Zna li neko okvirno cijenu servisa u ovlastenom Peugeot servisu u Mostaru?

Zna li neko okvirno cijenu servisa u ovlastenom Peugeot servisu u Mostaru?

MTR

Član
ima i kod mene servis brate , samo si daleko :D , i nije toliko skup veliki servis :icon_biggrin:
 
Član
Evo informacija iz prve ruke, otiso u CroAuto da pitam za cijenu, ljudi mi napravili spisak sivh dijelova sta se mijenja i cijene.

Mali servis (bilo je oko 6 stavki na listi evo sta sam zapamtio):
- Neko najskuplje ulje (25km/kila)
- Filter ulja
- Filter goriva
- Filter zraka
- Filter klime
Cijena 330 KM
Ima jeftinija solucija s nekim jeftinijim uljem oko 15KM/l

Veliki servis (isto oko 5-6 stavki):
- Zupcasti
- Nakvi spaneri
- Mikro remen
- i jos nakve zajebancije
Cijena 730 KM
Na zupcasti i te remenove daju garanciju od 80 000 km.

Ovo je ispod mojih ocekivanja mislio sam da ce ovo puno vise kostati, jer su me bas isprepadali oko tog zupcastog hehe

Kontam jos nazvat "AS DEDOVIĆ" u Sarajevu, jer sam vidio po forumima da su jeftiniji od ostalih i kolko sam skontao dosta ih hvale, ne znam da li neko ovdje ima iskustva sa njima?
Navodno su cijene dijelova iste u svim ovlastenim servisima jedino je razlika u cijeni rada.

Posto se blizi plata, nazvat cu jos ove u Sarajevu pa cu da vidim koja mi je prihvatljivija solucija...
 
Član
330km za ono što si napisao je preskupo, mene to isto izađe oko 100KM, recimo onda da tebe može plafon 150KM izaći, ne znam za šta još hoće 180KM?

Što se tiče velikog servisa i ova cifra je oko 200KM više nego što treba.;)

Da li ti stvarno misliš da će ovlašteni uraditi nešto bolje od drugog majstora?
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
330km za ono što si napisao je preskupo, mene to isto izađe oko 100KM, recimo onda da tebe može plafon 150KM izaći, ne znam za šta još hoće 180KM?

Što se tiče velikog servisa i ova cifra je oko 200KM više nego što treba.;)

Da li ti stvarno misliš da će ovlašteni uraditi nešto bolje od drugog majstora?

Upravo za to se i raspitivam,
A mislim da se u racunicu od 150 km ne mogu nikako uklopit, sama cinjenica da neko kvalitetnije ulje kosta oko 20km, eto to sto su oni rekli da je najbolje je 25km, nisam siguran al mislim da meni treba oko 5-6 litara sto je sama cijena ulja oko 150km. Jos tih 4-5 filtera nek je svaki oko 15-20km eto i tu ode preko 100km i i to vec ode na oko 250km i ruke to ti ga dodje tu nedje. Razlika u 50km mi ne igra neku ulogu.

Sto se tice velikog servisa nisam upamtio cijene dijelova...
A da li ce ovlasteni servis uradilit bolje i ja u to ne vjerujem, jedina je razlika sto dobijes pecet u servisnu, i sto dobijes garanciju. Posto je auto sve do sad redovno servisiran u ovlastenim servisima mislio sam i nastaviti tako...

Volio bi da se javio neko ko ima isto auto pa da mi kaze svoja iskustva ili neke savjete posto sam vec negdje naglasio da nisam prije imao auto i da sam laik u svemu ovome.
 
Član
Bolan kakvi 330 maraka... Kupi u ASD to sve i daj nekom da ti to zamjeni. Svaki mehaničar, čak i onaj najloši promjenit će ti ulje i filtere. Tušni mu cvaju... ;)
Ulje ti je oko 70 maraka Castrol 5w40 ja sebi nedavno nauso.
 
Član
To tvoje ulje nije Castrol nego Kastrol:lol::lol:

trkic: Ja sam ti napisao šta ćeš. Oni ti u servisu sipaju total 10w40. Ja ti kažem gdje ćeš uzeti total 5w40 za 14-15 km. Oni ga naplaćuju po 25 km...
 
Član
trebao si u ze uzet 5w40 tastrol, ni 60km je 5 litara... org. made i bosnia :D

a puno je 330km za takav servis, recimo u skodinom ovlastenom te iste stvari za oct 2 nekih 190km...
 
Top