Zuji krci kilometar sat

Zuji krci kilometar sat

Pozz raja, na cvajtari mi se desava da kada je hladno sat zuji k'o lud (brzinomjer), sajla promjenjena isti slucaj, prije promjene sajle kazaljka od 20 do 40 se tresla sada se ne trese, jel moze biti sta u sklopu sata, kako se pravi ako je u sklopu sata i kako se pravi? Golf 2 dizel, stara tipa sa 2 dzeka.
 
Član
Kupis novi sat i to ti je to, a moze se desiti da proklizava stara sajla. Na otpadu obadvoje 30KM.
 
Član
Stvarno ne znam zasto se trudim da ti objasnim do cega je kad ti znas, promjeni sat i vidi hoce li opet ako ne prestane do sajle je, imao isti problem samo sto se kod mene culo kad predjem 80km/h.
 
Član
to se i kod mene desava,ja sam mjenjao sat i isto i sa drugim..kazaljka ide normalno samo se nekad zna desiti da pozne da zuji,mislim da pali zujalicu od ulja..
 
moze bit da ti zupcanici od malih kilometara odu,tako da tu krci,pogotovo zimi jer je hladno pa se plastika kao i sve dr. skupi i krci...
 
Član
Provjeri gdje se sajla kopca kako uklopi kod jarana na pasatu isto bilo samo se malo izvukla sajla bila i proklizavala onaj leptir se bio poremetio...
 
Stvarno ne znam zasto se trudim da ti objasnim do cega je kad ti znas, promjeni sat i vidi hoce li opet ako ne prestane do sajle je, imao isti problem samo sto se kod mene culo kad predjem 80km/h.
Drug sajla nije sigurno jer je ubacena druga ispravna sigurno nigdje prelomljena nije, mene zanima sklop sata da li se moze otvoriti i unutra zamjeniti zubcanici sta li je vec.

to se i kod mene desava,ja sam mjenjao sat i isto i sa drugim..kazaljka ide normalno samo se nekad zna desiti da pozne da zuji,mislim da pali zujalicu od ulja..
Nije ovo zujalica znam zvuk zujalice.

moze bit da ti zupcanici od malih kilometara odu,tako da tu krci,pogotovo zimi jer je hladno pa se plastika kao i sve dr. skupi i krci...
Mogu li se oni zamjeniti, da li ima gdje da se kupi set za reparaciju ili nesto slicno, da ne kupujem novi (citaj polovni) sat bezveze, znam ja da se moze samo brzinomjer ubaciti kao sklop, a da lapmice i ono ostanu od starog sata, ali eto ako se moze popraviti, podmazati, radije bi to posto svakako hocu crvene ledice da ubacim.

Provjeri gdje se sajla kopca kako uklopi kod jarana na pasatu isto bilo samo se malo izvukla sajla bila i proklizavala onaj leptir se bio poremetio...
Drug uklopi fino upadne ona zabica sve ali ovaj zvuk kao da je iz sata, tacno iza kazaljke a ne na pinjonu.
 
Član
Ne isplati se jer se zubcanici istrose i ne mogu uhvatit jedan za drugi zbog toga i krce. Kupis novi sad pod uslovom da ti taj zvuk dolazi iz sata. :)
 
mogu se zupcanici mjenjat,al ti treba donotorski sat,posebno ih nema kupit,ako si vec zapeo da ostaje tvoj sat kupi na otpadu drugi i mjenjaj :) al.lakse je cjel sat nego zupcanike
 
Tako ce i biti, danas nadjem sat drugi, sve radi ne krci, osim sto ne rade kilometri i kazaljka pri jakom startu tek od 4o krene dok pri laganom ide fino i bas se vidi razlika sto moj sat laze, 1o preko pokazuje prije bilo zezancija xD dok drugi pokazuje fino. Sutra moram vidjeti imam li w na alternatoru da kad vec uzimam uzmem sat sa obrtomjerom.
 
Član
Tako ce i biti, danas nadjem sat drugi, sve radi ne krci, osim sto ne rade kilometri i kazaljka pri jakom startu tek od 4o krene dok pri laganom ide fino i bas se vidi razlika sto moj sat laze, 1o preko pokazuje prije bilo zezancija xD dok drugi pokazuje fino. Sutra moram vidjeti imam li w na alternatoru da kad vec uzimam uzmem sat sa obrtomjerom.
Mogao si odma to uradit odma sam ti napisao do cega je :D
 
Top