zatamnjivanje stopkih

zatamnjivanje stopkih

Član
interesuje me dali ko na forumu zna zatamniti stopke? ili gdje to mogu uraditi?
stopke nisu montirane na autu, ako ima ko zainteresovan nek mi javi na PM...i ako moze koja slika od prijasnih radova...ili ako neko zna gdje to mogu uraditi...

kupio sam nove stopke, koje su tamnije od fabrickih trenutno na autu...ali razlika nije toliko ogromna...

ovako izgledaju ove sto sam uzo:
ssano.jpg


a hocu da izgledaju ovako:
eurp_0804_01_z+2007_vw_jetta+rear_view.jpg
 
Član
ne znam. meni to ne ide nikako na auto kao sto je tvoje. ipak je to auto lijepog dizajna i linije i sto to kvariti sa stopkama ofarbanim sprejem. ne znam do tebe je ali ja licno ne bih to radio.
 
mozes to i samostalno uraditi,kupis transparentni crni sprej,oko 7km kosta,i onda fino prespricas stopke jako tankim slojem nekoliko puta,recimo 4-5 dok ne dobijes zeljenu nijansu,a izmedju svakog spricanja ostavi da se sat susi. Nije spansko slovo,ako sta zeznes lako je skinuti sprej pa na novo spricati
 
zen3dom je napisao(la):
mozes to i samostalno uraditi,kupis transparentni crni sprej,oko 7km kosta,i onda fino prespricas stopke jako tankim slojem nekoliko puta,recimo 4-5 dok ne dobijes zeljenu nijansu,a izmedju svakog spricanja ostavi da se sat susi. Nije spansko slovo,ako sta zeznes lako je skinuti sprej pa na novo spricati

drug gdje se ima kupiti ovoga spreja-transparetnog, isao sam hiljadu
puta u prodavnicu boja i lakova i nikad se ne sjetim pitati imaju li transparentni sprej ;)

hajd da se nadovezem, postupak ti je objasnio zendom, samo bi dodao jos
da smatram da stope treba lagano vodobrusnim preci 2, 3000(DA se ne bi gulila boja kasnije)
ocistiti i onda farbati
postepeno dok se ne dobije zeljeni rezultat, i po mogucnosti ih preci bezbojnim na kraju,,
na ovoj slici se vidi da stope sijaju, znaci obavezno bezbojni za kraj ako hoces isto da napravis
 
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
zen3dom je napisao(la):
mozes to i samostalno uraditi,kupis transparentni crni sprej,oko 7km kosta,i onda fino prespricas stopke jako tankim slojem nekoliko puta,recimo 4-5 dok ne dobijes zeljenu nijansu,a izmedju svakog spricanja ostavi da se sat susi. Nije spansko slovo,ako sta zeznes lako je skinuti sprej pa na novo spricati

drug gdje se ima kupiti ovoga spreja-transparetnog, isao sam hiljadu
puta u prodavnicu boja i lakova i nikad se ne sjetim pitati imaju li transparentni sprej ;)

hajd da se nadovezem, postupak ti je objasnio zendom, samo bi dodao jos
da smatram da stope treba lagano vodobrusnim preci 2, 3000(DA se ne bi gulila boja kasnije)
ocistiti i onda farbati
postepeno dok se ne dobije zeljeni rezultat, i po mogucnosti ih preci bezbojnim na kraju,,
na ovoj slici se vidi da stope sijaju, znaci obavezno bezbojni za kraj ako hoces isto da napravis




hehehe, neki dan ja kupio, her mister Gavric komerc ;););)
dobrog su kvaliteta
 
Član
znaci treba ih vodobrusnim preci, pa onda farbati par puta...sa satom razmaka izmedju svakog farbanja...

gdje se nalazi to mjesto gdje se moze naci ovaj sprej?
 
