Zna li neko okvirno cijenu servisa u ovlastenom Peugeot servisu u Mostaru?

Zna li neko okvirno cijenu servisa u ovlastenom Peugeot servisu u Mostaru?

Član
Ovako, prije 10-tak dana sam kupio Peugeot-a 407 2.0 HDI 2004 gp, presao 183 000 km izbaciva mi onaj kljucic za servis za 4000KM, pa mislim ovo koji dan da ga odvezem ovdje u ovaj ovlasteni servis u Mostaru.

Interesuje me da li neko ima iskustva sa njima?

Posto mi je ovo prvo auto i nemam iskustva, tako da se bas i ne razumijem sta sve spada i sta se treba uraditi na servisu (ulje, filteri?), pa ukoliko neko moze da mi pojasni i da mi kaze okvirno koliko love treba da pripremim? Da li treba da mijenjam taj "strasni" zubcasti ili moze jos sacekati posto sam negdje na forumima procitao da on ide na 240 000km i sta jos?

Unaprijed hvala svima
 
Član
Zavisno od toga koji servis radis imas mali servis i veliki servis. Na malom servisu se mjenja ulje, filter goriva, filter zraka ,filter ulja, filter klime.

Dok na velikom servisu mjenjas zupcasti remen (zamjena zupcastog remena varira od 80 000 do 130 000 predjenih km zavisno od proizvodjaca vozila) spaneri i roleri zajedno sa remenjem, vodena pumpa (mislim nisam siguran) Nek me neko nadopuni ako sam sta preskocio ;)
 
Član
Ja uopće nebi išao u ovlašteni. Samo će te oderat. Bolje nađi nekok dobrog mehaničara da ti to prmjene. Ali to je samo moje mišljenje...
 
Član
Anes_mo je napisao(la):
Zavisno od toga koji servis radis imas mali servis i veliki servis. Na malom servisu se mjenja ulje, filter goriva, filter zraka ,filter ulja, filter klime.

Dok na velikom servisu mjenjas zupcasti remen (zamjena zupcastog remena varira od 80 000 do 130 000 predjenih km zavisno od proizvodjaca vozila) spaneri i roleri zajedno sa remenjem, vodena pumpa (mislim nisam siguran) Nek me neko nadopuni ako sam sta preskocio ;)

Hvala Anese na odgovoru, znas li otprilike cijene malog i velikog servisa?
 
Član
Druze nemas od ovlastenog servisa nista kao sto kaze ovaj ispred mene oderat ce te pravo a za isti odradjeni psoao kao i u mehanicara..

Otidjes kod mog kolege u opine i on ce ti uraditi taj servis samo jel veliki ili mali..ali opet zna on sve ima i kompjuter za provjeru gresaka i jos svakakvih cuda :cool:
Ako hoces broj da ti dam..nije problem.pozz
 
Član
trkich je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
Zavisno od toga koji servis radis imas mali servis i veliki servis. Na malom servisu se mjenja ulje, filter goriva, filter zraka ,filter ulja, filter klime.

Dok na velikom servisu mjenjas zupcasti remen (zamjena zupcastog remena varira od 80 000 do 130 000 predjenih km zavisno od proizvodjaca vozila) spaneri i roleri zajedno sa remenjem, vodena pumpa (mislim nisam siguran) Nek me neko nadopuni ako sam sta preskocio ;)

Hvala Anese na odgovoru, znas li otprilike cijene malog i velikog servisa?

Neznam, mislim da bi ti clan Zela mogao odgovoriti na ovo pitanje jer on u porodici posjeduje ovog pezoa ;)
 
Član
Franki je napisao(la):
Ja uopće nebi išao u ovlašteni. Samo će te oderat. Bolje nađi nekok dobrog mehaničara da ti to prmjene. Ali to je samo moje mišljenje...

Problem je sto nisam iz Mostara, tu studiram i radim, tako da ne znam ko je dobar i kome mogu vjerovati i ko me nece zavaljat. Inace sam iz Gornjeg Vakufa a gore ni jedan majstor ne voli bas kad mu dovezes malo novije auto.

Tako da bi volio da vidim otprilike cijenu da se mogu skontat, ako se ne mognem uklopit ovdje onda cu trazit nedje alternativu...
 
Član
Kući imam 407 2.0 hdi. Veliki servis rađen na 140 tisuća. Oko 800 km u Cro autu. Mali servis ti može odraditi svatko tko ima set ključeva i osnovno znanje. Veliki servis ti može odraditi svaki malo bolji servis. Nemaš potrebe za ovlaštenim.
 
