Žena u WRC-u

Žena u WRC-u

Član
wrc%20muton.jpg


A mi mislili da je to muški sport...

Legenda relija i najuspešnija žena u reli takmičenjima, Mišel Muton je preuzela menadžersko mesto u WRC organizaciji.

Muton, koja je pobedila na četiri trke WRC šampionata u svojoj karijeri prošle godine je imala ulogu izvestioca predsednika FIAe, Žana Toda, a ove godine po prvi put dobija i zvaničnu ulogu u organizaciji.
Da se naježiš, Mišel u svojoj nekadašnjoj mašini

Ona će na ovoj menadžerskoj poziciji biti odgovorna za koordinaciju nekoliko aspekata koji uključuju bezbednost, pravila i kalendar a takođe će biti zadužena za kontakt sa proizvođačima, promoterima i organizatorima relija u svakoj pojedinačnoj zemlji. Bivši vozač Audijevog fabričkog tima je ovim povodom izjavila:

"Ovo je veoma dobra i izazovna pozicija za mene, pogotovu u momentima kada Žan Tod, predsednik FIAe radi mnogo na popularizaciji i unapređenju moto sporta uopšte. Radujem se što ću raditi sa timovima WRC i nadam se da zajedno možemo mnogo da uradimo da ovaj dinamični sport postane još popularniji"

Ako Mišel ima ćerku, teško mi je da zamislim zeta u takvoj familiji gde mu je tašta menadžer u WRCu...
 
Član
Vozila je prosle godine revijalno na Race of champions, evo snimak te voznje :lol: :lol:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JA5i9aLbVbs[/video]

A citao sam nedavno jedan tekst o njenom nastupu u rally-u, kazu nije ona bila toliko dobra vozacica, al Audi je uzeo bukvalno da bi dokazao da je Quattro tako dobar da i zena moze pobjediti s njim. Malo joj je falilo i titulu da uzme, al i bez nje, ona spada u najbolje zenske vozace svih vremena...
 
jutta kleinsmidt je bog za nju!!
Koka sad vozi rally dakar sa tiguanom....


Neznam kako je ova mogla da okrene onog quattra na krov?mozda zbog njegove visine??
 
Član
Meni se cini prvenstveno zbog relativno mekanog ovjesa za rally, a ne za staze...vidim koliko "dise" na saltanju i kocenju...
 
Početnik
da vjerovatno postavka za makadam,ne za tarmac..ali i nahajala je na ovaj rub koji je isto tako visok
 
Top