zna li neko cemu sluzi ovaj ventil?

zna li neko cemu sluzi ovaj ventil?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Peugeot 206 1.4 8v

Danas primjetih ovaj ventil, pa zna li neko mozda cemu sluzi:

fxyq1k.jpg


i vodi do ove cijevi:

2jfymxl.jpg


Slucajno ga okrenuh par puta, pa vratih u priblizan polozaj kako je i bio otprilike. Jesam li sta zeznuo? :D Meni se cini da je to neki ventil koji otvara/zatvara protok prema malom hladnjaku, tako mi se cini, a mozda sam i u krivu. Pa ako zna neko. :)
 
to ti je plasticna kapica kao u ventila felge a ispod kapice se kopca ili dovod ili odvod plina kad se klima dopunjuje
 
cudno. siguran sa bio da je ta "kapica" je ventil, preko sajle spojen na onu cijev na drugoj slici.

moguce da je od klime.

je li bitno da je otvoren/zatvoren ili je bitno KOLIKO je otvoren? posto sam ga cackao?

znaci da zavrnem do kraja, ako je samo kapica cijevi? :D
 
Član
to je od freona ako odvrnes ispistit ces freon najbolje ostavi ne diraj ako si vratio priblizno kako je bilo ne diraj vise:cool:
 
hehe, negdje je na sredini, i labavo se okrece u oba smjera. tri okretaja u desno i zavrnuto je :D sad dal da ostavim tako, ili zavrnem u desno skroz? :D i necu dirat vise :D
 
Član
pa zavrni odprilike onoliko da ti se nemoze odvrnuti sam od vibracija motora nemoj jako da ne pukne i pazi da ne pustis fron netreba ti taj trosak da opet punis;)
 
OK, zavrnut cu lagano u desno do kraja, al ne jako pritezati :D jer kako sad stoji, moze se od vibracija slobodno okretati :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top