Zasto alfe gube tako na cijeni?

Zasto alfe gube tako na cijeni?

Član
:icon_sad::icon_biggrin::icon_sad::icon_biggrin::icon_sad::icon_biggrin::icon_sad::icon_biggrin::icon_sad::icon_biggrin::icon_sad::icon_biggrin:
 
Član
A uglavnom drug jer se tesko otarasiti lose reputacije jednom kad se stekne, Alfama je ostala reputacija kvarljivih auta i dugo vremena je potrebno to da se promijeni, a takva je situacija ponajvise jer ta auta ne kupuje neko da bi je vozio lagano , do granapa i nazad, nego da bi vozio brzo, i onda nakon prvog vlasnika dodje u ruke levatu koji ce divljati, izivljavati se, nikad haubu podici i onda se 3 vlasnik pa nadalje jebe, i psuje dan kad je pomsilio na Alfa Romeo itd....

Inace, prelijepa auta, dizajnom godinama ispred konkurencije, motorizacija, lezanje u krivinama, zvuk, citav filing u autu je nesto drugacije....ljude mozes jednostavno podijeliti u dvije skupine kad su ta auta u pitanju, oni koji ih obozavaju, i oni koji ih mrze iz dna dusa (cesto bez ikakvog razloga, ljudi ko ljudi).
 
Član
-Suki- je napisao(la):
pa zato jer ima dvije radosti,kad ju kupis i kad ju prodas......

Hahaha ova je dobra... A ima jos jedan jako bitan razlog, preskupe i komplikovane za odrzavanja, tako da ih ljudi ne cijene bas...
A normalno jos jedan od razloga je sto zivimo u Bosni :D
 
Član
ErRoR je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
pa zato jer ima dvije radosti,kad ju kupis i kad ju prodas......

Hahaha ova je dobra... A ima jos jedan jako bitan razlog, preskupe i komplikovane za odrzavanja, tako da ih ljudi ne cijene bas...
A normalno jos jedan od razloga je sto zivimo u Bosni :D

Vjeruj da nisu uopste, auto ko i svako drugo....a ovo za Bosnu si svakako u pravu....

al' k'o sto ja volim rec' , sve dok je glupana (nek se ljuti ko hoce) koji podcjenjuju talijanska auta ja cu imati tu srecu da vozim brza, lijepa i nesvakidasnja auta za male pare :)
 
Ma za kvarljivo manje vise, svaki se kvari, samo et ljudi navicu kvarljiv kvarljiv! Jedina mana je mozda sto su malo skuplji dijelovi, servis, odrzavanje, moj stric drzi salon i servis alfin, i mnogima se kosa dize na glavi kad spomene cijenu nekih dijelova:). Nisam neki ljubitelj alfi, mada ima ovih novijih modela koji mi se svidjaju!
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Ma za kvarljivo manje vise, svaki se kvari, samo et ljudi navicu kvarljiv kvarljiv! Jedina mana je mozda sto su malo skuplji dijelovi, servis, odrzavanje, moj stric drzi salon i servis alfin, i mnogima se kosa dize na glavi kad spomene cijenu nekih dijelova:). Nisam neki ljubitelj alfi, mada ima ovih novijih modela koji mi se svidjaju!

Je, ali pricamo o original dijelovima, zar ne? :) Priupitaj dan danas za golfa 4 recimo (vwovci ne palite se) koliko kosta neki dio originalni u servisu pa se isto cupaj i sutaj u guzicu ;)
 
trizex je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Ma za kvarljivo manje vise, svaki se kvari, samo et ljudi navicu kvarljiv kvarljiv! Jedina mana je mozda sto su malo skuplji dijelovi, servis, odrzavanje, moj stric drzi salon i servis alfin, i mnogima se kosa dize na glavi kad spomene cijenu nekih dijelova:). Nisam neki ljubitelj alfi, mada ima ovih novijih modela koji mi se svidjaju!

Je, ali pricamo o original dijelovima, zar ne? :) Priupitaj dan danas za golfa 4 recimo (vwovci ne palite se) koliko kosta neki dio originalni u servisu pa se isto cupaj i sutaj u guzicu ;)

Ma stoji to, ne kazem, samo sto se po nasim putevima vise vozi vw, samim tim ima vise i razbijenih i odpada, mozes i polovne dijelove naci, je*at ih tamo, a vec sa alfom malo teze, ne kazem da nema, ali slabije ih ima po odpadima, i jbg onda ganjas ovako, mnogi na kraju moraju otici do ovlastenog jer nemaju drugog izbora! Ne mora ovo da znaci, ali znam iz iskustva par momaka koji voze alfe, voze ali zato malo veci kvar odma frka, dok za vw dijelova na svakom standu:)
 
Administrator
nek prica ko sta hoce ali svi smo mi svjesni koliko ovlasteni servisi DERU... bilo koji... bio to vw, fiat, audi, nebitno uglavnom svi gule... a taj dio potrazite u prodavnicama auto dijelova pa cete saznati razliku... samo sto vecina ide u servis radi servisne knjizice da bi lakse prodali auto i naveli u oglasu "servisna knjizica"
 
