Zamjena ulja u mjenjaču(savjet,pomoć)-Punto 2

Zamjena ulja u mjenjaču(savjet,pomoć)-Punto 2

Ako neko može fino lijepo da mi objasni i opiše postupak zamjene ulja u mjenjaču -Punto 1.2 8v
Kupio sam Total 75w80 gl-4-2 litra
Na prednjoj strani mjenjača sam našao 2 šarafa(gornji šaraf je inbus),koji je za ispustiti a koji za usuti novo ulje?
Pročitao sam da bih trebalo valjda taj neki šaraf stegnuti odgovarajućom silom-36 nm,ko zna oko ovoga,nek' kaže?
Ima li još gdje kakvih šarafa za ispuštanje i dolijevanje ulja?
Evo i slika 2 šarafa s prednje strane
Majstor-endem me nije nazvao za danas,pa eto sad...
Hvala lijepo :D
 
Poslednja izmena:
Član
Sipaj dok ne prelije i to je to ili vidi u podacima koliko tacno ide. I ja sam sipao pumpom, ide 2.2l u moj auto i tacno tad je krenuo da preliva.
 

Kec

Član
Ja sam prije 3 dana dolio skoro 1l,dolio sam tako sto sam odvio onaj inbus 17 saraf i uvukao komad šlaufa(od vode) a na drugi kraj lijevak uglavio i sipao dok nije pocelo prelivati.Mada majstori to pumpom sipaju i naplacuju oko 5km.Aa normalno na gornji saraf se doliva.
 
Sipaj dok ne prelije i to je to ili vidi u podacima koliko tacno ide. I ja sam sipao pumpom, ide 2.2l u moj auto i tacno tad je krenuo da preliva.
1.75-1.8o litara-to je provjereno
Ali najgore me muči to što sam gledao i čitao tamo negdje da postoje još neki šarafi sa bočne strane ili sa zadnje strane za ispuštanje ulja pa me to malo baca u nedoumicu a planirao sam uliti ulje preko šlaufa i lijevka preko ulaza od inbusa:D:D
 
  • Like
Reactions: Kec
Ovdje sipas
attachment.php

A ovdje ga ispustas
attachment.php
 
Top