Član
trkich je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Ja uopće nebi išao u ovlašteni. Samo će te oderat. Bolje nađi nekok dobrog mehaničara da ti to prmjene. Ali to je samo moje mišljenje...

Problem je sto nisam iz Mostara, tu studiram i radim, tako da ne znam ko je dobar i kome mogu vjerovati i ko me nece zavaljat. Inace sam iz Gornjeg Vakufa a gore ni jedan majstor ne voli bas kad mu dovezes malo novije auto.

Tako da bi volio da vidim otprilike cijenu da se mogu skontat, ako se ne mognem uklopit ovdje onda cu trazit nedje alternativu...

Druze kao sto zela kaze 800Km tij e odprilike veliki servis :icon_eek: :icon_eek:
Sigurno ce ti moci ovaj moj majstor uraditi servise ;)
On pravi turbine,mjenajce automatik tiptronik prenose i ostale zajebancije na npr.ML,E kalsama audijima A6,A$ peugovima...;)
AKo hoces mozemo sutra zajedno otici do njega svakako moram nesto ici oko 12 prema opinama.Neznam radi li trenutno ijedno auto uvijek ima pred kucom 2-3 auta koja cekaju na red...odma cemo ga upitati koliko ce to izaci para i sta sve treba uraditi i kad mozez doci ;)..pozz
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Kući imam 407 2.0 hdi. Veliki servis rađen na 140 tisuća. Oko 800 km u Cro autu. Mali servis ti može odraditi svatko tko ima set ključeva i osnovno znanje. Veliki servis ti može odraditi svaki malo bolji servis. Nemaš potrebe za ovlaštenim.

Hvala Zela, imam servisnu od auta, zadnja dva ili tri servisa u servisnoj su mu radjena isto u CroAuto na 140 000 i na 154 000, sta je poslije i gdje je radjeno to ne znam... Ako se zubcasti mijenja na 140 000 onda pretpostavljam da je i na njemu promjenjen?
 
Član
Najbolje bi ti bilo promjeniti odmah remenje , bez obzira što preporučuju do 240.000km (180.000 pri otežanoj eksploataciji)
Jer sad ih promjeneš i miran si , a do druge promjene auto neće vjerovatno više biti kod tebe.
U Banja Luci je promjena remenja za 407 1.6HDi na Peugeot servisu Žika (extra servis) 470KM , a na Veranu koji nisu ništa bolji je duplo više.
 
Član
trkich je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Kući imam 407 2.0 hdi. Veliki servis rađen na 140 tisuća. Oko 800 km u Cro autu. Mali servis ti može odraditi svatko tko ima set ključeva i osnovno znanje. Veliki servis ti može odraditi svaki malo bolji servis. Nemaš potrebe za ovlaštenim.

Hvala Zela, imam servisnu od auta, zadnja dva ili tri servisa u servisnoj su mu radjena isto u CroAuto na 140 000 i na 154 000, sta je poslije i gdje je radjeno to ne znam... Ako se zubcasti mijenja na 140 000 onda pretpostavljam da je i na njemu promjenjen?

Pisalo bi da jeste...
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Druze kao sto zela kaze 800Km tij e odprilike veliki servis :icon_eek: :icon_eek:
Sigurno ce ti moci ovaj moj majstor uraditi servise ;)
On pravi turbine,mjenajce automatik tiptronik prenose i ostale zajebancije na npr.ML,E kalsama audijima A6,A$ peugovima...;)
AKo hoces mozemo sutra zajedno otici do njega svakako moram nesto ici oko 12 prema opinama.Neznam radi li trenutno ijedno auto uvijek ima pred kucom 2-3 auta koja cekaju na red...odma cemo ga upitati koliko ce to izaci para i sta sve treba uraditi i kad mozez doci ;)..pozz

Pa mogli smo se upoznati i popit pice nedje, pa da vidimo sta kaze. Jel se slucajno majstor zove Muki ako nisam zaboravio ima garazu na ulazu u Opine, imao sam prijatelja koji je radio sa mnom on je vozio svoje auto uvijek njemu, cak sam bio par puta kod njega?
 
Član
Nije muki Dzevad se zove ;)..a sutra nemam bas vremena za kafe i toga ali mozemo otici ako hoces do njega kad got hoces a posalo sam ti njegov br.pa se dog.sa njim a evo ti moj 062 172 759 ako hoces da odemo zajedno nije problem ;)
 
Top