Zrakoplov udario u automobil

Zrakoplov udario u automobil

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Zrakoplov tipa Supercab kojim je pilotirao Ivan Strukan (34) iz Sinja, sudario se danas u 14,15 sati s osobnim automobilom nakon što je probio ogradu na Zračnom pristaništu Sinj.

76351.jpg


Jak udar bure najvjerojatniji je uzrok nesreće na sinjskom aerodromu u kojoj je danas oko 14,15 sati sportski zrakoplov prilikom slijetanja probio ogradu na Zračnom pristaništu, izletio na cestu i sudario se s osobnim automobilom, izvijestila je glasnogovornica PU Splitsko-dalmatinske Marina
Kraljević Gudelj.Pilot Ivan Strukan (35) koji je bio sam u zrakoplovu u vlasništvu Aerokluba Split i dvije osobe u automobilu "VW passat" preživjeli su ovu nesvakidašnju nesreću, dok je zrakoplov potpuno uništen.Pilot je lakše ozlijeđena glava, dok su 21-godišnja vozačica Tereza Batur iz Zadra i njen suvozač, osim pretrpljenog šoka, prošli bez ozljeda.

76352.jpg


U policiji kažu da je najvjerojatnije zbog jakog udara bure zrakoplov odbačen te je udario u desnu bočnu stranu automobila kojim je dolazio iz pravca Otoka prema Sinju, dok se zrakoplov u suprotnom smjeru spuštao na pistu.Vozačica je pokušala izbjeći sudar dodajući gas, no zrakoplov je naglo skrenuo prema automobilu, udario kotačima u rubni dio ceste i udario u automobil."Doživjela sam šok i osjetila bol u leđima vjerojatno zbog šoka jer sam prije nekoliko godina doživjela prometnu nezgodu, pa su mi se vratile slike", izjavila je Hini Tereza Batur.Po njezinim riječima, pilot zrakoplova je nakon sudara izišao iz kabine i došao do automobila raspitujući se jesu li vozačica i suvozač ozlijeđeni.Na mjesto nezgode odmah je stigla Hitna pomoć i sinjska policija.Očevid će izvršiti nadležne zrakoplovne inspekcijske službe te
istražitelj za zrakoplovne nesreće Ministarstva mora, turizma, prometa i razvitka. Očekuje se da će radi toga županijska cesta Sinj-Otok nekoliko sati biti zatvorena za promet.

76348.jpg


76350.jpg


76349.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top