znali ko ???

znali ko ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
imam problem sa radom motora! Kad ga upalim radi normalno na 800 obrtaja i nakon nekog vremena sam dodaje gas i onda mi radi na 2000 obrtaja i trosi sve sto naspem........ znali ko do cega moze biti??? inace motor je 1.8 gt !!!
 
Super Moderator
pa normalno da ce potrosit sve sto naspes i ako je ispravan i ne ispravan :)
u mog druga golf 2 GTI radi neravnomjerno valjda tako treba ne znam sta je s tvojim i mene bas zanima pratit cu ovo :)
 
Član
ja mislim da ti je problem u saugu ako je u tebe automatski on bi trebo tako radit na povisenim obrtajima dok ne postigne radnu temperaturu i onda se ugasit i da auto radi na normala obrtajima a mozda znaci probaj trazit problem na saugu mozda se negasi mozda ima problema sa povratom vode napisi malo vise o autu pa da ti raja proba pomoc
 
Početnik
napisi tocno koji model motora, sve sto znas o njemu.

2000rpm je vec previse da bi se moglo samo na smjesi i paljenju podici, najvjerovatnije je "prolupao" regulator ler-gasa pa se nekontrolirano otvara. efekat je jednak kad da si na papucici stisnuo malo gas. ako je to u pitanju.
 
Član
HONEY je napisao(la):
napisi tocno koji model motora, sve sto znas o njemu.

2000rpm je vec previse da bi se moglo samo na smjesi i paljenju podici, najvjerovatnije je "prolupao" regulator ler-gasa pa se nekontrolirano otvara. efekat je jednak kad da si na papucici stisnuo malo gas. ako je to u pitanju.

1.8 90ks rp oznaka motora to bi trebao biti taj motor.
 
Početnik
tepSIJA je napisao(la):
turbomrdeuce je napisao(la):


ma otkud tih motora sa tps-om :)

kec je napisao(la):
1.8 90ks rp oznaka motora to bi trebao biti taj motor.



gledao sam na doppel-wobber.de

ima 1.8 90ks RP

vidim da je motor radjen za 91 oktana gorivo i ima manji kompresioni omjer, 9.0:1. Monojetronic

trebalo bi pogledati po motoru. pogledaj svakako regulator ler gasa, probaj zacepiti na silu recimo gumeno crijevo koje ide na njega (ako je tako rjeseno) recimo nekim kljestima da mu zacepis u momenat protok zraka, pa vidi kako reagira.

Tepsija je pomenuo TPS. taj motor nema to kao sto imaju mnogi novi auti recimo, ali moguce da ima onaj prekidac preko kojeg zna dali je pusten potpuno gas, ili je gas pritisnut do kraja. valja pogledati i to.

i senzor temperature vode, ako je tako rjeseno to na tom motoru, iz glave neznam sto nebi pogledao (neznam ovako iz glave koji je tocno sistem tog Monojetronica, mozda ima i regulator tlaka kao KR). uglavnom pogledaj i to. iako da digne 1000rpm vise radi promjene ubrizgavanja nije tako lako bez da dobija i dodatno zrak u motor :icon_biggrin:
no kazes da je jako povecana potrosnja, sto upucuje da nesto nije ok sa ubrizgavanjem. bilo da je mehanicki ili elektronski regulirano pracenje temperature vode, ako je to poremeceno i stalno radi pod saugom, moze i to biti uzrok svega jako lako.
 
Član
allroad je napisao(la):
pa normalno da ce potrosit sve sto naspes i ako je ispravan i ne ispravan :)
u mog druga golf 2 GTI radi neravnomjerno valjda tako treba ne znam sta je s tvojim i mene bas zanima pratit cu ovo :)

svaki gti radi ko traktor jer kad ga nastelas da radi normalno u loeru neide nikako pa onda tu nema cudenja ipak je gti-gti!!

:123::123::123::123:
 
Član
E ovako odem ja kod majstora frajer pregleda kad ono najgore,glava motora propisala.....auto je radilo na 2000 obrtaja,trza u voznji nece da primi gas,trosi hehehe,slaba vuca,drugim rijecima nista od njega....skinemo glavu motora odnesemo je ljudima za dva dana je zavrse,karburator skinemo(polu anjspric) i odnesem u lukavicu kod slavke frajer ga ocisti.......postavimo glavu,vratimo karburator i sastavimo motor upalim i zacudim se kad sve radi kako treba sad radi normalno,netrza,dobro vuce a prodem sa sitni 300km!!!

momci hvala na savjetima puno ste mi pomogli !!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top