Živela s metkom u glavi 12 godina

Živela s metkom u glavi 12 godina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Albanka Mirike Rucaj živela je 12 godina sa metkom ispod jagodične kosti, a da nije toga uopšte bila svesna, piše Rojters.

meci-x.jpg

Ona je ispričala da je pogođena metkom 1997. godine, u snu, u vreme haosa i nemira u Albaniji i protesta protiv prevarantskih piramidalnih šema. U to vreme mnogi Albanci su pucali u vazduh iz frustracije, ukazao je Rojters. Lekar joj je, međutim, rekao da je metak izašao napolje.
"Bila sam prekrivena krvlju i mislila sam da sam mrtva", rekla je Rucaj. "Lekar mi je rekao da je metak izašao i samo je očistio ranu. Tada sam imala 28, a narednih 12 godina nisam uopšte osećala nikakve smetnje".
Pre oko nedelju dana, međutim, žena se onesvestila od iznenadnog bola kada je sagnula vrat, a rendgenski snimak pokazao je da je u njenoj glavi metak dug 2.8 santimetara.
"Zanimljivo je to što ona nije znala da ima metak u glavi punih 12 godina", rekao je glavni neurohirurg u albanskoj vojnoj bolnici Fatos Oljdaši.
On nije okrivio svog kolegu, koji je mislio da je metak izašao, za nepažnju. Te godine poginulo je, kako se procenjuje, 2.000 do 3.000 ljudi, podsetio je Rojters.
"Lako je sada suditi lekarima, ali 1997. stvari su bile drugačije. Mislio je da je metak izašao. Brinuli su se o teško povređenim ljudima, a ne o onima koji mogu da hodaju i govore", dodao je Oljdaši.
 
Član
:lol::lol::lol::lol::lol:
ko zna sta svasta u meni ima a da ja i neznam!!
odoh se prepipat da nenadjem i ja kod sebe!:lol:
 
Član
duleprof je napisao(la):
Izgleda da ima negdje i gore zdravstvo nego kod nas...

da ti samo kažem, da mi svi mislimo npr da je u švedskoj bolje nego u nas što se zdrastva tiče, mogu ti reć samo da je gore 300 puta nego u nas
 
Član
al ispod jagodicne kosti??
gdje u ustima?? a da ne skonta 12 godina...
nije crtani
 
Član
joj jedan moj jaran iz Mostara ranjavan bio u ratu pun gelera,kad god leti iz Kanade u Mostar uvjek na aerodromu pisti onaj hepek ko lud
 
Član
bem li ga i ja imam 2 gelercica u ruci,otkinula se od cekica i usla, a za koji dan letim za Katar,ima da pisti na sve strane.:lol::lol:Stavim manji magnet na ruku,magnet zalijepi.
 
Početnik
e da to za swedsku..stvarno su 300 puta gori nego kodnas.. zovnes hitnu..prvo pitaju..kako se zoves,pa onda pitaju za godne,pa sta je bilo,,i nakon 5 minuta ispitivanja tek onda pita za adresu..i vise od pola sata cekas hitna kola.. a kad odes u bolnicu ...joj..mamu im..kazes boli me bilo sta ..odma ti vade krv nema veze iako te samo glava boli..joj ludjaka..ma nasi su zlatni samo im stavi para u djep i oni ce sazvakat hranu umjesto tebe ..haya
 
Član
code: KR je napisao(la):
bem li ga i ja imam 2 gelercica u ruci,otkinula se od cekica i usla, a za koji dan letim za Katar,ima da pisti na sve strane.:lol::lol:Stavim manji magnet na ruku,magnet zalijepi.

:lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top