Zasto alfe gube tako na cijeni?

Zasto alfe gube tako na cijeni?

Član
ja se slazem s vecinom iznad :D
meni je san 156-ica,a 159-ka je tek nesto posebno...stari klasika,ne bi bjezao ni od kojeg auta,samo nek je Svabo :lol:
igrom slucaja vozim opela,ja sam najvise naginjao na alfu,al starom se ne kupuje to...uglavnom,klimavi trapovi,problemi s motorima (u ovom se ljudi hvataju za famozni 2,4jtd,koji se pokazao kao nepouzdan,i to samo onaj sa 100kW)
uglavnom,godinama ispred dizajnom...i kao sto neko rece,alfa ima dusu
 
Član
otišli daleko od pitanja, koje je vazda aktuelno u bosni i nikada niste utvrdili odgovor.
Po meni kvarljivost nema nikakve veze sa niskom cijenom polovnih alfi. Kao što neko reče, sva se auta kvare. Alfe su dizajnirane za jurnjavu, ali to nije razlog da se auto više kvari i da mu cijena pada. Ne, razlog bi bio to što je jako puno slupanih iliti udarenih alfi na tržištu, pa je to jeftina kupovina za dilere, pogotovo bosance koji samo udareno i dovoze. Pa pogledajte tržište, francuska auta su jeftinija od talijanskih, svugdje osim u BiH. Sa švabama je drugačije, rijetko su udareni - najčešće prešli 250, premotaju ih i dobro prodaju.
Evo moj primjer, ja sam otišao u EU po svoju Alfa 147 i koštala me kao Golf 5 u Bosni a još tamo sam mogao uzeti dvije godine mlađeg Renault Scenic za te pare jer su ispravne alfe tamo jako skupe, nasuprot tome momak uzeo istu godinu dana stariju u bosni za pola para koje sam ja dao, ali alfa nema niti jednog airbag-a.. pa sad vidite da li su alfe jeftine ili je samo smeće jeftino. Jebo kvarove, mora ih bit jer to je tvrd sportski auto, na našim cestama se mora kvarit, ali to nikako nije razlog niske cijene jer se auta kupuju po ukusu, ne po kvarljivosti, svkako auto ima svoje mušterije bez obzira na cijenu. Kad bi se gledalo na kvarove pa niko ne bi vozio VW, ili skupe dijelove onda niko ne bi vozio bmw, mercedesa, francuze, japance ili i kvarljivo i skupi dijelovi zajedno, nema dalje od francuskih dizela (niđe te nema sa njima) , a pune ih ulice.
Po mom iskustvu, alfa je "metak", pa ko misli uzimat alfu da jurca nek je ne uzima jeftino u bosni, jer će poginut. Dva dana nakon što sam uzeo alfu imao sam situaciju u kojoj me ništa osim nje ne bi izvuklo (BMW ne bi jer znam, a da ne pričam o svim lenjivcima), 120km/h - zatvaranje - ubacivanje u "zaustavljenu kolonu" - sve ni u 100m, ma tu se rodi ljubav....zaljubiš se kad je vidiš, zavoliš je kad je osjetiš.. JEFTINO se za pametnog čovjeka nekako ne uklapa u svoj ovoj bosanskoj priči koja je ionako uvijek mimo svog svijeta.
 
Član
vozio ocevu 146-icu duze vremena 2000 godina 11.feb. iz fabrike , 1.6 16v twin spark sa 88 kw , pa to auto je letilo , osjecaj kad ufati malo više obrtaje ma neopisivo , zvuk motora , udobnost u autu , nekako sigurno se osjecas kako lezi na cesti , upravljanje , ma nema rijeci za opisat , dovezena je iz italije 2006 sa 113.000 km i kod nas dobre 3 godine vozena kad smo je prodali 145.000 i nesto sitno je bilo , za to vrijeme samo potrsoni materijal mijenjan znaci pravilo odrzavanje , nije sad da je to neko cimni vam cimni tam nego ko i svako drugo vozilo redovni servis , imao sam tu srecu da komsija radi u servisu (alfe , fiat , lancia i jos nesto nezz sta ) tip tip sve je bilo , i nema tih para za kojima ces pozalit kad sjedes u alfu pa bacis koji krug , mnogo jaca auta joj nista nisu mogla , il je volis il nevolis ;)
ista klasa svaka alfa je bolja od konkurencije bar ja tako mislim :icon_biggrin:
 
Član
evo ljudi vidim da svi kazete da vam se svidja alfa 159, i meni se svidja extra izgledom ali eto prije 1 godinu moj drug kupio alfu 159 1,9 150ks sa nekih 60 000 tak nesto 2007 godiste dao je dosta para za nju, i za 8 mjeseci dok je vozio zamjenio je servo pumpu, turbina i mjenjac su bili pri kraju ali eto upio je da je proda prije 3 mjeseca izgubio na njoj oko 4000 eura pa sad neznam sta bi rekao mozda je naletio na neku baksuznu,ali extra auto ovako
 
Član
Taj mora da je naletio na primjerak koji je na satu imao cca 300.000km... pa spustali kilometrazu...

