Zapinje polu-osovina za sasiju

Zapinje polu-osovina za sasiju

Pozdrav!!
Kad spustim auto ekstremnije desna (deblja) polu-osovina mi zapinje od jedan nosac motora i jedan dio sasije. Zao mi je da zagam sasiju i napravim mjesta da to moze da prolazi pa kontam odnijeti polu-osovinu kod tokara da je na mjestima kojim zapinje stanji za centimetar.
Smije li se to raditi jer nije bezveze dosla onako debela???
 
Član
niposto nju tanjiti, nije to dzaba toliko debelo brate.....bolje ti je zarezi sasiju gdje ti smeta....
 
Član
Deblja je brate zato sto je duza i vise torzijske sile na njoj ima...ako je stanjis toliko moze se slomit na tom mjestu...zarezi sasiju slobodno i dobro zastiti, i nemas briga ;)
 
jel to mora karter plizat po asfaltu :lol::lol:

zasto si spustio previse, valjda ima neka granica bem mu
 
Ovih dana kod kolege mehanicara bilo guzve pa nisam stigao, u ponedjeljak imam nekih stvarcica odraditi i ujdno cu na sasiji napraviti mjesta za poluosovinu, slikat cu sve.
 
Član
ja sam imao isti problem na svom bmw dok je bio X pogon uvijek je zapinjalo na najmanjoj uvali i dok nisam na jadranskoj magistrali kod gradca otkino poluosovinu :D 20 na sat isao do kuce haha
 
Početnik
KW gewinde + KW antirool conversion kit i mirna bosna


dok se god balans stanga kaci na lafetu nema tu spasa, jedino moze ako se kaci na kuciste amortizera to biti kako treba..
 
muha je napisao(la):
KW gewinde + KW antirool conversion kit i mirna bosna


dok se god balans stanga kaci na lafetu nema tu spasa, jedino moze ako se kaci na kuciste amortizera to biti kako treba..

Kakve veze imaju gevinde i KW antiroll conversion kit kad poluosovina zapinje za nosac motora i sasiju to jest most??????????
 
Član
rale_cazin je napisao(la):
muha je napisao(la):
KW gewinde + KW antirool conversion kit i mirna bosna


dok se god balans stanga kaci na lafetu nema tu spasa, jedino moze ako se kaci na kuciste amortizera to biti kako treba..

Kakve veze imaju gevinde i KW antiroll conversion kit kad poluosovina zapinje za nosac motora i sasiju to jest most??????????

I ja gledam i pitam se....
 
Početnik
rale_cazin je napisao(la):
muha je napisao(la):
KW gewinde + KW antirool conversion kit i mirna bosna


dok se god balans stanga kaci na lafetu nema tu spasa, jedino moze ako se kaci na kuciste amortizera to biti kako treba..

Kakve veze imaju gevinde i KW antiroll conversion kit kad poluosovina zapinje za nosac motora i sasiju to jest most??????????


sad kad si me povukao za jezik da ti fino objasnim.

Golf 4 ima prednja neovisna ramena koja sluze kao potpora tockovima , osim toga ta ista ramena imaju 1 lafetu koja je vezana na 2 tacke za sasiju i 1om tackom na glavcinu.

Posto je amortizer naslonjen na rukavac da bi poluosovina mogla uci u leziste jedino mjesto gdje se mogla spojiti balans stanga je bilo lafeta...
Posto je sve to tako sjebano pri extremnom spustanju automobila se desava da poluosovina udari u sasiju / most na udarnim rupama.


KW suspensions imaju rjesenje za to i to iz vise razloga.


KW gewinde ima dosta manji i prezicniji hod , KW gewinde ima poliuretanske ogranicavace hoda KW gewinde imaju tvrdu oprugu , KW gewinde imaju na kucistu amortizera mjesto za fixiranje stabilizator, KW suspensions imaju specijalno prilagodjen oblik balans stange za ovaj problem , KW suspensions imaju specijalno prilagodjen prihvat stabilizatora da bi se mogli fixirati gore pomenuti stabilizatori, KW suspensions imaju deblju balans stangu koja dodatno sprecava propadanje JEDNE strane , KW suspensions imaju gewinde kojima se mogu stelovati compression odnosi amortizera kao i rebound odnosi amortizera, kw suspensions imaju mogucnost podesavanje pitch-a ne vozilo kao i roll-a,

gore sam napisao 20 razloga zasto KW suspensions u ovom pomenutom slucaju imaju rjesenje tog problema i to rjesenje koje pije vode , bezbjedno je za koristiti i to je Vrhunski proizvod..

Naravno problem su finansije da bi se ovakav uredjaj priustio, a ako ima neko ko zna da rjesenje ovog problema ima drugi proizvodjac nek slobodno napise..


u tom je razlika izmedju firmi kao sto su KW i ostalih...

ostalima bi preporucio malo da se upoznaju sa KW tehnologijom na

www.kwsuspensions.de


i na kraju : ima veze jer se taj neko vozi na balonima a ne na amortizerima ocigledno...
 
Član
Apsolutno nista sto si napisao nema veze s ovim problemom. Ima, u jednom pogledu, da su KW gewinde tvrde u tolikoj mjeri da ne daju da ovjes hoda toliko da poluosovina udari u dio karoserije. Mada, i njih spusti u dovoljnoj mjeri i s njima ce udariti, nema veze s mekocom / tvrdocom ovjesa, koliko s cinjenicom da auto nije predvidjeno za toliki drop. Bukvalno k'o da si mu rek'o, "Udara ti poluosovina u sasiju? Nema problema, zamijeni amortizere i opruge s sipkom pa nece udarat'. " Karikiram ali.....Da je rjesenje? Mozda, mada samo djelomicno. Efikasno rjesenje? Ni u snu :)

P.S. Momak vozi G3.
 
Top