Zidanje vanjskog kamina???

Zidanje vanjskog kamina???

Član
Zna li neko majstora koji bi mi mogao od starih cigli sazidati kamin odnosno rostilj onaj vanjski, da se moze sac postaviti, rostiljati...

Kontaktirao sam jednog lika na piku i trazi mi pored mojih cigli i svog mog materijala (pijesak, amratura i jos hiljadu nekih gluposti) 400 KM za ruke!!! :icon_mad: Mislim stvarno...


Ako neko mozda i na forumu ima od ljudi da se bavi time extra bi bilo... Hvala
 
Drug ako imas slobodnog vremena , odradi to sam :) ja i stari ganjali majstore ili su puno trazili ili smo ih morali dugo cekati , i na kraju sami odradimo , i ni sekunde se nismo pokajali :)
 
Član
koje su dimenzije, lokacija i koliko nudis za ruke, moze i na PM.
javit cu ja starom pa nek ti posalje ako bude imao jednog slobodnog majstora, ako mu bude odgovarala cijena ;)
 
Član
Alive je napisao(la):
Zna li neko majstora koji bi mi mogao od starih cigli sazidati kamin odnosno rostilj onaj vanjski, da se moze sac postaviti, rostiljati...

Kontaktirao sam jednog lika na piku i trazi mi pored mojih cigli i svog mog materijala (pijesak, amratura i jos hiljadu nekih gluposti) 400 KM za ruke!!! :icon_mad: Mislim stvarno...


Ako neko mozda i na forumu ima od ljudi da se bavi time extra bi bilo... Hvala

Malo je pretjero al' svakako su skupi sto se tih stvari tice...
Pokusaj sam uradit:cool:
posaljem ti sutra pm sa slikom kako smo to ja i stari odradili;)
 
Član
i ja i moj stari smo radili isto, doduse mi smo kamenom zidali, trajalo je dosta duze ali je odlicno ispalo, imam i ja negdje sliku, ubacim kad nadjem, ili cu uslikati
 
Član
Šteta što nisi bliže da ti pošaljem svog starog. Možda ti i jest najbolje raditi sam, ali ako nemaš ideje, inspiracije, a i znanja, onda bolje to prepustiti profesionalcu.
-Ako ćeš kamin ko kod mene, 1.5mx0.85mxvisina, neznam koja je, onda tih 400 KM zvuči realno, jer ima tu pravog posla, zidanje, oblaganje, betoniranje, lukovi. -Ako ćeš neki mali kaminČIĆ, onda je to puno
 
Član
svakako treba postovati i cijeniti svaciji rad i trud, ali 400KM za taj posao koji se zavrsi za nekoliko dana je previse. neki ljudi rade mjesec dana za te pare...
 
ako zelis perfekciju i da je ugodan za oko a i da ima svoju funkciju plati nekom da to odradi i ne zali para
pravi majstor ako ide po dnevnici nece ti to radit ispod 60KM po danu a ako se s nekim pogodis mozda te izadje i jeftinije
toliko od mene a ti odluci dali ces ti kemijat sam to pravit il ce ti kakav majstor to odradit
pozz ;)
 
400 KM za kamin nije mnogo..Ako ce ti uraditi kamin koji ce biti po PS-u (dersovanje fuga, pravilno suzavanje, loziste i sl) onda je to OK cijena..Ima tu posla najmanje 5 dana.
 
Član
pretpostavljam da covjek hoce da ima da nebi morao paliti vatru i rostilj na travi i sl. nece sad profesionalni restoran otvarati pa da mu treba neki po najnovijim standardima. zato jos uvijek stojim iza onoga da je u danasnje vrijeme to previse para, uz duzno postovanje prema svacijem radu...
 
