Zamjena seta kvacila - Citroen C3

Zamjena seta kvacila - Citroen C3

Član
Prije 10ak dana sam zamijenio set kvacila na C3. Prvih 2-3 dana sve super skroz nisko hvata, papucica premekana, haman kao od gasa.

Od tada auto preslo 300tinjak km, malo visocije hvata i papucica dosta tvrdja nego sto je bila. Nije sad kao kamen kao sto kod nekih bude, ali nije ni blizu onog od prvih dan-dva.

Majstor ni govori da je sve ok, da to kvacilo nalegne. Sad vise ni sam ne znam dal je set nekvalitetan, dal cilindar zeza -al kako je onda na pocetku bilo ok??
 
Poslednja izmena:
Član
Po meni to je sasvim normalno. Mozes ti probati negdje na ravnom: povuces rucnu, ubacis u drugu i kreces kao sto kreces na brdu pod rucnom. Ako ti se auto ugasi , ok ti je kvacilo tj. ne proklizava.

- To ti je isto kao kad promjenis pakne ili diskove, losije koce dok se kocini materija sa panki ne "upozna" sa diskom..
 
Član
Ne proklizava ono, ali nit hvata nisko, nit je mekano kao prva 3 dana, kad je bilo mekano skoro kao papucica gasa.
 
Član
Ako nije skoro mijenjana kočiona tekućina zamijeni u komplet sistemu i ponovo odzrači sistem na cilindru na mjenjaču . Kad ispustiš ako vidiš da je puno prljava/tamna onda kroz 10-15 dana vožnje ponovi postupak zamjene (da ispereš sistem) .
 
Član
sve je ok,na proslom i sadasnjem mjenjao set kvacila,dva razlicita proiz.luk i mecarm,oba isto ponasanje.tacno kao sto si opisao...sad ce ostati tako i sve pet...ne sikiraj se...
 
Top