Zidanje vanjskog kamina???

Zidanje vanjskog kamina???

Član
Pa dobro sad, jednostavan kamin, bez nekih izmišljanja i perverzija oko uređenja bi se dao uzidati za toliko love (100-200KM).
Krivo mi je što ja nisam bliže, da dođemo ja i stari da ti to uradimo.....
 
Član
Joj naših majstora i cijena, nikad mi neće biti jasni. Ni ta 4 dana posla nisu puno radno vrijeme nego uradi dio po dio iz 4x što mora, po par sati... Najgore od svega što su ih 90% dunđeri i samo gledaju da sfušere.. I kaže smanji uvoz, pa kila domaćeg krompira bi bila 10 KM da nema uvoza.. I ja sam sebi tražio kako i šta ali se odustalo zbog drugih planova.. Malo prevrni po netu se pravi, masu ljudi samo sebi radi, pa tako možeš i ti pomalo, nije kvantna fizika.
 
Član
Upravu si Schumi bez uvrede ali ne volim ljude koji nece nesto da uzmu sami da rade.Ja kada znam da neko trazi za nesto previse para od mene uzmem naucim i sam napravim. Pa majku mu bar danas uz internet moze covjek sve sam nauciti, a uz to sve neprocjenivo je kad nekome kazes da si nesto sam uradio .To mi najvise godi :D
 
Član
I na kraju krajeva kako cu ja znat ko je pravi majstor, a ko ne, svi se prestavljaju kao pravi.
Dakle cetiri stoje padaju odmah u vodu.
4 dana posla puta 50 km dnevnica i to je to.
Dobro je neko reko neko radi za 400 km citav mjesec.
 
Član
To je nekih 200e sto je trazio ako se nevaram i to nije puno za tako nesto, mada zavisi od velicine i dizajna... Takodje zavisi i gde se pravi, da li je vec pripremljeno mesto ili je negde odvojeno pa da se mora temelj napraviti... U svakom slucaju, bavio sam se gradjevinom i u gradjevini sve sto ide na kvadrat ide koliko toliko jeftino, sve sto ispada iz toga je mnogo skuplje... Takodje, posebna tarifa je zidanje starom ciglom i slicno gde se radi fugovanje. Jeftinije od toga jedino neki prijatelj ili neki penzionisani zidar pa koji radi pomalo iz hobija... U svakom slucaju, nije neka mudrost sam napraviti, samo treba smisliti dizajn koji funkcionise...

PS: Znam kako to ljudi misle, a pa tamo nema 5 kvadrata da se ozida to ne moze da bude 50e ali majstori ne vole ovakve stvari da rade pa to naplacuju skuplje a i mogu jer ljudi se obicno boje da sami ovako nesto ucine...
 
Član
Ima tu lijepa posla, to je luksuz, ljepota, ćejf i kad se to radi cijena je najmanje bitan faktor... ak ti nije do toga stalo imaš one roštilje :) pa uživaj...obično su ti kamini centralna figura objekta gdje se sjedi i cilj je da izgleda lijepo, funkcionalno i da se uklapa u objekat.....

Dobar majstor košta, on radi i živi od toga, znači tu je uračunata njegova dnevnica, prevoz, hrana i sl

Po meni je najbolje da nađeš koji ti se sviđa, pitaš vlasnika za majstora i cijenu i znaš na čemu si...

Rad sa kamenom je uvijek bio skup...danguban...

Dosta poslova su 'skupi' tj nevjerujem da se te pare uzimaju za taj posao, al kad se malo raspitam onda vidim da je to ta ciiena, možda previše al to je tako, naguzi se i gotovo :)

Ako neko ima još slika neka okači ;)
 
Član
sve zavisi sta se hoce... ali ako se planira nesto "ozbiljnije", ljepse, poprilicno posla i troska ima dok se sve ne dovede u red i da bude po ps-u...

edit; evo kako je kod mene na vikendici, nesto veci, za janje, sac,...slike pri zavrsetku radova,;

ut1vn1p83klf8595wqo.jpg


9u89nza4pfhmoucl87.jpg


id8kv6rurvz7b18vrykk.jpg
 
Član
Ima toliko preplaćenih zanimanja koja su manje bitna i lakša od građevine a vi navalili na građevince:icon_eek:
 
Član
Najgora kletva je, da Bog da kuću pravio. Dođe ti isto i sa kaminom ako ne znaš ništa. Sve zavisi od veličine i dizajna, kad počneš, vidjećeš koliko je komplikovano, a izgleda smejurija. Sam ću uskoro početi jedan projekat, nadam se, pa propratim slikama i savjetima u DIY ako ne smeta, a i kolegi počinjemo za koji vikend isto sami zidati. Nismo neki majstori, ali se i ne bojimo posla, ali iskreno, bez 80KM dnevnice ili 400 do 500KM u kešu za neki veći kamin, ne bih ni pomislio to da radim. Nije baš toliko jednostavno ako hoćeš da bude FULL, da su sve mjere iste, da ne popuca malter, otpadne koja cigla, da napraviš dobar dimnjak sa klapnom da kontrolišeš dim, dobro da uklopiš šamotnu opeku koja je poprilično skupa i treba znati sa njom, a još ako misliš fasadnom ciglom, ode ta cifra i skoro duplo. Nisam građevinac, ali sam poprilično radio na građevini, skoro pa 10 poslednjih godina mi redovno uleti neki dobar poslić i ako ne cjeniš sebe, svoje znanje i svoj trud, neće te ni drugi cijeniti. Kad bi mi majstor tražio 50KM dnevnicu da mi radi kamin, nikad mi više u dvorište ne bi ušao, majstori cijene sebe.;)
 
Član
Samo da dodam da ovaj iznad klip sto je postavljen pokazuje razliku izmedju dobrog i loseg majstora... Posto kamin sam po sebi skoro nikad nije ogranicen po dimenzijama, pravi majstor bi ga napravio te velicine da mogu da se koriste cele cigle a ne ovako kao sto se tu vidi, 1/4 cigla da ide ponegde sto prilicno ruzno izgleda...
 
Top