zubcasti preskocio

zubcasti preskocio

Član
treba mi pomoc,ako je iko imao iskustva sa ovim,znaci preskocio mi je zubcasti na cliu 97g 1.4 benzin,nije bilo nikakvog lupanja normalno vozio i samo sam osjetio da gubi snagu i to je to,sad me zanima zna li iko tacno koje kvarove vuce to pucanje,sta trebam sve kupiti itd.. ako neko zna neka napise bit cu mu zahvalan pozz
 
Član
treba videti da li je pokrivio ventile, ako jeste treba uraditi glavu i ventile, plus garnitura dihtunga plus set zupčastog. Ako na tom motoru nije pokrivio ventile(ima i takvih motora) samo se zameni set zupčastog.
 
Član
Ne mora znaciti da je unutra bilo sta osteceno... zavisi dosta i na koliko je obrtaja motor radio prilikom pucanja remena.
 
Član
Nemrin je napisao(la):
Ne mora znaciti da je unutra bilo sta osteceno... zavisi dosta i na koliko je obrtaja motor radio prilikom pucanja remena.

pa kad otvorim vidjet cu nadam se da nije nista strasno,a vozio sam sasvim normalno..
 
Član
reno bi mogao da ima zastitu tu neku .... ne znam kako to funkcionise ali ne smota ventile... kum mi je imao 21-cu i puko mu je remen nista nije pomotalo ... dok je kod mene na fiatu pomotao sve ijedan ventil ...

ako nije dobro si prosao ... ako jeste racunaj ravnanje glave, dihtung glave, eventualno par semeringa oko bregaste, novi ventili, i za ruke 200-300 maraka ...
 
Član
leon1p je napisao(la):
reno bi mogao da ima zastitu tu neku .... ne znam kako to funkcionise ali ne smota ventile... kum mi je imao 21-cu i puko mu je remen nista nije pomotalo ... dok je kod mene na fiatu pomotao sve ijedan ventil ...

ako nije dobro si prosao ... ako jeste racunaj ravnanje glave, dihtung glave, eventualno par semeringa oko bregaste, novi ventili, i za ruke 200-300 maraka ...

ma samo cekam malo bolje vrijeme da to otvorim pa da vidim,ako je povuklo sve ostale kvarove koje idu sa pucanjem,to je bruku para :/ a necu da vozim majstoru jos posto sam se raspitao kod par njih i svi su rekli da trebam sve izmjenjati iako nisu ni pogledali kakvo je stanje unutra,nadam se da sam dobro prosao,
 
Ja cu ti reci jednu stvar: bolje da ti pukne zupcasti nego da ti preskoci 2-3 zuba... evo zasto:

- kod pucanja zupcastog u najboljem slucaju samo pokrivi prvi ventil koji dostigne u GMT, ali opet zavisi koja je brzina bila jer moze puknuti i celo klipa itd.

- kod preskakanja 2-3 zuba zupcastog, motor i dalje radi ali svaki ventil dostigne celo klipa u GMT i tada svaki ventil se podbije jer bregasta osovina i dalje okrece zajedno sa radilicom + trpi bregasta udarce ventila + ostali sklopovi motora...

zajebana je to stvar kad pukne zupcasti, jer ja sam jedan takav motor vozao.. pukao zupcasti, uradio komplet motor ali nikad vise nije bio isti... predjem sa njim 50k i prodam ga.. dok ne otvoris motor, nista se nemoze reci, ovo su samo neke prognoze, ali ako ostanes samo na zamjeni ventila i dihtunga, onda si dobro prosao mada bi bilo dobro uraditi glavu komplet vec kad je skines da znas da je 100% ispravna ;)
 
Top