Žena u Kini kupila BMW novčanicama u sitnima apoenima, zaposleni novac brojali šest sati

Žena u Kini kupila BMW novčanicama u sitnima apoenima, zaposleni novac brojali šest sati

Putovanja.ba
Administrator
bmw-2.jpg

Kako prenosi Index, žena koja je došla u jedan kineski salon automobila ostavila je zaposlene bez teksta jer je odlučila da deo novca za BMW, plati u novčanicama od jednog juana.

Reč je o tačno 100.000 juana. Zaposleni, njih 20, brojali su novčanice punih šest sati, od 9.30 do 15.30, bez prestanka, javlja Eastday.com.

Ime mušterije iz Zhengzhoua, glavnog grada provincije Henan, nije poznato, ali zna se da je vlasnica lanca prodavnica prehrambenih proizvoda, a ostatak novca za BMW platila je karticom. Kao opravdanje za hrpu sitniša navela je to da njoj mušterije često plaćaju novčanicama od jednog juana. Ona je odlučila je da sačuva te novčanice dok ih ne skupi dovoljno za automobil.

Direktor autosalona Li Moran rekao je da je ovo bio prvi slučaj u kojem su on i njegovi zaposleni brojali toliko novca, a i njih je ceo događaj iznenadio.

- Čitao sam u novinama da neki ljude vole da plaćaju automobile "malim" novčanicama, ali nikad nisam mislio da ću to doživeti - rekao je.
 
Član
Nista nema smrdljivije od velike kolicine novca u sitnim apoenima. Znam taj osjecaj dok su KM bile u od 0.50, 1 i 5KM. Smrdi katastrofa.
 
Član
neka internet glupost, danas imaš aparate sto automatski broji i najsitniji i najkrupniji novac, ja sam skoro ubacio u banci u Njemačkoj skoro 1 kg sitnog novca, sve po 1 cent, 2 centa, 20 centi itd. znači nemoguća misija izbrojat ručno. aparat izbrojao za 30 sekundi i izbacio mi dvije novčanice po 5 € :D
 
Ja vjerujem da su ručno brojali jer su banke toliko škrte da im se ne da bacati pare na paparate za brojanje novca. :D

ps U pozadini je Volvo, otkud u cijeloj priči BMW :D
 
Putovanja.ba
Administrator
Poznavajuco novinare, fotka mozda i nije od ovog događaja. A možda ovo nisu ni Kinezi :D
 
Član
Ja stavljam sicu u kasu i na kraju godine bude oko 1000 maraka super dodje na zimu, a onako bi bacio na bezze
 
Top