Zimski set Skoda Octavia 15ke ili 16ke

Zimski set Skoda Octavia 15ke ili 16ke

ne mlati gluposti

Objasni zasto ?
Nagledao sam se tih sa 17" i 18" i sa širokim gumama po kanalima i vjerovao ili ne obilazio ih uz brda koja su smiješna za uzaci...
Ovo ne pricam i ne prenosim cula kazala, zivim na takvom mjestu gdje moras imati dobre gume i nagledao sam se svega i svaceg.
Niko vama ne brani, stavite vi na auta svoja koje god gume hocete ja samo kazem ono sto dam iskusio i ono sto sam vidio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Član
Kako opravdavas veca vozila koja nemogu staviti manji tocak od 17"- Pa izlaze. Ja se slazem sa tobom uza guma bolja po snijegu- Da
ali da su 17- ka gore skoro pa beskorisne je po meni glupa izjava. Koja marka gume, koji DOT, da li su uopste zimske. Je li vozac taraba. Smijesno
 
Beskorisne su u smislu ako imas mogucnost vec da stavis 195/65 r15. Gume i felge koje platiš dosta manje, a imas jos bolje karakteristike.
Na većinu vozila mogu ici 16" (205 55 r16) gume i felge. U obzir necemo uzimati suv vozila mada i oni imaju mogucnost stavljanja dosta užih guma, ali ima ljudi koji se vozaju samo po gradu i nikad brda nisu vidili pa takvi mogu voziti na kojim god hoce gumama bez da ih zanimaju perfomanse. I ne kazem da su beskorisne velike gume same po sebi, ali u poredjenja sa tim da imas mogucnost staviti 15" onda jesu beskorisne i to je za mene budalastinja. Nadam se da smo se sada razumijeli. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
PS. Ako vec mora ici 17" pa na dalje, treba gledati da se stavi sto optimalnija guma za zimske Uslove (sto uža i sa visim profilom), a ne neke široke sa niskim profilom da bi auto sto ljepse izgledalo :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Član
PS. Ako vec mora ici 17" pa na dalje, treba gledati da se stavi sto optimalnija guma za zimske Uslove (sto uža i sa visim profilom), a ne neke široke sa niskim profilom da bi auto sto ljepse izgledalo :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne nego stavis fabricku dimwnziju za tu velicinu. Ne mozes mlatiti dimenzije kako hoces, pogotovo ne za novija vozila sa duplim pogonom.
 
Član
Ne nego stavis fabricku dimwnziju za tu velicinu. Ne mozes mlatiti dimenzije kako hoces, pogotovo ne za novija vozila sa duplim pogonom.
To svakako. Ne znam da li je 4x4 vozilo, ali znam u slucaju Volva kad je Haldex u pitanju, cak se traze denticne gume naprijed-nazad. Ne samo dimenzija, nego i model/proizvodjac. Inace skupo servisiranje slijedi...
 
Top