Zamjena zvucnika passat b6

Zamjena zvucnika passat b6

Član
Pregorio mi je zvucnik u prednjim vozacevim vratima, uzeo novi, mukotrpno rastavio tapacir najgore mi je kad vidim da se ubadaju one plastike drzaci u lim jer lako pucaju, e sad kad sam vidio da ima limeni panel odustao sam tu, zvucnik se ne moze zamijeniti dok se taj panel komplet ne skine sarafi su najmanji problem, najgore je sto je na nekoliko mjesta taj panel nitnovan, a i zvucnik za panel je nitnovan na mnogo mjesta, ne razumijem zasto se vw na ovaj korak odlucio, jako komplikovano za ovakvu sitnicu... neznam sta vi predlazete jer nisam se nadao da je ovakakv sistem iznutra, i da li bi mogao dva polomljena plasticna drzaca sarafa tapacira vrucom plastikom pricvrstiti? Eto naprica ja svasta ali tako je... :) Mozda je i od vas neko skidao i mijenjao zvucnik. :)
 
Član
Ja ne znam sta si ti rastavljao ali taj panel ne treba skidati jer ti je na njemu i podizac stakla, ja sam jos davno davno mijenjao zvucnike na passat-u 6, naprijed stavljali kao malo bolje i taj panel nije skidan nego samo skinut tapacirung i odserafi se zvucnik i stavi novi i vrati se sve, traje nekih pola sata po vratima da se ne zuri nikako. Evo nasao sam ti i postupak http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5601625-DIY-Speaker-Replacement-and-Dynamat-Install
 
Član
Drzace imas da kupis...mislim da sam vidio na piku da imaju.
Zvucnici su manje vise svima nitovani. Od vibracija da ne dodje do osvrtanja istih. Nitni razbusis busilicom skines. U neki market kupis pop nitne i klijesta za male pare. Najveci problem je naci identican zvucnik.
 
Član
Hvala za link raturbo, a zvucnik aam nasao hirurg znaci sa jednog passata i probao sve je ok, u pravu si za razbusivanje tih nitni, ali eto malo im je to bezveze sto au tako napravili.
 
Član
Nije bezveze drugar. Zvucnik pravi velike vibracije i desava se da svaki saraf popusti vremenom i dolazi do drndanja. Ovako je brze i kulturnije. Po meni to nije nekakav problem
 
Top