Zapinje polu-osovina za sasiju

Zapinje polu-osovina za sasiju

Weitec i kw proizvodi ista firma al hajd to je nebitno jer kako spustas auto sa jedne strane je mjenjac sa druge strane poluosovina ide na glavcinu i visina poluosivine gdje je glavcina pri spustanju ostaje ista, dok cim se auto spusta, spusta se i mjenjac samim tim poluosovina ide prema gore i u ekstremnom spustanju fizicki dodirne sasiju. I kako se ona okrece tako grebe sasiju na tom djelu.
To se lako rijesi tako sto se sasija zareze i napravi mjesta kud poluosovina prolazi, al u mene zapinje i za nosac motora koji je nemoguce zarezati tako da bi morao praviti novi nosac koji je nekog polukruznog oblika...

Evo i slika, al posto cekam motor da zamjenim onda cu kad novi budem montirao prepasati nosac i zarezati sasiju.

2yyxys9.jpg
 
Početnik
ne kontate djaba fazone je ograniciti hod amortizera, da se propada vise nego treba e sad najbolje je opcija staviti "kloc" medjutim to moze biti pogubno..

al djaba mogu ja pricati kolko hoces..

BTW Golf 3 i GOlf 4 imaju jako slicno vjesanje naprijed pa i golf 2 s njima jer je to sve Golf...
 
Član
Znam, seleni lafeta im pasu medjusobno :lol: razvoj kroz decenije nema sta :lol: i kao sto rekoh, sa tvojom metodom, nazovimo tako ajde, hoces postici rjesenje, barem parcijalno, ali da potpuno rijesis problem, da mozes zakovati auto ono "do poda", mora se rezati barem krak, nije prvi koji je imao problema s ovim, zato sam i rekao odmah "s pika" da samo odreze taj lim i bude rahat....

P.S. I sam vozim na KWu i smatram ga najboljom stvari na svijetu poslije kurtona i benzina, al' sam siguran da bi i s njima uspio zastrugati, znam po sebi, sve se moze kad se hoce :lol:
 
Početnik
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6fLb7P3YrME&feature=mfu_in_order&list=UL[/video]
 
Član
A jel ko razmisljao o gubitku pravilne trakcije tockova kod toliko ekstremnog zakucavanja auta ??? Preveliki ugao lafete naspram spona i otvaranje tocka prema van ili unutra prilikom udarca u rupu (tzv bump steer) ???
To sto predlazete covjeku da reze se zove krak a valjda ne moram da pisem da je to dio sasije itd itd.....

@Muha, tvoja solucija je krasna ali samo za stazu... Taj setup na ovim nasim "cestama" bi bio ravan samoubistvu
 
Član
esso_sa je napisao(la):
A jel ko razmisljao o gubitku pravilne trakcije tockova kod toliko ekstremnog zakucavanja auta ??? Preveliki ugao lafete naspram spona i otvaranje tocka prema van ili unutra prilikom udarca u rupu (tzv bump steer) ???
To sto predlazete covjeku da reze se zove krak a valjda ne moram da pisem da je to dio sasije itd itd.....

@Muha, tvoja solucija je krasna ali samo za stazu... Taj setup na ovim nasim "cestama" bi bio ravan samoubistvu

Znas da se kod nas malo ko "zamara" time, i ja nisam mogao da skontam zasto mi auto "ne lezi" kako treba dok mi ti nisi pojasnio pojam, a i to je opet bilo pri malo extremnijoj voznji, kakvu Rale sumnjam da prakticira s obzirom na spustenost njegovog auta....

A krak se samo malo zareze, i ponovo povari komadom lima da ima svoju "strukturu" kompletnu, nismo predlagali da ga odreze skroz...
 
muha je napisao(la):
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6fLb7P3YrME&feature=mfu_in_order&list=UL[/video]

Kolega kao sto sam ti napisao imam weitec gevinde koje su kao i kw, s tim sto imam pola obicne odbojne gume na svakom klipu amortizera gevinde koja je ko fol malko meksa a ostatak nanizane fk odbojne gume koje su pretvrde znaci auto ima amortizacije mozda 0,5 cm.
Ali kad je auto spusteno znaci u tanju mirovanja (parkirano) poluosovina je naslonjena na most i nosac motora.
 
Član
trizex je napisao(la):
Znas da se kod nas malo ko "zamara" time, i ja nisam mogao da skontam zasto mi auto "ne lezi" kako treba dok mi ti nisi pojasnio pojam, a i to je opet bilo pri malo extremnijoj voznji, kakvu Rale sumnjam da prakticira s obzirom na spustenost njegovog auta....

A krak se samo malo zareze, i ponovo povari komadom lima da ima svoju "strukturu" kompletnu, nismo predlagali da ga odreze skroz...

Ako pretjeras, auto ce plesati po cesti kad naletis na rupu i kod skroz normalne voznje... Isto tako, djaba ti navarivanje komada lima kad si napravio zlijeb na kraku i kod nekog jaceg naprezanja, krak ce se prvo na tom mjestu savit posto ima i zlijeb koji mu omogucava lakse lomljenje.
 
Top