Član
ma kakav crni sat razmaka,stopke ce izgledati cupave i prasnjave.....
3min razmaka između slojeva ako je neka nomalna temperatura na kojoj se radi....
svaki novi sloj treba da lijeze na svjez stari sloj da bi se lak stapao,da se cini kao da je tecan i da se dobro sjedini.da bi to poslije bilo kao staklo.....

ja inace zatamnjujem spricom i bezbojnim lakom u kojeg dodam malo baze u zeljenoj boji....kad istreses 1dcl laka na dvije stopke onda je to posao....
 
-Suki- je napisao(la):
ma kakav crni sat razmaka,stopke ce izgledati cupave i prasnjave.....
3min razmaka između slojeva ako je neka nomalna temperatura na kojoj se radi....
svaki novi sloj treba da lijeze na svjez stari sloj da bi se lak stapao,da se cini kao da je tecan i da se dobro sjedini.da bi to poslije bilo kao staklo.....

ja inace zatamnjujem spricom i bezbojnim lakom u kojeg dodam malo baze u zeljenoj boji....kad istreses 1dcl laka na dvije stopke onda je to posao....

ja sam pomenuo sat jer mu je tako sigurnije jer koliko se iz price vidi momak nije iskusan sa farbanjem, inace su lakovi iz spreja suhi za 20min, a ovaj razmak koji ti pominjes od 3min je dobar, ali nije svako dobar u farbanju, narocito pocetnici...

zato je bolje da se osusi kako ne bi bilo nezeljenih posljedica, pa onda lagano drugi sloj, radio sam tako nekoliko puta i sasvim je ok ispalo ;)


radnja koju pomenuh ti se nalazi na magistralnom putu Sarajevo - Trnovo, tacnije u Kotorcu ako znas gdje je, malo prije Vojkovica, iza kule....
Mada taj transparentni bi trebalo da ima u svakoj drugoj prodavnici boja i lakova ;)
 
Imas transparentni crni sprej i u Marsu na stupu 6 KM i u Sensuiu preko puta bosmala 8 KM ja sam neki dan kupovao.
 
zendom jesi to u gavricu kupovao sprej, odma iza gvozdjare ili u onom drugom,
ovo bi najbolje bilo kad bi se mogla kupiti transparentna boja, i spricom zatamniti pa onda bezbojnim
suki: jesi ti prvo sprejom presao ili si obicnim matom,, i da susenje poslije nanosenje 3,4 minute

nevjerujem ja spreju vise, da je ne znam ti kakav,,
 
Član
Ja sam na motoru zatamnjivao obicnim crnim mat sprejom,i evo vec 3 godine je zatamnjeno.Postupak je jednostavan,iznutra dva tanka sloja presao samo i to je to.Mada,te tvoje stopke su kristalne,vjerovatno bi se vidio prelaz.Srecno! :)
 
Član
Ja juce kupi sprej u Sensii pored bosmala ( kod muratovi glavusa ) al ovo je pravo zahebano, tacnije probao sam na komadu plastike jako se razljeva a sto je najbitnije moze se skinuti acetonom..
 
PUG106 je napisao(la):
Ja juce kupi sprej u Sensii pored bosmala ( kod muratovi glavusa ) al ovo je pravo zahebano, tacnije probao sam na komadu plastike jako se razljeva a sto je najbitnije moze se skinuti acetonom..

a i ti si nasao vrijeme i temperaturu kada ces farbati...... procitaj malo na samoj boci koja je preporucena temperatura za farbanje......

ja sam sebi farbao i nije mi se razlilo ni trunke, nanosi po malo i vise slojeva, ostavljaj da se osusi pa opet novi sloj, a ne odmah da budu 100% crne, predji tankim slojem 4-5x i vidjeces kako ispadne ;)
 
Član
Ne znam dal si vec ovo odradio posto je tema sa pocetka mjeseca al kad je vec aktivirana da dam komentar :D

Po meni ne stoji to na ovom autu nikako :icon_rolleyes:
Bolja bi varijanta bila crveni transparenti pa nek bude citav crven stop bez ovih krugova na sredini ak vec hoces da se razlikuje od drugih :icon_confused:
 
Top