pukao zupcasti remen tom motoru ce se trebati skidati glava i mijenjati ventili jer kad pukne zupcasti bregasta se vise ne okrece a klip onda udara u ventil i vraca ga. U tebe je jos diesel sto znaci da ti je konmpresioni prostor premalen sto je jos lakse da pokrivi ventile nego kod benzinca. Ako ti je pukao na leru sto je nekih 900 rpm tada se radilica okrene 15 puta i jednoj sekundi pa ti vidi koliko se je ona puta okrenula tj. koliko su klipovi otisli gore dole prije nego se ugasio motor. Ja ti kazem 95% ti je pokrivilo ventile pa bar 4 ventila ako je 16V, ako je 8V onda je najmanje 2 ventila pokrivilo. Ja jos nisam cuo da je kod nekog diesela pukao zupcasti remen a da nije pokrivio ventile.
Evo i slika rada motora samo benzinskog motora sa dvije bregaste ali ti je postupak usisa i izduva isti na dizel motoru ( sa jednom i dvije bregaste, da ne objasnjavam sada) pa vidi kako radi, a jos je ovo usporeno ne znam ni ja za koliko hiljada i holjada puta. Na pravoj brzini ti ova dogadjanja nebi ni vidio golim okom :D
 

Prilozi

  • 4-stroke-engine.gif
    4-stroke-engine.gif
    14,3 KB · Pregleda: 43
Član
ma neznam, nadam se da nije i braegasta, ja sam u tom trenutku prelazio preko lezeceg i ipokusao prebacit u prvu i tad se samo ugasio, kako je majstor preko puta tad sam ga i zvao gdje kaze da je zubcasti ali sta je ostetio nezna sta je
 
Član
ne znam stvarno tako se i meni desilo jednom kad sam kretao sa semafora samo se ugasilo nije se nista culo
i izadjem vidim koliko je sati kad sam pogledao pod haubu, medjutim imao sam srece nista nije ni dofatilo samo zupcasti i spaneri!
a isto tako znam jos dosta slucajeva kad je pukao zupcasti da nista se takodje nije desilo
eto ako ce te malo utjesiti ;)
a bice to dobro popravice se auto nek se zavrsi na tome
 
Član
zavisi prijatelju gdje ti je bregasta osovina,da li je u bloku motora ili u glavi,,ako je u glavi motora smjestena onda si ebo jeza u ledja
 
Član
ne zna ti to niko dok ne otvori motor,i ne vidi
ima slucajeva kad samo nabacis novi remen i vozi misko,a ima i gdje se ne isplati ulagat u motor (u mene u druga preskocio na 2,0 motoru u kockici,usljed smrzavanja,cijena DIJELOVA za taj motor bila 1550KM,nije uracunato prepakivanje...znaci skoro pa sve otislo...)
 
Član
Nemas sta da se brines.
samo zamijeni zupcasti i spaner jer u tvog modela lanac pogoni radilicu i bregastu osovinu a z. remen ide sa bregaste osovine na pumpu visokog pritiska.
tako da nema sta ostalo da pomota. a to ti je negdje max sat vremena posla.
pozzz
 
Član
Ako je ovako kako elvir_123 kaze onda ti nije nista otislo jer taj zupcasti remen ti nije nikakvu stetu mogao da napravi. Ako je lancem povezana radilica i bregasta a tebi je pukao taj remen sto ide na pumpu onda se tebi auto ugasio jer je izgubio pritisak goriva i ostao je motor SUH hehehe :icon_smile: Nisam nikad gledao taj motor od focusa, samo je bitno to vezanje izmedju bregaste i radilice ako tu nije nista otislo ti si onda miran :D
 
Top