zasto 12" a ne 10

zasto 12" a ne 10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dakle.. moje pitanje je .. zasto su svi tako "protiv" 10" jer meni je receno samo da 12" daju dublji zvuk .. aa snaga 10" i 12" ne odstupa puno nit cijena...
 
Legend
nije samo do toga....i ne znaci da 10" ne moze svirati kao 12" ,ima ulogu i kutija,litraza,tuning kutije....a onda brand do brand-a woofer-a,jacina itd
 
Član
pa evo konkretno razmisljo sam o ovom zvucniku :
http://www.pijlaudio.nl/Webwinkel-Product-1824944/Ground-Zero-GZTW25T.html

al kako god nekog pitam samo ga ocrne i kazu :" pa to je 10" " ... naravno nemoze ovo u konkurenciju sa alpine-om il slicno al ipak mislim da bi prilicno drobilo :S .. ispravite me ako grijesim!
 
Početnik
veca povrsina membrane, vise pokrenutog zraka niza rezonantna frekvenacija,

10ke su brze, pokretnije, manja im kutija treba , prezicnije ..

ali to svakako ovdje niko ne gleda samo je bitno da "gruha"

osim snage postoji niz tzv TS parametara koje je pltrebno gledati kod woofera a recimo 4 su najvaznija

FS, QTS, Vb, Efikasnost..
 
Član
muha,,sta bi ti meni preporucio da uzmem kod tebe,,,Type-R 10" ili 12",,,ako je tako da su 10" preciznije,,,?
 
teoretski ako se radi o istom modelu woofera, 12" ce biti glasniji od 10" i ici ce dublje, al samu velicinu woofera bih "ja" birao po tome kakvu muziku slusam, npr ako je to techno,rock, tj nesto sa brzim bassom onda je 10" bolja opcija od nekog 12/15 modela koji bi bio bolji za neku RnB muziku u kojoj cu da slusam bass gitaru i sl.. :icon_smile:
 
Član
znaci ako volim ono duboko brujanje,, dugo vrijeme jedan te isti bass, i ako slusam sporiju muziku,, 12" je za mene ?
 
Član
jbg slusam house,RnB,rap,,,zapravo slusam sve skoro,,,a sad imam neki pisljivi amp od 200 watt,,al sam i to planiro kod tebe uzet nekad neki da to lijepo sve zvuci.,,pa sta bi mi ti preporucio,,,koji amp,a da nije preskup
 
Početnik
na to sto sada imas onda E type u bass relfex kutiju ..

inace Type R na MRP-M500 cijena 600KM u kompletu :)

MRP-M500 je monoblok D kasla 500WRMS na 2 OHM-a

za taj dugi bass i maltretiranje moras izabrati odgovarajuci woofer..

imas i 15" u ponudim

recimo hifonics BRUTUS 15" 600WRMS 2x4 OHM za 330km NOV:) jos i svjetli membrana.. plavo...
BX12_brutus.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top