Član
hehe....evo ja servisiram u interautu i jbg jesu poskupi dijelovi...neki dan promijenim one poklopce za pranje farova oba 120 km... servis me izadje oko 1200 maraka(toliko me izasao zadnji put)....
eh mi pricamo o alfama...fiJata ne volim ali alfu volim upravo zbog dizajna koji je uvijek ispred svih...posebno koju bih sad vozio je alfa 159, meni je prelijepa u svakom pogledu....:D to sto gube na cijeni je razlog jer zivimo u BiH gdje je vw glavni(i jeste) a ostala auta su kvarljiva itd itd...

evo 159-ke
alfa-romeo-159-by-autodelta-2.jpg

2008-alfa-romeo-159-interior1.jpg

;);););)
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
trizex je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Ma za kvarljivo manje vise, svaki se kvari, samo et ljudi navicu kvarljiv kvarljiv! Jedina mana je mozda sto su malo skuplji dijelovi, servis, odrzavanje, moj stric drzi salon i servis alfin, i mnogima se kosa dize na glavi kad spomene cijenu nekih dijelova:). Nisam neki ljubitelj alfi, mada ima ovih novijih modela koji mi se svidjaju!

Je, ali pricamo o original dijelovima, zar ne? :) Priupitaj dan danas za golfa 4 recimo (vwovci ne palite se) koliko kosta neki dio originalni u servisu pa se isto cupaj i sutaj u guzicu ;)

Ma stoji to, ne kazem, samo sto se po nasim putevima vise vozi vw, samim tim ima vise i razbijenih i odpada, mozes i polovne dijelove naci, je*at ih tamo, a vec sa alfom malo teze, ne kazem da nema, ali slabije ih ima po odpadima, i jbg onda ganjas ovako, mnogi na kraju moraju otici do ovlastenog jer nemaju drugog izbora! Ne mora ovo da znaci, ali znam iz iskustva par momaka koji voze alfe, voze ali zato malo veci kvar odma frka, dok za vw dijelova na svakom standu:)

Ma razumijemo se, full si u pravu, ja sam samo onako naveo. Nego za Alfe konkretno je malo veci problem gubljenje cijene, tj. nije to samo tako u BiH ili balkanu, nego i vani je slicna situacija, da li je u pitanju to sto imaju reputaciju kvarljivih auta ili sta, ali strasno gube na cijeni recimo u Velikoj Britaniji.....

A jebiga, o tome koliko su dobra ta auta dovoljno je pogledati samo jednu epizodu dragog nam Top Geara i vidjeti sta oni misle o njima :) likovi ih obozavaju bez obzira na mane : )
 
Član
Ovo sto trizex napisa, ti auti se jako forsiraju i cesto su u losem stanju. Najveci je problem naci dobru, kad kupis ok primjerak, nemas problema... Nisu to auti kvalitetni kao njemacki, a posebno ne kao japanski, al generalno nisu ni posebno losi. Ja sam imao Alfu 155 prije Saxa, jedno 2 godine i stvarno se nemogu pozaliti na taj auto. O Alfama cesto lose pricaju neki fanovi drugih marki, recimo kao suki iznad, da bi opravdali kupovinu svog, losijeg auta za vece pare :lol:
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ovo sto trizex napisa, ti auti se jako forsiraju i cesto su u losem stanju. Najveci je problem naci dobru, kad kupis ok primjerak, nemas problema... Nisu to auti kvalitetni kao njemacki, a posebno ne kao japanski, al generalno nisu ni posebno losi. Ja sam imao Alfu 155 prije Saxa, jedno 2 godine i stvarno se nemogu pozaliti na taj auto. O Alfama cesto lose pricaju neki fanovi drugih marki, recimo kao suki iznad, da bi opravdali kupovinu svog, losijeg auta za vece pare :lol:

Hahah pocelo je pocelo :D
Pa generalno gledajiuci sa moje tocke gledista alfe, te opce talijani su malo zakomplikovali neke stvari u vezi odrzavanja vozila, i za to ih ja ne smatram bas isplativim, ako uporedis ono "Nisu bas kvalitetni" i ono "dijelovi su poskupi" imas dva dovoljna razloga da ju zaobidjes u sirokom luku... Sto se tice dizajna, noviji modeli su mi jako lijepi, dok stariji tj ospod 2000 god mi nisu nekako, pogotovo enterijer... No opet 100 ljudi 100 cudi, o ukusima se ne treba raspravljati, svatko voli drugacije...
 
Član
opet kakvog talijana mozes naci do npr. 10.000km, a kakvog golfa ? :lol:
normala da su u ovlastenim dijelovi skuplji, pa poskupi su i za skodu a kamol za neke "zvucnije" marke... .

problem za talijane, su i majstori, evo u ze, nemas nekog da zna oko njih, pogotovo oko elektronike...
 
VR6Boki je napisao(la):
Ovo sto trizex napisa, ti auti se jako forsiraju i cesto su u losem stanju. Najveci je problem naci dobru, kad kupis ok primjerak, nemas problema... Nisu to auti kvalitetni kao njemacki, a posebno ne kao japanski, al generalno nisu ni posebno losi. Ja sam imao Alfu 155 prije Saxa, jedno 2 godine i stvarno se nemogu pozaliti na taj auto. O Alfama cesto lose pricaju neki fanovi drugih marki, recimo kao suki iznad, da bi opravdali kupovinu svog, losijeg auta za vece pare :lol:

opste poznato je da italijani izvlace maksimum iz auta, da ih deru, a i logicno je da alfe uglavnom dolaze iz Italije:) Nije ni cudo sto je tesko pronaci dobar primjerak:)
 
Top