Član
Maximlano sto bih pored SVOG materijala i cigli dao za ruke je nekih 150-200 KM. Mislim cijenim zaista svaciji rad krenuvsi prvo od sebe ali evo ovaj primjer gdje mi je covjek trazio 400 KM je malo previse. Rekao mi je da bi to bila 4 dana posla dakle dnevnica mu je 100 KM! (o ovome koliko ko zaradi ne bih, ali jedan doktor nema toliku dnevnicu... ZNAM)

Ne treba mi nista specijalno, necu otvarati restoran sad... cisto da se potpali rostilj, sac postavi... Dimenzije manje vise nisu bitne, neka ima ono osnovno prostora i malo sa strane da se ne mora gurati i to je to... I naravno da pravilno odlazi dim (puno ljudi to ima problem da im dim ide na sve strane a ne gore da vuce...)

Slazem se i da je najbolje kada sebi radis ali ja nemem znanje niti iskustva tako da se ne bih sam upustao... Drzim se onoga sto znam i u cemu sam dobar i najbolji ;)


Eto ako ima neko neka se javi da ima nekog majstora koji i se mogao uklopiti u ovu cijenu ;)


I hvala vam svima, pravi ste ;) Postavite slobodno slike tih rostilja svojih ;)
 
Administrator
Ovo je kamin kod mog amidže... Neki mu je zidar radio, al' ne znam koliko je para uzeo za zidanje. Dim ide samo kroz dimnjak i nema rasipanja sa strane. Sirina otprilike 2 metra( ne znam 100% dimenzije). Unutra oblozeno samotnom ciglom. I pored sto mozes rostiljat napravljeno je i za janje...

slijede slike


QkqJo.jpg

razD.jpg

ykCB.jpg

B0qC.jpg



i ono najbolje

Ia0VK.jpg


:icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:
eto od mene imas par slika... tacne detalje ne znam, ali valjda ti moze koliko toliko pomoci :)
 
Član
Alive je napisao(la):
Maximlano sto bih pored SVOG materijala i cigli dao za ruke je nekih 150-200 KM. Mislim cijenim zaista svaciji rad krenuvsi prvo od sebe ali evo ovaj primjer gdje mi je covjek trazio 400 KM je malo previse. Rekao mi je da bi to bila 4 dana posla dakle dnevnica mu je 100 KM! (o ovome koliko ko zaradi ne bih, ali jedan doktor nema toliku dnevnicu... ZNAM)

Ne treba mi nista specijalno, necu otvarati restoran sad... cisto da se potpali rostilj, sac postavi... Dimenzije manje vise nisu bitne, neka ima ono osnovno prostora i malo sa strane da se ne mora gurati i to je to... I naravno da pravilno odlazi dim (puno ljudi to ima problem da im dim ide na sve strane a ne gore da vuce...)

Slazem se i da je najbolje kada sebi radis ali ja nemem znanje niti iskustva tako da se ne bih sam upustao... Drzim se onoga sto znam i u cemu sam dobar i najbolji ;)


Eto ako ima neko neka se javi da ima nekog majstora koji i se mogao uklopiti u ovu cijenu ;)


I hvala vam svima, pravi ste ;) Postavite slobodno slike tih rostilja svojih ;)

Majstorska dnevnica ti i jeste 100 km. Kada majstori rade privatno tako naplaćuju.

Kada dođeš kod doktora privatno, uzme ti 50 km samo da te primi u ordinaciju. Malo koji pravi majstor će ti raditi 3 dana za 150 km. Toliko može zarađivati da radi u nekoj firmi a ne privatno;)
 
BHT Ovisnik
evo kako to u mene izgleda,min. 1x tjedno se pali,znaci gori skoro uvijek,moze i janje stati unutra,dim vuče na dimnjak,sami ga ja i stari pravili,premjerili u doktora jednog i pravi,za isti nam trazio majstor bruka bruka novca....

0ik8iodiobyues84v.jpg


normalno ga elementia izidas,samo dole na podlogu gdje se pece stavi sto starije cigle,i kasnije poljepis kamen oko kamina i odlicno izgleda;)


ako ti nije velik mogu ti dati dimenzije
 
Član
Nadji neku sliku sta bi ti otprilike i to pokazi majstoru, nije isto raditi kamin sa ovim nekim lukovima i bez njih ;)
Ovak kod coleta je vrh :icon_smile: nece ti to niko za 150 KM uraditi, jedino ako imas koga od rodbine il nekog poznanika onda i hoce za te pare ;)
 
Top