Zimske gume SAVA eskimo HP ili Verdestein Snowtrack,ISKUSTVA?

Zimske gume SAVA eskimo HP ili Verdestein Snowtrack,ISKUSTVA?

Član
Naime,dvoimim se između Save HP i Verdesteina za ovu zimu,treba mi guma dobra za snijeg,led...za našu zimu. I naravno da nije bucna sto sam imao ranije slucajeva.. Kazu da je Sava HP odlicana i da se brzo rasproda gdje god sam trazio. Dobra cijena a guma vrh. Ali jaca strana su joj led i mokra cesta,snijeg malo manja ocjena.. Isto tako sam cuo da ako hocu gumu za sve,a da nije puno skupa,da uzemem Verdestein... Nisam u mogucnosti davati preko 180-200KM po gumi. Sava eskimo HP je 114KM,a Verdestein 145KM... Pa sad.. opet da cujem neka iskustva. Dimenzija je 205 55 16... vozilo BMW. Pozz
 
Član
Po meni dobra guma FULDA kao i Goodrich...nijedna me nikad nije ostavila. Sava gume znaju da bruje i cim se malo uhvate toplih dana skripe i jako brzo se snose.
 
Član
Ja vjerujem da je Michelin Alpin najbolji ali kao sto rekoh nedaje mi se vise od 180 po gumi... a Sava normalno da skripi to ljudima nije nikako jasno da se zimske gume skidaju u aprilu... guma na visim temperaturama bude gnjecava i premekana..i normalno da skripi. A da bruji S3 svakako ali zato je dobra za snijga...gruba agresivna i duboka sara.. M+S znaci MUD (blato) + SNOW (zima) a ne kao sto nasi kazu ljeto-zima... mozda neke ali takve gume su cijelogodisnje gume,i imaju posebnu oznaku neznam sad tacno ali talva guma je zimi mekana a ljeti tvrdja..
 
  • Like
Reactions: EE9
Super Moderator
ako bas hoces vrh, continental ts850 i mislim da je tu negdje cijena oko 170-180
ako vozis puno po snijegu onda je taj model vredsteina bolji od eskimo hp
 
Član
Sve stoji...ali kod nas u Bosni sjeverno zna biti veoma topao mart kao i april...i odose gume...a moras do 15 imati na autu...steta al sta da se radi

Nasi ljudi prevode MS kao MOKRO SUVO

HAHAHAHA
 

EE9

Član
... M+S znaci MUD (blato) + SNOW (zima) a ne kao sto nasi kazu ljeto-zima... mozda neke ali takve gume su cijelogodisnje gume,i imaju posebnu oznaku neznam sad tacno ali talva guma je zimi mekana a ljeti tvrdja..
Ne možeš ti to čobanima objasniti nikako...a najgore je kad ti krkan od prodavca počne trabunjati o zimskoj gumi da je "ljeto-zima"! :banghead:

Inače, SAVA Eskimo S3 se pokazala sasvim solidna a također imam pozitivno iskustvo sa Vredestein "Snowtrac 3"....a evo na donjem link-u imaš i test u dimenziji koja ti treba...
https://www.adac.de/infotestrat/tes..._55_R16_details.aspx?testId=125&recordId=2716
 
Član
Proslu sezonu kupim 4 nove savine, cjelu zimu vozao ni najmanjeg problema a ozloglasena zadnja vuca. Sasvim solidna guma i povoljna, u aprilu stavi ljetne i rahat si. Licno opet cu kupiti zimske savine.
 
Član
Sava eskimo je sasvi ok guma za neku normalnu voznju, ako jos uzmes i cijenu od 100 KM/kom. u dimenziji 205/55/16 onda je i vise nego dobra, ali je vredestein ipak bolja za nijansu sto i cijena potvrdjue, mada bih i ja uzeo prije savu jer je jeftinija a obzirom na moju voznju nemam potrebe za nesto vise
 
BHT Ovisnik
Semperit speed grip 2 144KM komad (http://www.majagume.ba/Products/Product/7404085) , meni se guma pokazala extra..
Ja se slazem s ovim, vec na 3 auta sam ih koristio i ove cu zime kupiti. Guma je po kvaliteti u top 5, a cijenom spada u malo jeftinije, vrhunska guma !
A od jeftinijih savu S3 ne bih nikada, mnogo bolja među jeftinijim je Sportiva snow win. Imao u kuci 2 ista auta, na jedno kupio nove sportiva, na drugo nove sava, i mnogo bolja po meni sportiva. Ali i dalje drzim za semperit.
U tvojoj dimenziji guma imas dole drugi test, ispred michelina po testu, među top 4 :)
http://energydoo.com/v2/wp-content/uploads/2014/09/ADAC-TEST-GUMA-ZA-SEZONU-ZIMA-2014-2015.pdf
 
Top