Zimski setup..?Prosirene Celicare..?..Sta mislite..?

Zimski setup..?Prosirene Celicare..?..Sta mislite..?

Član
E raja,ubrzo idu zimske radosti pa sam kontao napraviti neke celicare za zime koa ove sa slika.Nezz kakve bi bile na gumama 185/60/14 tesko je naci zimske gume manjeg profila,Najvise bih volio naprijed 165/60/14 a iza 185/60/14..Mozda ih nebi vise ni skidao onda :cool:..kako se krecu cijene ovih pravljenih felga.Znaci necu ono izvrcanje sam osrca felgi ja bih da od 8 felgi se narpave 4 jer od onog okrecanja srca se ne moze nikada ovako nesto dobiti :icon_question:

6tvax5bbhuacl4sa3r3.jpg
[/URL][/img]
ogqkgs6gtiq5542usqik.jpg
[/URL][/img]
e1fexn0jvo8xbbcse5wp.jpg
[/URL][/img]
yzfow3ggzqj5lcrm865c.jpg
[/URL][/img]
0843p0z59i8qu736td7d.jpg
[/URL][/img]
q8m6ubtop8zvfr6qq4dg.jpg
[/URL][/img]
kgf3n9mevnwkm01u0mj.jpg
[/URL][/img]

sada su mi zimkse sve 4 razlicite i na ratkapa ih vozim :D..Uzeo bih 4 ove sa trokutastim rupama ili ove sa obicnim od golfa2 i napravio ovo..??
 
Član
Lijepo izgleda, samo ne znam kako je ovo bas dobro vozit zimi iako kod nas nema bas nekih zima...A i ne znam tko ti ovo pravi kod nas...
Sad ako joj je gazni sloj 165 nebi trebao imat problema ja mislim.
 
Član
Franki je napisao(la):
Lijepo izgleda, samo ne znam kako je ovo bas dobro vozit zimi iako kod nas nema bas nekih zima...A i ne znam tko ti ovo pravi kod nas...
Sad ako joj je gazni sloj 165 nebi trebao imat problema ja mislim.

Znam ali meni treba za zime bolje gume,Ja bih naprijed stavio 165/60 a iza 185/60 il isve 4 185/60..Sada nezz koliko dodje para ovaj jedan set da se uradi imama ja vec 4 felge jos mi trebaju 4 ;)
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Lijepo izgleda, samo ne znam kako je ovo bas dobro vozit zimi iako kod nas nema bas nekih zima...A i ne znam tko ti ovo pravi kod nas...
Sad ako joj je gazni sloj 165 nebi trebao imat problema ja mislim.

Znam ali meni treba za zime bolje gume,Ja bih naprijed stavio 165/60 a iza 185/60 il isve 4 185/60..Sada nezz koliko dodje para ovaj jedan set da se uradi imama ja vec 4 felge jos mi trebaju 4 ;)

Pitaj Sandya, on je, ili neko njemu radio ovu zaebanciju... fino izgleda na golfovima.
 

IGY

Član
za zime ide uza guma, akohoces funkcionalnost auta zimi kani se ovoga, ako ti je bitniji izgled onda samo naprijed ;)
 
Član
antrax je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Lijepo izgleda, samo ne znam kako je ovo bas dobro vozit zimi iako kod nas nema bas nekih zima...A i ne znam tko ti ovo pravi kod nas...
Sad ako joj je gazni sloj 165 nebi trebao imat problema ja mislim.

Znam ali meni treba za zime bolje gume,Ja bih naprijed stavio 165/60 a iza 185/60 il isve 4 185/60..Sada nezz koliko dodje para ovaj jedan set da se uradi imama ja vec 4 felge jos mi trebaju 4 ;)

Pitaj Sandya, on je, ili neko njemu radio ovu zaebanciju... fino izgleda na golfovima.

na onim 13kama,one je kupio on uradjene koliko ja znam ;)
vidjeti cu sa njim :icon_smile:

IGY je napisao(la):
za zime ide uza guma, akohoces funkcionalnost auta zimi kani se ovoga, ako ti je bitniji izgled onda samo naprijed ;)

Hvala igy,kontam i znam naravno ali znas da je zimi svako auto bezveze :D
Pa da malo promijenim.KAd nadjem 4 ove neke felge traziti cu nekoga da mi ovo uradi abd ;)
 
Član
http://www.bhtuning.com/sirenje-celicnih-felgi-t-63081.html

mislio sam sebi radit, al odustao, jer nisu bas za prave zimske voznje ;)
 
Član
Limpi je napisao(la):
http://www.bhtuning.com/sirenje-celicnih-felgi-t-63081.html

mislio sam sebi radit, al odustao, jer nisu bas za prave zimske voznje ;)

Evo citam tvoju temu,nije mi jasno.Kako sto nisu pogodne za zime?
Stavio bih iste gume kao i sada za zime sto vozim..Mislite da ce puknuti var,sta li?
Vidjecu malo jos,nasao sam nekog momka u sarajevu radi sve 4 za 140KM pa cu se cuti sa njim jos..
 
Član
phantom je napisao(la):
ako hoces izgled prefarbaj ih i narandzastu ili neku drecavu isto dobro izgleda ;)

Ma nista to.ili cu uzeti obicne ove celicare od golfa3,satviti obruce i ratkapice ili uraditi ove,necu na ratkapama da vozim,nije to to :cool:
 
Obrati se Ljuboju, on je poceo da radi sirenje celicara. S obzirom na nacin kako ih on siri, nece ti trebat 8 vec samo 4 felge. Ujedno to je jedini i pravilan nacin, ovo sa 8 felgi je nepravilno i zna biti poteskoca oko montaze guma.

Ja upravo danas trebam da idem u Bn po svoje 15x8 i 15x9 :icon_biggrin:
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Obrati se Ljuboju, on je poceo da radi sirenje celicara. S obzirom na nacin kako ih on siri, nece ti trebat 8 vec samo 4 felge. Ujedno to je jedini i pravilan nacin, ovo sa 8 felgi je nepravilno i zna biti poteskoca oko montaze guma.

Ja upravo danas trebam da idem u Bn po svoje 15x8 i 15x9 :icon_biggrin:

Eto sibni cijenu na pm i slike kad ih uzmes.Ja hocu dobar falc kao na ovim felgama sa slika ;)
 
Član
zimi je bolje imat sto uzu felgu/gumu jer se bolje probija kroz snijeg i bolje hvata. kad je siroka onda je veca gazna povrsina i tesko se probija kroz snijeg i tesko hvata i logicno veca mogucnost za slajdranje i jebadu po snijegu
 
Član
mostar jednom u par godina vidi snijega, a to je bilo prosle god, tako da covjeku nije toliko ni bitan snijeg ;)
 
Član
xxfmanxx je napisao(la):
zimi je bolje imat sto uzu felgu/gumu jer se bolje probija kroz snijeg i bolje hvata. kad je siroka onda je veca gazna povrsina i tesko se probija kroz snijeg i tesko hvata i logicno veca mogucnost za slajdranje i jebadu po snijegu

Aha,pa dobro to.Samo kako ce to sve biti ako uzemem iste gume kao sto su m isada na zimskim gumama?..

emir_89 je napisao(la):
mostar jednom u par godina vidi snijega, a to je bilo prosle god, tako da covjeku nije toliko ni bitan snijeg ;)

Dobro,bitno je meni...Skoro svake sedmice idem na planine gdje je snijeg do 1m ;)
 
Top