Zatamnjivanje stakala

Zatamnjivanje stakala

Član
Pozdrav ljudi.

Želio bih na autu zatamniti stakla sebi, pa me zanima pošto nisam upoznat šta je zakonom dozvoljeno tj da li mogu komplet zatamniti sve osim prednje šajbe i koliko posto i da li mi treba atest.

I naravno koje su najbolje auto folije, vidim global folije se najviše nude pa da li je neko imao iskustva sa njima već, kakva je vidljivost noću.

Auto je već fabrički tintovano u žutu, da li će biti problema ako ga ja još zatamnim u crnu.
 
Član
Koliko sam ja upoznat smijes zadnja bocna stakla ili zadnju sajbu.Ali ne smijes po zakonu i jedno i drugo.naprijed ne smijes nista.
Kod mene je zatamnjeno 35% zadnja bocna i 75% sajba.2puta me htjeli pisati,nekako sam se izvukao.
Kod mene su one od 8KM sa trougaonom kutijom,ne znam kako se zovu.ali nisu lose,za ostale vrste ne znam...
 
Član
Probaj sa excalibur. Sto se zakona tice samo zadnja bocna i nista vise. Kod mene nije zadnja sajba i prednja (napred 65% nazad 80%) i niko nije zezao (bih, srb, hrv, cg)
 
Meni je bilo zatamnjeno sve sem prednje sajbe i zezali su me zbog zadnje sajbe jer se nije vidio P dok su za prednja stakla govorili da moze proci ali zadnja sajba ne. Odlepio sa zadnje sajbe posle i nikad nista vise nisu zezali.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Sve se vidi, samo malo slabije jbg tamnis. Nisam se dosad bunio, kraj krajeva otvorim prozor :D
 
Član
Kod mene su samo zadnja bocna oko 80%, bila su i prednja oko 50% i vozao tako mozda pola godine nikad nista. Dok starog jednom nisu uhvatili u gradu rotaciju za njim jebao mi i foliju i auto:wacky: Sto se tice folije ja sam kupovao u Motorexu aa imas i u Marsu nije vise od 10 KM ona rolna. Malo je zeznuto po noci, sto jedan napisa stakla sam spustao al haj ljeti i nekako. Sad zima ne isplati se spustat :D
 
Član
Nekog zezaju nekog ne, zavisi kakve si sreće. Ali mislim sa zadnjim bočnim i zadnjom šajbom možeš ići bez problema, jer i fabrički dolazi tako. E za prednja bočna mogu zezati, ali opet kako potrefiš. A bolje da platiš nekome 100ak km neka ti uradi čitavo auto, tako ćeš sam raditi i baciti pare za foliju, čisto sumnjam da ćeš uspjet uraditi da bude dobro. Pozz
 
Član
Nekog zezaju nekog ne, zavisi kakve si sreće. Ali mislim sa zadnjim bočnim i zadnjom šajbom možeš ići bez problema, jer i fabrički dolazi tako. E za prednja bočna mogu zezati, ali opet kako potrefiš. A bolje da platiš nekome 100ak km neka ti uradi čitavo auto, tako ćeš sam raditi i baciti pare za foliju, čisto sumnjam da ćeš uspjet uraditi da bude dobro. Pozz
Ma tako će i biti dat ću nekome da mi komplet odradi.
 
Zadnja bocna stakla su po zakonu DOZVOLJENA (nije bitan procenat zatamljenosti). Zadnja sajba, prednja bocna i prednja sajba jedno veliko NE!


Svaki policajac ce progledat kroz prste za zadnju sajbu! Prednja bocna, tesko!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Član
uvijek imajte nesto drugo za rezervu da vas jebu, pa za stakla nece. 10 godina vozam zatamnjena vozila, svako svoje sam zatamnio posto se kao sto vecina zna i bavim time, nikad kaznu platio nisam.

Ima ljudi hoce po 80-100% na prednja stakla, medjutim sve preko 50-65% je ludost za prednja, jer se gubi svrha retrovizora, i ugrozavate i sebe i druge. Da se ne smije ne smije jbg, ali duzni smo jos stosta pa ne radimo, tako da...

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Član
Jednom prilikom me u RS-u zaustave, kasno je bilo nekad ujutro. I drzi ne daj vidi da mi nema sta, i pita za folije sta cemo. Reko po zakonu valjda su zadnja bocna dozvoljena, on govori kao da nisu tamo nikako ne smijes imati.. Posto je poslije trazio za kafe spominje neke kazne od 100 KM itd ne znam da li je to bila fora da izvuku sta para ili fakat ne smijes nikako imati tamo ?
 
Član
ja bih rekao pisi ti idemo na sud.***** ga ako je registrovano negdje dr,u mom slucaju TK.bas neki dan ja idem polako,bila pijaca i gleda me policajac ja ga vidim na retrovizor.A kod mene sajba 70%.
2 puta su me pustili u federaciji.ako bude 3. Put skidam ili cu zalijepiti 20-30%
 
Top