Zatamljivanje stakala s onom folijom kao za farove

Zatamljivanje stakala s onom folijom kao za farove

Član
i na ovom videu on koristi lumar mislim a ta folija za farove nema u tako velikim dimenzijama, i s vana kroji unutra lijepi kao i obicno...zadnjih 10ak dana sam radio sebi folije, s obzirom da sam radio i na golfu prije kad sam vadio stakla i uradio perfektno, sada sam unistio jedno pakovanje komplet dok nisam usao u fazon opet s obzirom da sad ne mogu da vadim stakla

znaci moze se kvalitetno odraditi ako se ima iskustva prije svega i glavno je skrojiti sve lijepo s vana, i onda raditi kao na videu s vana odlijepiti sa sto vise prskanja i unutra lijepiti na mokro staklo, znati dobru kombinaciju deterdzenta i vode i znati kada treba foliju vise kvasiti jer nekvalitetna folija tj. ove do 10 km/pakovanje je jako nezgodna za raditi i dovoljan je jedan pogresan potez da sjebes staklo koje radis pola sata

ja koristim fen jer je nemoguce uraditi unutra obicnu foliju bez njega, isto takom i zadnju sajbu, u biti glavno je iskustvo :))
slikat cu rezultate pa da pogledate :)
 
Član
Treba vam fen jer vam je los sablon pa se patite a vodom, ja sam uradio preko 200 auta jeftinijom.folijom i nikad nisam upotrijebio fen. Kad spricate foliju i staklo.jako je bitno da imate spricu koja baca maglu, da.se.tako.izrazim, tad nemate curenja vode, niti se prave baloncici nit koji djavo.
Neko je spomenuo kedere na novijim.autima,.istina je kederi su jako cvrsti, posebno.na.audi vozilima. Ali ima i za to solucija.bez da se.skida.staklo. opet znaci.sablon folije.igra ulogu. Ja postavim komplet foliju na staklo, i napravim.takvu kombinaciju vode.i deterzdenta tako da foliju pomjeram po staklu, kao.da.nije ljepljiva, na taj nacin je pozicioniram fino, onda je pridrzim.rukom na sredini dok ne prodjem par puta sa spahtlicom, poslije nema potrebe,istjeram samo vodu na mjestu gdje se skuplja,.ostalo nista.
Izvinjavam se.zbog tacki,s.moba pisem, bagavi mi.prsti, haha
 
Top