Zapinje mjenjac

Zapinje mjenjac

Član
Imam problem kad saltam iz prve u drugu mjenjac mi zapinje, i prva brzina zna biti problem... kad polako prebacujem i ne naberem ga prvom onda ne zapinje ali je opet neki osjecaj kao da struze metal od metal... :icon_rolleyes: ne ide tecno... isto kao da nisam do kraja pritisnuo kvacilo.
Vece brzine nisu problem.
Jel ko imao slican problem i kome otici da ovo pogleda, isao sam kod 2-3 majstora i ono prica je bila kao treba zamijeniti ulje u mijenjacu, zamijenim ga ali opet isto.

Auto je golf 4, 1999 godina 1.9 tdi.
 
Član
Ako zahrze kad presaltas, to znaci da je na toj brzini otisao sinhron. Mjenjanje ulja nece pomoci, a to me i ne cudi od vw jer oni nikad nisu imali dobre mjenjace. To mora na rastavljanje pa da se zamijenu sinhroni koji su otisli ili drugi mjenjac, ali to znaci samo ako dobro odvaja kvacilo i ako radi dobro. Ako ne radi onda probaj ozraciti ili set kvacila
 
Ako su takvi simtomi onda je možda sinhron druge brzine loš ili je pri kraju,trebalo bi otvorit mjenjač i zamjeniti ga.
 
Član
I kod mene je sličan problem, samo u mene je drugo auto. (Kadett E)
Znači u 1 brzinu nemožeš prešaltati tok skroz ne staneš, a ako prešaltaš, čuje se zvuk kao da nisi pritisnuo kvačilo, a zapinje mi i kad ga vraćam iz 3 u 2, pa moram nekoliko puta pokušati dok uspijem
 
Član
E bas tako je i kod mene. Jesil kome isao i pitao do cega je.

@almir_1983 , @rs turbo

ok, reci cu onda nekom od majstora kod kojeg budem isao da i na to obrati paznju.
Do tad, mogu li sta zesce sjebati mijenjac?

edit: sad sam malo na netu citao oko mijenjanja sinhrona, ma ja cu ovo u ovlasteni voziti.
 
Član
Pazi kako saltas da ti neodu zupcanici od brzina na kojoj hrze. Kad saltas u tu brzinu na kojoj hrzne probaj saltati sa medjugasom, to bi trebalo da pomogne pri saltanju da ide glatko :)
 
Član
Pazim jbg, nista ne vucem na silu, ali eto probat cu i to sa medjugasom bar dok ga ne odvucem na servis.
 
Član
Ja jedino tako i uspjevam da prešaltam, inače ne ide nikako, prije bi iščupao mjenjač nego ga ubacio u brzinu

Edit: Ovo sam pročitao na cro portalu
"Lamela kod međugasa se troši manje... Ako imaš loše sinkrone, međugas je i neophodan..."
 
Član
Na golfu 2 gti sam vozio sa lošim sinhronom 2 godine. Malo je krčalo pri bržem mijenjaju na hladno ulje. Nije to neki ogroman problem ili kvar;)
 
Član
evo i meni se pocelo desavat,ali samo kad je auto dobro zagrijan, mjenjac ide glatko, ali kad krenem u trecu da saltam kao da ne ode do kraja, ja pusti kvacilo on pocne strugat, izbacim iz brzine i ponovo u trecu i sve dobro, provjerim ulje i fali ga, mozda je i staro, dosut ulje prvo ,to moze rijesit problem
 
Član
Do ulja nije sigurno, i ja sam mislio da je do njega jer nikad nije mijenjano a auto je 1999 godiste, medjutim zamijenio sam ga i opet isto.
Nego evo sad sa puta, mijenjac od druge pa nadalje ko nov, cak je i rikverc odlican, ali druga zapinje kao i prva kad idem iz druge.
 
Top