Nemoguce da na takvom motoru uz neku normalnu upotrebu rikne turbina na tako malo 'predjenih' kilometara...

Jel imala servisnu, provjeravao u ovlastenom servisne intervale i to ???
 
Član
ima druze sve evo moze i dadoc da potvrdi ako misli neko da nesto mutim mislim nemam potrebe sta da izmisljam nemam nista od toga, ali imao je covjek sve ali dzabe druze niko mu nije nasao da su kilometri bili vraceni a po meni bi na 300 000 km se vidjelo unutrasnjost auta ovo je bilo bas kao novo unutra, nije ona imala ni ruzan rad motora.
 
Član
Taj bas nije imao sreće a ko će znati moze se auto lako unistiti a nebi vjerovao kako to talijani i njemci znaju unutra usminkati za prodaju mi smo za njih po tom pitanju male mace pogotovo ako je auto novije(skuplje) kilometraza nove plastike sa razbijenog i bombona;)
 
BHT Ovisnik
vidim da ste digli temu,vlasnik auto kuce polovnih auta poznatije u nas,necu navoditi koje,kaze samo zeli da ih se rijesi,kako daje garanciju na njih il sta vec kaze vec nekoliko ljudi ih neprestano vraca,isto kaze 159-ka,premocna,dobra i sve,al stalno nekog đavla joj fali,mada je i meni to auto predobro,svaki put se okrenem za njom
 
Član
ja samo jedno znam da uz normalno odrzavanje taj 1,9 JTD nema boga da rikne na kilometrazi oko cca 60.000km...

Il je dobio macka u vreci il' ga nije znao odrzavat sto sumnjam... Inace jako pouzdani i kvalitetni motori...;)
 
Član
Ja konkretno imam 159 uzeta nova 1.9 JTDM do sada nikad nista a presla je 70 i kusur hiljada, ponovit cu nema vise losih auta ima samo lose odrzavanje.........
 
Član
noni je napisao(la):
Ja konkretno imam 159 uzeta nova 1.9 JTDM do sada nikad nista a presla je 70 i kusur hiljada, ponovit cu nema vise losih auta ima samo lose odrzavanje.........

nema sta onda nam ti otvori temu kako da mi odrzavamo auto,mora poceti svadja kad je samo podjebavanje ovde nerazumijem zasto ja nekazem da je to lose auto nego da je covjek naletio na auto koje se kvarilo
 
Član
@Neo... nema tu nista posebno odrzavanje, sipaj Seleniu na vrijeme, senzore i ostala cuda oko motora uzimaj u ovlastenom, eventualno ako je neki bas skup dio potrazi na otpadu.

Ja evo vozim Fiata Punto Mk2, naslusao sam se toliko prica o nekvaliteti itd...da sam bio i mozda i ubjedjen da je tako, medjutim i ja sam kupio macka u vreci...fin upakovan..

Tek kad sam dosao na servis i poceo svjecice da mjenjam odma isti dan, vidim 2 Fiatove, 1 Lancia i 1 Renault.. WTF:icon_mad::icon_mad:

Tad sam shvatio da je auto odrzavano veoma lose... sto se i potvrdilo... kad su pocele kocnice cvilit posle dva dana... potrosene pakne i plocice...skroz do metala haman, hajd i to mjenjaj sve..diskove, tromble, plocice i pakne...

Sljedece mi je problem bio mjenjac koji se sasuo, kontam kvalitet los sta li... rastavim ga kad imam sta vidjet, neko je to vario prepravaljao prije mene i nije bio u OSI centriran, vremenom je probio kuciste i svo ulje iscurilo tako se i sasuo sam od sebe, sreca nisam bio na putu.
Odem fino na otpad uzmem 100EUR polovan sastavim i stavim, prezadovoljan...

Sljedece je senzor radilice motora koji je vrisno netom posle 100.000 km...uzmem novi za 100 KM u ovlastenom i posle toga... sipaj i vozi,do dana danasnjeg...

Sto znaci samo jedno, pravilno odrzavaj...i auto ce te slusat...
I da za talijane moras imat majstora koji zna da ih popravlja... Majstor koji mi je golfa popravljao prije Punta, radio mi je zubcasti i spanere kad sam kupio Punta...
Za 10 dana iskoci zubcasti iz leziste i sreca nije nista motoru bilo, dihtung dekla promjenio u drugom servisu i ti popravio... Sad je sve ko bog:D:D:D


Eto vidis sta se meni desavalo sve zbog ne odrzavanja vozila...
Al' ja sam bio uporan i doveo ga u fabricki ispravno stanje i tako cu da nastavim,zbog toga ne bih nikad rekao da su talijanska auta smece... samo covjek moze smece bit koji ga ne odrzava... i tesko zavirit pod haubu 5 min,provjerit ulje i vodu...ccc zalosno...:123::123:

Od tada do dana danasnjeg presao sam 30.000 km bez i jednog moguceg kvara...
hvala bogu neureklo se:123:
 
Top