Zatamnjivanje stakla - Ostaju bijele fleke između folije i stakla

Zatamnjivanje stakla - Ostaju bijele fleke između folije i stakla

Administrator
Meni je najgore bilo to za te tragove, ali je fazon u tome što uopšte nisam računao na sušenje folije na staklu :)

Armine ubaci koju sliku :)

U biti sam 90% odradio kao što si napisao, i nema šanse da se radi ako se špertlica ne umota u nešto, jer se tragovi vide i u hladu, a na suncu da ne pričam. Toliko je izgrebe da je užas :)

Znači nakon ubacivanja deterdženta potrebno je promućkati bočicu da se u njoj pojavi sapunica:icon_question:
Ako na 1l vode treba ubaciti 2-3 kapi deterdženta običnog, koliko treba ubaciti fairy-ja, jer on traje do 3x duže:lol::D:D:D

Hvala na savjetima :)
 
Član
Evo sad jedno "mozda" glupo pitanje a sta je sa zakonom :icon_question: sta se smije a sta ne, ja koliko znam da se folije nesmiju postavljati ?
 
Administrator
Mirsado je napisao(la):
Evo sad jedno "mozda" glupo pitanje a sta je sa zakonom :icon_question: sta se smije a sta ne, ja koliko znam da se folije nesmiju postavljati ?

drug na forumu ima kamara tema o tome :) Koristi search i otvoriće ti se dosta tema o zakonu. Naravno gledaj što novije datume tema :)

po ZOBS-u smiješ imati samo zadnja bočna zatamnjena i ništa više :)
 
Član
ja sam jutrosnji post napisao nabrzaka, jer sam morao na inekciju da idem, ali sta vas jos zanima slobodno pitajte

u biti najvazniji je sablon za staklo, znaci od njega sve ide. Zalijepit je koliko toliko lakse od samog pravljenja sablona koji ce se lijepiti na staklo.
Taj proces se obavezno obavlja sa vanjske strane i to sa zatvorenim prozorom. Sada bih vam ja mogao do jutra objasnjavati gdje i kako rezati foliju ali dok ne probate nece nikad skontat.

Znaci na 1l vode dodati par kapi deterdzenta i promuckati naravno, neka se u boci napravi pjena, tako cete lakse upravljati folijom. u biti folija mora biti takva da se moze pomjerati po staklu, ali ne pretjerano jer onda nikako nece moci istjerati vodu a da se folija ne pomjera. Voda se uvijek istjerava odozgo prema dole, znaci samo u tim pokretima, svi drugi ce parati foliju vise nego sto biste to vi zeljeli. Ja sam radio na svakakvim autima i vjerujte da je pored sablona folije, i samog detedzenta najbitnije koliko ste ocistili staklo. Prije ljepljenja folije najbolje je skalperom preci po cijelom staklu, ukoliko ima neka izbocina na staklu da se skine i sl, jer sve sto ostane izmedju folije i stakla vidjet ce se cim se voda isjetera, ili kad se staklo osusi

ja cu ubaciti nekoliko slika, to je sto imam vec na racunaru

evo prvi passat 6, komplet zadnji kraj zatamnjen, zadnja sajba radjena iz 3 dijela ( sada nakon sto se osusilo ni ja ne znam gdje sam spajao foliju :icon_biggrin: )



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

svako auto peremo prije nego vratimo vlasniku, konkretno za ovo auto vlasnik prezadovoljan, poslije njega dovezao nam je i dzipa da odradimo

zatim polo 6R, kompletno zatamnjen



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

i na ovom autu je sajba radjena iz tri dijela, evo frisko je uslikano, mozda se malo jos vidi sastav



evo i na mom autu, takodje zadnja sajba radjena iz dijelova, doduse 2 ali eto



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

evo jos slika onog passata s pocetka, ovo je tek zalijepljena folija



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

evo i jedan od terenaca koje smo radili u skorije vrijeme



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

rs6

Član
pioneer druze, koji si procenat kupov'o ??? i ja imam nesto u planu ali ne bih previse tamno mozda jedno 30 - 40 % ....
 
Član
taj procenat je taman, do 50% je sve sasvim solidno. na ovom dzipu sa slika je 100% i vjerujte da je u njemu isto u tabutu,totalno bezveze po meni, ali tako vlasnik htio:icon_biggrin:
 
Administrator
Ma kod ovih pijačarskih nemaš procenta :) Ja sam uzeo neke svjetlije i taman se vidi kroz njih, nije pretamno uopšte :) Jednom kad sam drugu uzimao, on je htio najtamnije i mi fino razmotamo na suncu i gledamo koliko je tamno :) Ali moraš računati na to da kada postaviš na auto da će biti tamije radi druge strane, jer ćeš bukvalno imati duplu foliju(lijeva i desna vrata). I ja sam postavio tu svijetliju na lijeva i desna vrata i sasvim sam bio zadovoljan postotkom :)

Drug kad je stavio najtamnije, meni je katastrofa, po danu ne vidiš kako treba, a kamoli navečer :)

Armine dobro urađeno :):)
 
Član
ArminM, druze kako uspijete zalijepiti foliju na ovako "krivu" zadnju sofesajbu?! mislima na pasata :icon_eek::cool:
 
Član
zato i radim iz dijelova druze, cekao sam kad ce me neko pitati zasto iz dijelova

Znaci zbog obline same sajbe nemoguce je zalijepiti foliju iz jednog komada, bar ne ovu jeftinu, llumar se moze vec bez problema
 

rs6

Član
ArminM je napisao(la):
taj procenat je taman, do 50% je sve sasvim solidno. na ovom dzipu sa slika je 100% i vjerujte da je u njemu isto u tabutu,totalno bezveze po meni, ali tako vlasnik htio:icon_biggrin:

kod mene jaran im'o lumar na audiju a4 komplet auto nekih 80 % ( mislim da je to max koliko lumar izbacuje )
iz auta je bilo kad gledas u sunce k'o da gledas kroz masku za varenje samo zelena tacka :D
 
Član
rs6 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
taj procenat je taman, do 50% je sve sasvim solidno. na ovom dzipu sa slika je 100% i vjerujte da je u njemu isto u tabutu,totalno bezveze po meni, ali tako vlasnik htio:icon_biggrin:

kod mene jaran im'o lumar na audiju a4 komplet auto nekih 80 % ( mislim da je to max koliko lumar izbacuje )
iz auta je bilo kad gledas u sunce k'o da gledas kroz masku za varenje samo zelena tacka :D

o tom ti pricam, znaci ne valja ni u kom pogledu, bar se meni to ne svidja, a nije ni prakticno ni najmanje. privlacan si i policiji i tako to
evo ovdje kod nas kome kod sam ja radio folije nema problema, nije sto sam ja radio, nego sto svakoga ko doveze auto nasavjetujem da ne radi tamno, radije odraditi sve nekim blazim postotkom nego pola tamno pa da policija sere, Stvarno do sada niko nije imao problema, nasa policija je bar sto se toga tice sasvim ok.
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
Evo sad jedno "mozda" glupo pitanje a sta je sa zakonom :icon_question: sta se smije a sta ne, ja koliko znam da se folije nesmiju postavljati ?

drug na forumu ima kamara tema o tome :) Koristi search i otvoriće ti se dosta tema o zakonu. Naravno gledaj što novije datume tema :)

po ZOBS-u smiješ imati samo zadnja bočna zatamnjena i ništa više :)

Drug to ti je stari ZAKON imas izmjenu zakona prema kojima se ne smije zatamnjivati zadnje i bocna stakle od toga su izuzeti vojska, policija i guzonje
 
Top