zobs clan 71

zobs clan 71

Član
mozel mi neko naci clan 71 iz zobsa ne radi mi link u ovoj temi gdje je postavljen, dobio sam kaznu za parkiranje po tom clanu pa me sad interesuje kako glasi taj clan... hvala
 
Član
To ti je parkiranje...

Vozač na javnom putu dužan je parkirati vozilo samo gdje je ta radnja dozvoljena. Za svako nepropisno parkiranje policajac može izreći kaznu od 30 KM
 
Član
ado_d je napisao(la):
To ti je parkiranje...

Vozač na javnom putu dužan je parkirati vozilo samo gdje je ta radnja dozvoljena. Za svako nepropisno parkiranje policajac može izreći kaznu od 30 KM



znam da je parkiranje, ali me interesuje kako glasi taj clan... dal da idem na sud ili ne...
 
Član
Clan 71.
(1) Vozac koji zaustavlja ili parkira vozilo na javnom putu
dužan je da zaustavi, odnosno parkira vozilo neposredno uz
desnu ivicu kolovoza, a na javnom putu na kojem se saobracaj
odvija samo u jednom smjeru vozilo može zaustaviti, odnosno
parkirati uz desnu ili lijevu ivicu kolovoza.
(2) Ako se uz desnu ivicu kolovoza nalaze tramvajske ili
druge šine, vozac mora da zaustavi ili parkira vozilo uz lijevu
ivicu kolovoza.
(3) Vozac može da zaustavi ili parkira vozilo na mjestima
koja se nalaze na sredini kolovoza samo ako su ta mjesta
obilježena odgovarajucim
 
Član
auto bilo parkirano uz ivicu puta nema znaka nema niceg,l jest raskrsnica al ne kaznjava me po tom clanu :S ispade ja regularan...
 
Član
adams je napisao(la):
Haris je napisao(la):
auto bilo parkirano uz ivicu puta nema znaka nema niceg,l jest raskrsnica al ne kaznjava me po tom clanu :S ispade ja regularan...
gdje te skinuse? kod cipelica?

na krivini kod robne kuce elme, auto bilo u onoj ulici za skretanje prema istoj dok je bila dvosmjerna gore prema pozoristu
 
Član
Haris je napisao(la):
adams je napisao(la):
Haris je napisao(la):
auto bilo parkirano uz ivicu puta nema znaka nema niceg,l jest raskrsnica al ne kaznjava me po tom clanu :S ispade ja regularan...
gdje te skinuse? kod cipelica?

na krivini kod robne kuce alme, auto bilo u onoj ulici za skretanje prema istoj dok je bila dvosmjerna gore prema pozoristu
hm... nezz vidi koji je drot bio-pise na zapisniku, opet raspitaj se malo sa strane ko je sta je.. ako je neki od onih ''zayebanih'' onda ti se ne isplati na sud,jer imaju dobra ''ledja'' i izgubices.
 
Top